Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1755

Dodano: 30.03.2016

Poznaj Preply - nauka angielskiego dla wszystkich

Poznaj Preply - nauka angielskiego dla wszystkich

Angielskiego uczą się dzieci, emeryci jak i kierownicy, pracownicy szeregowi, dosłownie wszyscy. Zatem czy istnieje uniwersalna metoda nauki skuteczna w każdym przypadku? Teoretycznie większość szkół językowych zapewnia wszystkich iż metody jakie stosuje sprawdzają się u każdego, w praktyce jednak często okazuje się że z różnych względów te techniki nauki nie są dla nas odpowiednie. Jak jest z Preply? Preply to nie metoda nauki a platforma edukacyjna mająca na celu ułatwienie nauki języka angielskiego. Serwis dostarcza bardzo bogatych informacji, przydatnych przy wyborze korepetytora lub native speakera. Przede wszystkim witryna zawiera tysiące kontaktów. Każdy oferujący korepetycje lub konwersacje z angielskiego posiada własny profil w którym określa rodzaj zajęć, a także to czy są to zajęcia stacjonarne czy zdalne, dyspozycyjność, stopień zaawansowania, kwalifikacje i doświadczenie oraz wszelkie dane, jakie ułatwią wybór potencjalnemu uczniowi właśnie tej oferty spośród setek podobnych.

Pewnym usprawnieniem pozwalającym selekcjonować profile względem wybranych kryteriów jest możliwość korzystania z wyszukiwarki i wyszukań zaawansowanych. W tak bogatej ofercie nie sposób nie znaleźć lektora dla siebie, który będzie dyspozycyjny w preferowanych przez nas terminach, będzie pracował metodami, które nam odpowiadają, a także będzie kompetentny, przystępny, a być może nawet będą nas łączyć z nim wspólne zainteresowania, będące świetnymi tematami do konwersacji po angielsku. Ważnym kryteriów dla wielu osób jest stawka godzinowa, która w Preply znana jest od samego początku i uzależniona od co najmniej kilku czynników, po pierwsze lokalizacji, kraju pochodzenia, jak i od poziomu specjalizacji i zaawansowania języka, jak i renomy. O tę ostatnią Preply dba w szczególności udostępniając uczniom ocenianie zajęć z korepetytorami i wystawianie opinii korepetytorom, native speakerom, które widoczne są dla innych, stanowiąc zarazem pewien wyznacznik jakości i wiarygodności profilu, oferty danej osoby.

Z Preply (nauka angielskiego dla dzieci w Krakowie) skorzystać mogą zarówno dzieci jak i uczniowie, studenci i osoby dorosłe. Korepetytorzy Preply zapewniają korepetycje zdalne i stacjonarne na wszystkich poziomach zaawansowania dla różnych grup odbiorców, również grup wiekowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców Preply poza korepetytorami online zawiera w swej bazie także tych lektorów i native speakerów, którzy preferują naukę stacjonarna lub łączą ofertę mobilną, zdalną ze stacjonarną. To doskonała propozycja wsparcia nauki dla zapracowanych osób na szczytach kariery, pasjonatów, maturzystów jak i rodziców maluchów, które chcą się rozwijać językowo. Mimo iż każda z tych grup potrzebuje innego podejścia, to łączy je zainteresowanie nauka angielskiego, którą preply.com promuje.

Mimo wielu różnych, często oryginalnych, kontrowersyjnych metod nauki można uznać iż każda jest dobra, o ile jest skuteczna, a taką jest nauka indywidualna. Bez względu na potrzeby, oczekiwania i predyspozycje nauka w systemie jeden na jeden jest odpowiednia dosłownie dla każdego. Odpowiednie zidentyfikowanie mocnych i słabych stron ucznia, zaplanowanie materiału, dostosowanie tempa, dbałość o motywację i weryfikacje wiedzy zawsze wróżą sukces. Tym samym korepetycje są dobre zarówno jako zorganizowany i systematyczny proces nauki angielskiego jak i doraźne korepetycje z uwagi na powstałe trudności, zauważone zaległości i konieczność uzupełnienia wiedzy. To także świetne rozwiązanie dla osób przygotowujących się do matury, egzaminu państwowego, rozmowy kwalifikacyjnej itd. Na korepetycjach świetnie się czują i wiele zyskują również osoby o rozległej wiedzy chcące poszerzyć ją o ciekawostki językowe i wiadomości w podręcznikach nie spotykane. Jednak aby korepetycje były skuteczne muszą być stosownie dobrane i zorganizowane, temu służy poznanie poziomu wiedzy ucznia, rozeznanie co sprawia mu trudność i dlaczego. Bardzo często trudności w nauce narastają z uwagi na brak mobilizacji i systematyczności, ćwiczeń utrwalających a często także z uwagi na niezrozumienie jednego zagadnienia, które to pociąga za sobą lawinę nieporozumień.

Skuteczność korepetycji poprawiają dodatkowo warunki nauki o jakich sami decydujemy w  przypadku nauki zdalnej. Niezwykle elastyczne godziny nauki oraz lokalizacja nie związana z miejscem pracy czy zamieszkania, niezależna od lokalizacji korepetytora pozwala uczyć się w niestandardowych miejscach i o nietypowych porach dokładnie wtedy i tak jak lubimy, dostosowując się do naszego mózgu, jego rytmu i wzrostów energii.

