8115
Aby nie było cudownie - dolegliwości w ciąży c.d.

Zapalenie pęcherza, zaparcia, skurcze, zgagi i żylaki. To nie są wszystkie dolegliwości, ale jak sobie z nimi radzić. Nie załamuj się ..... przeczytaj kilka rad i zaraz humor się Tobie poprawi :-)
Zgaga
To jest szczególnie nieprzyjemna forma niestrawności zwykle nasila się przy końcu ciąży. Nieważne co zjesz i w jakiej ilości cały przełyk pali Cię i odczuwasz ból. Choć z medycznego punktu widzenia to nic poważnego, niemniej jest wyjątkowo przykre.
Pod wpływem hormonów ciążowych rozluźnia się zastawka mięśniowa u wejścia do żołądka i coraz mniej skutecznie utrzymuje zawartość żołądka na swoim miejscu. Wzrastający nacisk powiększającej się macicy na żołądek powoduje wypychanie jego zawartości do góry. Kwasy żołądkowe przedostają się do przełyku, a czasem nawet do gardła. To one właśnie powodują uczucie pieczenia.
Ale można złagodzić....:-)
Aby żołądek nie był zbyt pełen – staraj się jeść częściej i mniejsze posiłki. Unikaj potraw ostrych, tłustych i bardzo gorących. Jedz wolno, biorąc do ust małe kęsy, i dobrze przeżuwaj. Po posiłku siedź przez jakiś czas w pozycji wyprostowanej - ułatwia to przesuwanie się pokarmu we właściwym kierunku. Na pewno pomoże mały spacer po obiedzie.
Pomóc także może spanie z dwoma poduszkami, takie ułożenie zmniejszy możliwość przesuwania się kwasów żołądkowych, a na ich neutralizację pomaga wypicie przed snem szklanki mleka. Jednym z kolejnych domowych sposobów jest odrobina zmielonego kminku z majerankiem (stosunek 1:1). Dobrze jest mieć przygotowany zawczasu taki zestaw. W razie potrzeby weź szczyptę na koniec łyżeczki i zażywaj na sucho, przez chwilę potrzymaj w ustach, aby zmieszał się ze śliną, i połknij.
Jeśli wszystkie naturalne metody zawiodą i będziesz czuła się coraz gorzej, lekarz może ci polecić jakiś gotowy preparat zobojętniający kwasy. Nadzieja jest, gdyż dolegliwości znikną od razu po porodzie.

▪ ▪ ▪
1304
12.02.2024
Kupowanie ubranek dla dziewczynek w sklepie internetowym może być bardzo miłym doświadczeniem - zwłaszcza kiedy Twoje dziecko jest już na tyle duże, aby podpowiedzieć Ci, co mu się podoba. Szeroki...

▪ ▪ ▪
2452
02.01.2016
Ochrona pociechy przed wirusami jest niezwykle trudna zwłaszcza wtedy, gdy dziecko uczęszcza do żłobka, przedszkola lub szkoły i ma codzienny kontakt z przeziębionymi rówieśnikami. Uchronienie...

▪ ▪ ▪
2953
24.06.2014
Czy Twój Maluch chętnie dzieli się zabawkami z innymi dziećmi? Jeżeli ma z tym problem, to nie zmuszaj go, a pokaż że można zawsze się z kolegą czy koleżanką wymienić.

▪ ▪ ▪
3200
09.04.2015
Nie trzeba być od razu narkomanem, żeby próbować narkotyków. Nie ma też reguły, co do osób, które sięgają po te środki, równie dobrze może być to młodzież z tzw. rodziny patologicznej,...

▪ ▪ ▪
2004
14.11.2017
Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało raport na temat imion nadawanych w pierwszym półroczu 2017 roku. Z opublikowanych danych wynika, że Polacy co raz chętniej wracają do starych, tradycyjnych imion.

▪ ▪ ▪
3510
27.11.2014
Trochę więcej uwagi zaczęto poświęcać dzieciom z rodzin alkoholowych, gdy dość popularne stało się określenie FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy). Dotyczy ono dzieci, których mamy piły w okresie...