Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1670

Dodano: 18.04.2015

Wychowywanie córki a wychowywanie syna

Wychowywanie córki a wychowywanie syna

Łatwo jest wpaść w pułapkę stereotypów – że niby dziewczynki trzeba wychowywać łagodnie, a chłopców dość twardo. Albo że dziewczynki bawią się lalkami, a chłopcy samochodami. Ile jest w tym prawdy?

Ach, te nasze oczekiwania…

Wiele zależy od naszych oczekiwań co do danej płci. Mając córkę, możemy egzekwować od niej łagodność i uległość. Synkom stawiamy wymagania trochę innego rodzaju – że nie będzie płakać z byle powodu, że upadając, wstanie i pobiegnie dalej. Zwykle wyobrażamy też sobie, że chłopcy są bardziej aktywni od dziewczynek, potrzebują więcej ruchu i że trudniej jest utrzymać im dobre zachowanie.

Naszych oczekiwań może być znacznie więcej. Ważne jest, żeby uparcie przy nich nie obstawać. Każde dziecko jest indywidualnością, z odmiennymi potrzebami, zainteresowaniami i temperamentem. Od tego powinien zależeć sposób wychowywania. Jedno dziecko będzie niezwykle spokojne, wręcz nadwrażliwe, inne krnąbrne i uparte. Bez względu na płeć.

1 2
Zobacz także:
Wilk w sieci Wilk w sieci

▪ ▪ ▪

1451

26.04.2015

Bajka o czerwonym kapturku jest powszechnie znana. Niemal każde dziecko potrafi ją opowiedzieć. Niestety wilk nie czai się tylko w lesie.

Okres dojrzewania – pomagamy młodzieży zrozumieć zmiany Okres dojrzewania – pomagamy młodzieży zrozumieć zmiany

▪ ▪ ▪

1884

07.12.2015

Okres dojrzewania jest jedną, wielką zmianą. Dziecko staje się nastolatkiem, przygotowując się powoli do wkroczenia w dorosłe życie. Towarzyszą temu zmiany fizyczne, hormonalne, emocjonalne. Czasami...

Wybieramy porodówkę – na co zwrócić uwagę? Wybieramy porodówkę – na co zwrócić uwagę?

▪ ▪ ▪

1644

02.06.2016

Narodziny dziecka to jedno z tych wydarzeń, które będziesz pamiętać do końca życia. Warto więc zadbać o jak najlepsze wspomnienia. Na pewne kwestie związane z porodem, jak chociażby to, ile...

Pokój dziecka: czy warto wybrać drewnianą podłogę? Pokój dziecka: czy warto wybrać drewnianą podłogę?

▪ ▪ ▪

978

21.03.2017

Przed przyszłymi rodzicami staje wiele wyzwań. Jednym z nich jest urządzenie pokoju dziecka. Wiąże się to z dylematami takimi, jak wybór koloru ścian czy łóżeczka. Ważne jest także dobranie...

Dlaczego zimą warto wychodzić z dzieckiem na spacer? Dlaczego zimą warto wychodzić z dzieckiem na spacer?

▪ ▪ ▪

967

08.02.2017

Gdy za oknem mroźno, szaro i ponuro, większość rodziców wzdryga się na samą myśl o przechadzkach. Tymczasem zimowe spacery są doskonałą inwestycją w zdrowie malucha. Dlaczego?

Warzywa i owoce w formie soku od Bobo Frut Warzywa i owoce w formie soku od Bobo Frut

▪ ▪ ▪

1222

28.10.2016

Dzieci lubią owoce, ale co zrobić, by podobną sympatią darzyły także warzywa? Bobo Frut proponuje podać je w formie soku.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.