Wbrew opiniom o niebezpieczeństwie natrafienia na niekompetentnych korepetytorów w sieci bądź oszustów wyłudzających pieniądze Preply zapewnia pełnię bezpieczeństwa środków i wygodę rozliczenia, a także dbałość o wysoką jakość usług. Dzięki systemowi rozliczenia za zrealizowane lekcje przez Skype unika się wszelkich wyłudzeń tak po stronie nauczycieli jak i uczniów. Środki w wysokości stawki godzinowej wpłacane są na konto Preply z góry, zaś wypłacane korepetytorowi z doły po zatwierdzeniu zrealizowania zajęć. Dotyczy to również pakietów lekcji jakie użytkownik Preply może wykupić. Samo pośrednictwo serwisu jak również korzystanie, rejestracja nie są płatne, co stanowi dodatkowy atut oferty w kontekście przeznaczenia dla każdego. Każdy zainteresowany może skorzystać z bazy ofert, dołączyć do Preply, tak jako uczeń jak i jako korepetytor zyskując dostęp do bardzo szerokiego rynku i idealnego targetu.

Plusem jaki przemawia za skorzystaniem z Preply są także ceny. Porównując stawki godzinowe wielu korepetytorów z preply.com można wywnioskować, iż nauka indywidualna jest opłacalna i tańsza od grupowej na kursach językowych. Odpowiednio wybierając korepetytora, zwykle osobę która jest w tej materii początkująca i zaniża stawkę z uwagi na brak kwalifikacji czy doświadczenia można nauczyć się angielskiego w miłej atmosferze, z fantastycznymi osobami za grosze. Tym samym nauka online staje się bardzo dostępna, niżeli wyjazdy zagraniczne na kursy językowe pociągające gigantyczne wydatki, czy tez uczęszczanie na średnio dopasowany kurs języka w szkole języków obcych. Nie martwiąc się o bezpieczeństwo środków przeznaczonych na naukę możemy wpłacać pieniądze na konto Preply poprzez PayU, Bitcoin jak również płacić kartą oszczędzając na przelewach zagranicznych w przypadku płatności za konwersacje z native speakerami z Kanady, czy Wielkiej Brytanii.

Serwis Preply to także pomocna dłoń dla wszystkich którzy angielski znają doskonale ale szukają pomocy w nauce branżowego angielskiego, specjalistycznego słownictwa, bądź też chcą podszkolić swoją wiedzę w formie konwersacji. Poza korepetytorami w bazie Preply dostępnych są setki native speakerów z różnych miejsc na świecie, w tym z Filipin, Indii czy Kanady. Tym sposobem możemy różnicować swoich dyskutantów, poszerzać swoja wiedzę o kulturze języka w różnych regionach świata, poznawać wiele ciekawych osób. Konwersacje z native speakerami są niekonwencjonalną metoda nauki języka, chociaż bardzo popularną. Korzystając z konwersacji zyskujemy kontakt z żywym językiem, nie tylko tym znanym z podręcznika, nagrań lektora, ale językiem potocznym, ulicy, w praktyce mamy okazję przećwiczyć płynność i swobodę wypowiedzi oraz rozumienie. Jest to bez wątpienia ciekawe doświadczenie dedykowane nie tylko zaawansowanym ale również początkującym.

Autor: Preply Polska, 2016, nauka języka obecgo poprzez platfromę jest prosta i efektywna. Zapraszamy!

preply.com/pl

Zobacz także:
Wspólnie czytamy - Dzieci wspieramy Wspólnie czytamy - Dzieci wspieramy

▪ ▪ ▪

1075

08.05.2017

Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy jest akcją adresowaną do dzieci, rodziców oraz opiekunów prawnych. Celem akcji jest zachęcenie do czytania oraz nauki wyrażania emocji, rozmowy z dzieckiem,...

Motywowanie dziecka do nauki Motywowanie dziecka do nauki

▪ ▪ ▪

1693

09.10.2014

Rzadko kiedy dzieci mają wewnętrzną motywację do nauki czy odrabiania lekcji. Ważną rolę pełnimy my, rodzice. Musimy cały czas pobudzać naszych małych uczniów do uczenia się. W domu rodzinnym...

Jak dziecko widzi reklamę? Jak dziecko widzi reklamę?

▪ ▪ ▪

2728

27.06.2015

Dziecko postrzega świat inaczej od osoby dorosłej. Zapewne zauważyliście że dzieci, szczególnie te najmłodsze bardzo lubią reklamy, u maluchów właśnie one przyciągają uwagę bardziej od docelowe...

Odwodnienie na wakacjach? Nie daj mu szans! Odwodnienie na wakacjach? Nie daj mu szans!

▪ ▪ ▪

1339

04.07.2016

Odwodnienie może rozwinąć się w wyniku biegunki, wymiotów lub przy nadmiernej aktywności fizycznej. A o te na wakacjach nie trudno! Aby im zapobiec należy przyjmować wystarczającą ilość płynów....

Jedzenie może być dobrą zabawą! Jedzenie może być dobrą zabawą!

▪ ▪ ▪

1190

08.11.2016

Gdy dziecko nie chce jeść, rodzice uciekają się do różnych sposobów, które zachęcą je do skończenia obiadu. A może by tak zamienić kuchnię w plac zabaw?

Od niemowlaka do starszaka – jak zaaranżować pokój uniwersalny. Od niemowlaka do starszaka – jak zaaranżować pokój uniwersalny.

▪ ▪ ▪

2281

05.04.2015

Przygotowanie pokoju dziecięcego jest przemyślanym prywatnym projektem każdej mamy. Śliczny pokoik czeka na swojego małego lokatora dopracowany w każdym detalu. Jesteśmy nim zachwyceni, jest słodki...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.