2605
Zatańcz ze mną mamo!

Taniec jest niesamowitą i pełną niespodzianek formą aktywności dla każdego. Popularne od kilku lat programy telewizyjne, takie jak „You can dance” i „Taniec z gwiazdami”, oraz seriale i filmy taneczne przyczyniły się do wybierania przez rodziców jako zajęcia dodatkowe właśnie tańca.
Dlaczego wybrać taniec?
Zajęcia grupowe uczą dzieci współpracy i rozwijają ich umiejętności społeczne i komunikacyjne. Aktywność fizyczna jaką daje taniec, poprawi kondycję dziecka, pozwoli na prawidłowy rozwój, wzmocni mięśnie i ścięgna. Poprzez układy taneczne dziecko uczy się pracy w grupie oraz postrzegania przestrzennego świata. Dodatkowo taniec kształtuje u maluchów koordynację ruchową i koryguje wady postawy.
Niespożyte pokłady energii powinny być gdzieś przekierowane, chodzenie po ścianach, zarówno to dosłownie jak i w przenośni, nie jest odpowiednia formą spożycia tej iskry, często będącej wręcz wulkanem. Taniec męczy, ale jednocześnie daje ogromną satysfakcję, podczas której dziecko będzie świetnie się bawiło. Wprowadzenie hobby do jego świata wytrze pewien szlak, będący późniejszym wzorem, w którym jego życie nie ogranicza się tylko do pracy i domu. Satysfakcja oraz trening sprawią, że organizm wytworzy tzw. hormony szczęścia. Szeroka gama możliwości pozwala dobrać odpowiedni nurt taneczny. Nie każdy jest stworzony do hip-hopu, baletu czy tańca towarzyskiego. Pamiętajmy żeby skonsultować z dzieckiem swój wybór profilu, zajęcia taneczne mają być dla niego przyjemnością, nie katorgą.
Od kiedy?
Tańczyć można od każdego wieku, włączamy muzykę bierzemy dziecko na ręce, lub za ręce i kręcimy piruety, ruszamy się do muzyki. Bawimy się razem z nim wyrabiając poczucie rytmu. Na zajęcia taneczne powinniśmy zapisać dziecko dopiero około trzeciego roku życia, niektórych szkołach tańca możemy znaleźć wcześniejsze grupy, naszym zdaniem jednak trzeci rok życia jest najodpowiedniejszy, gdyż dopiero od tego momentu zajęcia są stricte taneczne. Wcześniejsze grupy są połączeniem ćwiczeń z zabawą, np. hula-hopem, chustą, woreczkami.

▪ ▪ ▪
2110
25.06.2019
Co należy zrobić z podaniami uczniów do klas I gdy rekrutacja została zakończona a dane które były potrzebne są już pobrane. Czy należy je zabezpieczyć w archiwum czy zniszczyć?

▪ ▪ ▪
3042
10.10.2014
Według badań nawet co czwarte dziecko nie chce chodzić do szkoły. Przyczyn może być wiele, nie tylko przysłowiowe „paluszek i główka”. Kiedy jednak problemy nie są poważne i da się je łatwo...

▪ ▪ ▪
3470
12.05.2016
Prawidłowo kształtowane nawyki żywieniowe już od pierwszych lat życia dziecka to kluczowy warunek zdrowia w przyszłości. Odpowiednia masa ciała, dobrze zbilansowana dieta dostarczająca wszystkich...

▪ ▪ ▪
3568
15.03.2017
Często rodzice wychodzą z założenia, że aby jedzenie dla ich dziecka było zdrowe, pożywne, pozbawione chemii i konserwantów, muszą je kupować w niebotycznie drogich sklepach ekologicznych. Okazuje...

▪ ▪ ▪
3333
13.06.2015
O tym, że warto czytać nie trzeba nikogo przekonywać. Samo wąchanie książek nie wystarczy, czasem trzeba jeszcze nieco wytężyć umysł.

▪ ▪ ▪
4721
08.10.2014
Ćwiczenia grafomotoryczne są bardzo ważnymi ćwiczeniami. Przede wszystkim ułatwiają dzieciom opanowanie nauki pisania. Przyczyniają się też do poprawy poziomu graficznego prac, rozwoju koordynacji...