Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1337

Dodano: 02.04.2015

Szkoła rodzenia c.d.

Szkoła rodzenia

Denerwujesz się przed porodem? Nie wiesz, jak odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia? W tym artykule przedstawimy wam za i przeciw uczęszczania do szkoły rodzenia.

Bezpłatna, czy prywatna

W większych miastach jest spory wybór szkół przyszpitalnych oraz prywatnych. Te pierwsze z reguły są refundowane przez NFZ. Najważniejsza różnica to fakt, że darmowe szkoły proponują podstawowy pakiet zajęć. Natomiast prywatne mają rozbudowaną ofertę i często gotowe są dostosować się do indywidualnych potrzeb. W przypadku warsztatów przyszpitalnych musisz liczyć się z terminami dopasowanymi do grupy. Fundacja "Rodzić Po Ludzku" na swojej stronie internetowej prowadzi Bank Informacji, który może pomóc w wyborze właściwej szkoły.

Kto prowadzi zajęcia?

Personel może różnić się w zależności od wyboru szkoły i indywidualnych oczekiwań. Jednak większość oferuje konsultacje z lekarzami, położnikami i fizjoterapeutami. Zdarza się również, że niektóre zajęcia prowadzone są przez instruktorki i masażystki. Możesz również porozmawiać z dietetykiem i doświadczonymi matkami. Najważniejsze, aby kobiety były bardziej świadome swoich praw i wiedziały czego spodziewać się podczas porodu, jak i po.

Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Maria Mnich

1 2 3
Zobacz także:
Od niemowlaka do starszaka – jak zaaranżować pokój uniwersalny. Od niemowlaka do starszaka – jak zaaranżować pokój uniwersalny.

▪ ▪ ▪

1968

05.04.2015

Przygotowanie pokoju dziecięcego jest przemyślanym prywatnym projektem każdej mamy. Śliczny pokoik czeka na swojego małego lokatora dopracowany w każdym detalu. Jesteśmy nim zachwyceni, jest słodki...

Wino na prezent Wino na prezent

▪ ▪ ▪

1925

01.07.2015

Idąc na przyjęcie często zastanawiamy się, jaki prezent wybrać? Kobiety często otrzymują kwiaty i biżuterię, dla mężczyzn w zdecydowanej większości stawiamy na alkohol. Okazuje się jednak,...

Mieć czy zjeść? Eksperyment z cukierkiem. Mieć czy zjeść? Eksperyment z cukierkiem.

▪ ▪ ▪

2062

02.08.2015

Nie tylko dzieciaki mają problem z oszczędzaniem. Ćwiczenie charakteru i cierpliwości to prawdziwe wyzwanie. Ważne, aby zacząć ten trening już od najmłodszych lat. Decyzje podejmowane w dzieciństwie...

Wybieramy porodówkę – na co zwrócić uwagę? Wybieramy porodówkę – na co zwrócić uwagę?

▪ ▪ ▪

1470

02.06.2016

Narodziny dziecka to jedno z tych wydarzeń, które będziesz pamiętać do końca życia. Warto więc zadbać o jak najlepsze wspomnienia. Na pewne kwestie związane z porodem, jak chociażby to, ile...

Jak rozpoznać dni płodne Jak rozpoznać dni płodne

▪ ▪ ▪

3580

12.06.2014

Dni płodne u Kobiety to wielka nadzieja na zostanie mamą. To wtedy właśnie jest największa szansa aby zajść w ciąże. Ale kiedy te dni są? Czy można łatwo to określić? Ile trwają te dni?

Co przyszła mama powinna zabrać ze sobą do szpitala? Co przyszła mama powinna zabrać ze sobą do szpitala?

▪ ▪ ▪

655

07.10.2017

Pakowanie torby do szpitala to temat na wielu forach internetowych. Listy rzeczy różnią się od siebie, jednak jest kilka przedmiotów, na które warto zwrócić większa uwagę.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.