Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

3524

Dodano: 22.04.2015

Dlaczego warto zdecydować się na szkołę rodzenia?

Dlaczego warto zdecydować się na szkołę rodzenia?

Czy współcześnie kursy rodzenia są nadal potrzebne? Wiele par uważa poród za całkowicie naturalny proces, do którego kobieta jest podświadomie przygotowana. Nie należy jednak bagatelizować profesjonalnych warsztatów, gdyż pozwalają one oswoić się z nowym stanem pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Nie każdą wiedzę można przyswoić wyłącznie z podręczników i źródeł internetowych.

Profesjonalnie prowadzone szkoły rodzenia stanowią rzetelną formę przygotowania do porodu. W trakcie zajęć teoretycznych zostanie Wam przekazana fachowa wiedza z takich dziedzin jak wewnątrzmaciczny rozwój dziecka, techniki naturalnego karmienia, opieka nad noworodkiem, przebieg ciąży, porodu i połogu oraz pielęgnacja malucha. To okazja dla przyszłych matek, by nauczyły się, jak skutecznie radzić sobie ze skurczami i oddechem podczas rozwiązania. Niektóre placówki mieszczące się przy szpitalu organizują zwiedzania oddziałów położniczych. W ten sposób pary mogą poznać lekarzy i położone, którzy będą asystować w trakcie narodzin. To dobry moment, by porozmawiać ze specjalistami o ewentualnych wątpliwościach i obawach związanych z porodem. Eksperci radzą, by kurs w szkole rodzenia zacząć na przełomie drugiego i trzeciego trymestru. Wyborem odpowiedniej placówki powinniście zainteresować się już między 25 a 28 tygodniem ciąży. To odpowiedni czas, by zdążyć na zapisy do najbardziej obleganych szkół, a także właściwa chwila dla mamy, by rozpocząć ćwiczenia.

1 2 3 4
Zobacz także:
Brzdąc w opałach na wakacjach - jak mu pomóc? Brzdąc w opałach na wakacjach - jak mu pomóc?

▪ ▪ ▪

3445

08.07.2015

Nawet najczujniejsi rodzice mogą mieć czasem problem z upilnowaniem swojego dziecka. Maluchy mają w sobie bowiem niespożyte pokłady energii i ciekawość świata godną największych odkrywców. Dodatkowo...

Wizyta z nastolatką u ginekologa Wizyta z nastolatką u ginekologa

▪ ▪ ▪

6006

13.10.2015

Pierwsza wizyta z córką u ginekologa często jest wymuszona dolegliwościami zdrowotnymi. Gdy dzieje się coś niepokojącego, nie ma wątpliwości, że po prostu trzeba iść. Większe wątpliwości...

Rozmawiamy z dziećmi o sprawach intymnych Rozmawiamy z dziećmi o sprawach intymnych

▪ ▪ ▪

3011

10.10.2014

Dzieci, pytając o sprawy intymne, podchodzą do tematu zupełnie swobodnie. To dla nich kolejne źródło ciekawostek, element świata, który poznają na co dzień. Tylko nam, dorosłym, dość trudno...

Podania składane podczas rekrutacji - zachować czy zniszczyć Podania składane podczas rekrutacji - zachować czy zniszczyć

▪ ▪ ▪

2670

25.06.2019

Co należy zrobić z podaniami uczniów do klas I gdy rekrutacja została zakończona a dane które były potrzebne są już pobrane. Czy należy je zabezpieczyć w archiwum czy zniszczyć?

Gdy niemowlę nie chce spać Gdy niemowlę nie chce spać

▪ ▪ ▪

3401

15.09.2015

O pozytywnej roli snu dla rozwoju malucha nie trzeba przekonywać nikogo. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że w czasie snu maluchy rosną, zbierają siły na odkrywanie świata, szybko się regenerują....

Idziemy z dzieckiem do dentysty Idziemy z dzieckiem do dentysty

▪ ▪ ▪

3184

23.10.2015

Wizyty u dentysty są koniecznością. Lepiej jest, jeśli odpowiednio wcześnie zapoznany dziecko z tym tematem, nie czekając na pojawienie się dolegliwości.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.