Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1839

Dodano: 26.04.2015

Wilk w sieci

Wilk w sieci

Bajka o czerwonym kapturku jest powszechnie znana. Niemal każde dziecko potrafi ją opowiedzieć. Niestety wilk nie czai się tylko w lesie.

Świat Internetu dają wiele możliwości, ale jest również niebezpieczny. Życie wirtualne jest zintegrowane z tym realnym, a Wasze dziecko jest w centrum. Dla starszego pokolenia Internet to jedynie jedno z narzędzi, nadal nie do końca odkryte. Dla dzieci to część ich tożsamości. W sieci poruszają się jak ryba w wodzie, bez skrępowania pokazując siebie. Jakie czekają tam na nich zagrożenia?

Social media („Facebook”, „Twitter”, „Nasza Klasa”) - Obecnie niemal każdy posiada konto na jednym z mediów społecznościowych. Pomimo teoretycznej możliwości zarejestrowania się na nich dopiero od trzynastego roku życia, coraz młodsze dzieci w prosty sposób zakładają własne konta. Rodzice często nawet nie zdają sobie sprawy z występowania ograniczenia wiekowego. Jak dzieci to robią? Nic prostszego. Wystarczy wpisać inną datę urodzenia podczas rejestracji i konto funkcjonuje bezbłędnie. Te portale są kopalnią wiedzy. To co dzieci umieszczają na swoich tablicach może stanowić dla nich poważne niebezpieczeństwo. Dzięki podstawowym funkcją wszystkich portali tego typu obcy ludzie mogą dowiedzieć się między innymi: co dziecko lubi jeść, oglądać i słuchać. Te dane nie wydają się nam niebezpieczne, ale zaraz obok nich znajdziemy informacje w jakich miejscach dziecko przebywa, do której chodzi szkoły i z kim się przyjaźni. Całość okraszona jest jeszcze dużą ilości zdjęć tworząc idealne środowisko dla przestępców, złodziei oraz pedofili.

1 2 3 4
Zobacz także:
Przepis na udane zakupy z dzieckiem Przepis na udane zakupy z dzieckiem

▪ ▪ ▪

2040

20.05.2015

Im dziecko jest starsze – tym rosną jego potrzeby konsumpcyjne. Nie wystarcza już zakup niemowlęcych ubranek dla wciąż rosnącego malucha, wyposażenie lodówki w produkty dla danej grupy wiekowej...

Jak i gdzie kupić szkolną wyprawkę dla dziecka? Jak i gdzie kupić szkolną wyprawkę dla dziecka?

▪ ▪ ▪

1576

30.08.2016

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojej pociechy. W tym celu dba o jego edukację i rozwój. Aby dziecko mogło pogłębić swoją wiedzę oraz umiejętności, niezbędne są pomoce dydaktyczne. Ich...

Czy stres może wpłynąć na dziecko Czy stres może wpłynąć na dziecko

▪ ▪ ▪

2187

26.06.2014

Często się denerwujesz? Masz dużo stresujących sytuacji? Zastanów się jaki skutek może mieć stres na Twoje dziecko?

Malowanie brzuszków Malowanie brzuszków

▪ ▪ ▪

2165

23.08.2015

Body painting to świetna zabawa dla całej rodziny. Wszystkim przyszłym mamom polecamy odrobinę szaleństwa z farbkami w dłoni.

22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 2 22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 2

▪ ▪ ▪

1778

26.03.2015

Piękna pogoda za oknem, a Ty nie wiesz, gdzie wybrać się na spacer? Oto kilka propozycji na spędzenie czasu z dzieckiem na powietrzu. Spacer, puszczanie latawców i gry zespołowe to dopiero początek.

Świąteczne pyszności z masami Helio Świąteczne pyszności z masami Helio

▪ ▪ ▪

1432

12.12.2016

Ponieważ w okresie przedświątecznym czas bardzo nagli, a i budżet często nie pozwala na ryzyko kulinarnej wpadki, powszechnie znanym w XXI wieku i lubianym kołem ratunkowym Domowych Szefów Kuchni...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.