Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

407

Dodano: 25.06.2023

Jak dbać o pupę niemowlęcia?

Jak dbać o pupę niemowlęcia?

Podczas codziennej pielęgnacji niemowlęcia musisz szczególną uwagę zwrócić na pupę dziecka. Dlaczego to takie ważne? Po prostu skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i szczególnie wrażliwa na odparzenia, czyli problem, który dotyka wiele dzieci noszących pieluchy. Chcemy ułatwić Ci proces dbania o malucha, więc przygotowaliśmy dla Ciebie kilka zasad prawidłowej pielęgnacji pupy dziecka.

Zadbaj o prawidłową higienę i regularną zmianę pieluch

Pierwszym krokiem pielęgnacyjnym jest prawidłowa higiena dziecięcej pupy. Najistotniejszym elementem tego procesu jest regularna zmiana pieluch – przynajmniej co 2-3 godziny lub natychmiast, gdy stanie się wilgotna. Jednak higienę pupy nie ograniczaj jedynie do zmiany pieluch, bo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja tego obszaru. Niezbędne jest dokładne czyszczenie pupy np. przy pomocy łagodnego mydła i ciepłej wody. Możesz też skorzystać ze specjalnych chusteczek dla niemowląt, choć w takim przypadku koniecznie postaw na produkty z łagodnym składem. Kluczowe znaczenie ma również delikatne osuszenie pupy niemowlęcia już po umyciu. Pamiętaj jednak, by robić to powoli, unikając tarcia, które mogłoby spowodować podrażnienie skóry.

Stosuj krem do pielęgnacji pupy dziecka

krem do pielęgnacji pupy dziecka

Wiele doświadczonych mam wie, jak ważne jest stosowanie kremu do pielęgnacji pupy niemowlęcia. W ten sposób możesz chronić delikatną skórę malucha przed podrażnieniami i odparzeniami. Szczególnie często dochodzi do tego wtedy, gdy skóra jest narażona na długi kontakt z wilgotnym środowiskiem.

>Najlepiej, by krem do pielęgnacji pupy dziecka miał działanie nawilżające i zapobiegał odparzeniom. Poza tym zdecyduj się na produkt, który jest pozbawiony sztucznych dodatków i substancji drażniących, ponieważ mogłyby wywołać reakcję alergiczną. Zamiast tego postaw na naturalne składniki o udowodnionym działaniu nawilżającym i regenerującym.

Pamiętaj o tym, by krem do pupy dziecka stosować po każdej zmianie pieluch lub zgodnie ze wskazówkami producenta. Przede wszystkim warto zaaplikować kolejną warstwę preparatu, jeśli skóra na pupie wydaje się podrażniona bądź sucha. Kluczowe znaczenie ma tylko to, żebyś nie aplikował zbyt grubej warstwy produktu, bo może to spowodować zapchanie porów.

Wybierz odpowiednią pieluchę

Czy wiesz, że rodzaj pieluchy, jaki wybierasz, również ma wpływ na kondycję delikatnej skóry na pupie niemowlaka? Oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem są jednorazowe pieluchy i właśnie na te produkty decyduje się większość rodziców. W takim przypadku najlepiej, jeśli przetestujesz kilka, różnych produktów, a dzięki temu ocenisz, która z tych opcji jest najlepsza dla skóry Twojego malucha.

Co w przypadku, gdy dziecko ma bardzo wrażliwą skórę, która jest podatna na podrażnienia i alergie? Wówczas może się okazać, że dla prawidłowej kondycji pupy niemowlęcia, powinieneś ograniczyć się jedynie do wielorazowych pieluch. Takie produkty są wykonane z naturalnych materiałów, a tym samym są bardziej przyjazne dla dzieci. Kolejnym rozwiązaniem mogą też być ekologiczne pieluchy jednorazowe, choć to zdecydowanie większy wydatek.

Unikaj środków chemicznych w produktach do pielęgnacji pupy niemowlęcia

Przy wyborze produktów do pielęgnacji pupy dziecka zawsze zwracaj uwagę na ich skład. Najlepiej, jeśli preparaty mają naturalną, a przy tym bogatą formułę – szczególnie zwróć uwagę na obecność pantenolu, który ma m.in. właściwości łagodzące. Jakie składniki warto omijać? Przede wszystkim sztuczne barwniki, substancje drażniące i sztuczne zapachy, ponieważ mogą podrażniać skórę niemowlęcia, a nawet wywoływać alergię. Dlatego postaw na prosty skład, który zadba o tę delikatną strefę.

Zobacz także:
Choroba lokomocyjna – gdy podróż staje się męczarnią Choroba lokomocyjna – gdy podróż staje się męczarnią

▪ ▪ ▪

2983

29.10.2015

Twój niemowlak nie znosi jazdy samochodem lub autobusem, a zamiast szybko uciąć sobie drzemkę – wierci się, popłakuje, jest rozdrażniony? Może odczuwać dolegliwości wynikające z choroby lokomocyjnej!...

Serowe love, czyli kluseczki leniwe jak kiedyś Serowe love, czyli kluseczki leniwe jak kiedyś

▪ ▪ ▪

1905

07.02.2017

Prosta, pyszna kuchnia naszych mam i babć to kulinarne wspomnienia, których smak pozostaje z nami przez całe życie. Jednym z najbardziej lubiany, polskich przysmaków bez wątpienia...

Lista najczęstszych alergenów Lista najczęstszych alergenów

▪ ▪ ▪

2131

15.08.2016

Lista alergenów odpowiadających za nieprawidłowe reakcje organizmu dzieci jest bardzo długa. Wśród nich są składniki pokarmowe, kosmetyki oraz różnego rodzaju pyłki. Jakie substancje uczulają...

SWD Kids - miejsce, którego brakowało w Krakowie SWD Kids - miejsce, którego brakowało w Krakowie

▪ ▪ ▪

3899

02.09.2016

Sporty walki dla dzieci, gimnastyka, gry i zabawy, taniec - takiej szkoły w Krakowie jeszcze nie było!

Bezpieczny dom Bezpieczny dom

▪ ▪ ▪

2323

21.07.2015

Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka jest najważniejsze. Na malucha poznającego właśnie świat, czyha wiele niebezpieczeństw w domowym zaciszu. Z niektórych z nich nie zdajemy sobie sprawy, ponieważ...

Rowerowe podboje Rowerowe podboje

▪ ▪ ▪

2292

20.04.2015

Piękne pogoda, aż prosi o wyprowadzenie rowerów i krótką (albo i nie) przejażdżkę. Problem polega na tym, że nasza pociecha nie ma jeszcze dziesięciu lat. Jak zatem poradzić sobie z dylematem...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.