Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

596

Dodano: 25.06.2023

Jak dbać o pupę niemowlęcia?

Jak dbać o pupę niemowlęcia?

Podczas codziennej pielęgnacji niemowlęcia musisz szczególną uwagę zwrócić na pupę dziecka. Dlaczego to takie ważne? Po prostu skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i szczególnie wrażliwa na odparzenia, czyli problem, który dotyka wiele dzieci noszących pieluchy. Chcemy ułatwić Ci proces dbania o malucha, więc przygotowaliśmy dla Ciebie kilka zasad prawidłowej pielęgnacji pupy dziecka.

Zadbaj o prawidłową higienę i regularną zmianę pieluch

Pierwszym krokiem pielęgnacyjnym jest prawidłowa higiena dziecięcej pupy. Najistotniejszym elementem tego procesu jest regularna zmiana pieluch – przynajmniej co 2-3 godziny lub natychmiast, gdy stanie się wilgotna. Jednak higienę pupy nie ograniczaj jedynie do zmiany pieluch, bo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja tego obszaru. Niezbędne jest dokładne czyszczenie pupy np. przy pomocy łagodnego mydła i ciepłej wody. Możesz też skorzystać ze specjalnych chusteczek dla niemowląt, choć w takim przypadku koniecznie postaw na produkty z łagodnym składem. Kluczowe znaczenie ma również delikatne osuszenie pupy niemowlęcia już po umyciu. Pamiętaj jednak, by robić to powoli, unikając tarcia, które mogłoby spowodować podrażnienie skóry.

Stosuj krem do pielęgnacji pupy dziecka

krem do pielęgnacji pupy dziecka

Wiele doświadczonych mam wie, jak ważne jest stosowanie kremu do pielęgnacji pupy niemowlęcia. W ten sposób możesz chronić delikatną skórę malucha przed podrażnieniami i odparzeniami. Szczególnie często dochodzi do tego wtedy, gdy skóra jest narażona na długi kontakt z wilgotnym środowiskiem.

>Najlepiej, by krem do pielęgnacji pupy dziecka miał działanie nawilżające i zapobiegał odparzeniom. Poza tym zdecyduj się na produkt, który jest pozbawiony sztucznych dodatków i substancji drażniących, ponieważ mogłyby wywołać reakcję alergiczną. Zamiast tego postaw na naturalne składniki o udowodnionym działaniu nawilżającym i regenerującym.

Pamiętaj o tym, by krem do pupy dziecka stosować po każdej zmianie pieluch lub zgodnie ze wskazówkami producenta. Przede wszystkim warto zaaplikować kolejną warstwę preparatu, jeśli skóra na pupie wydaje się podrażniona bądź sucha. Kluczowe znaczenie ma tylko to, żebyś nie aplikował zbyt grubej warstwy produktu, bo może to spowodować zapchanie porów.

Wybierz odpowiednią pieluchę

Czy wiesz, że rodzaj pieluchy, jaki wybierasz, również ma wpływ na kondycję delikatnej skóry na pupie niemowlaka? Oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem są jednorazowe pieluchy i właśnie na te produkty decyduje się większość rodziców. W takim przypadku najlepiej, jeśli przetestujesz kilka, różnych produktów, a dzięki temu ocenisz, która z tych opcji jest najlepsza dla skóry Twojego malucha.

Co w przypadku, gdy dziecko ma bardzo wrażliwą skórę, która jest podatna na podrażnienia i alergie? Wówczas może się okazać, że dla prawidłowej kondycji pupy niemowlęcia, powinieneś ograniczyć się jedynie do wielorazowych pieluch. Takie produkty są wykonane z naturalnych materiałów, a tym samym są bardziej przyjazne dla dzieci. Kolejnym rozwiązaniem mogą też być ekologiczne pieluchy jednorazowe, choć to zdecydowanie większy wydatek.

Unikaj środków chemicznych w produktach do pielęgnacji pupy niemowlęcia

Przy wyborze produktów do pielęgnacji pupy dziecka zawsze zwracaj uwagę na ich skład. Najlepiej, jeśli preparaty mają naturalną, a przy tym bogatą formułę – szczególnie zwróć uwagę na obecność pantenolu, który ma m.in. właściwości łagodzące. Jakie składniki warto omijać? Przede wszystkim sztuczne barwniki, substancje drażniące i sztuczne zapachy, ponieważ mogą podrażniać skórę niemowlęcia, a nawet wywoływać alergię. Dlatego postaw na prosty skład, który zadba o tę delikatną strefę.

Zobacz także:
Pneumokoki czyli w jaki sposób mówić o problemie, którego nie widać? Pneumokoki czyli w jaki sposób mówić o problemie, którego nie widać?

▪ ▪ ▪

1898

23.11.2016

Bakterie pneumokokowe, niewidoczne gołym okiem, kolonizujące bezobjawowo jamę nosowo-gardłową, są mniej zauważalne niż kleszcze roznoszące wirusa zapalenia mózgu lub boreliozę, albo rotawirusy...

Konflikt serologiczny Konflikt serologiczny

▪ ▪ ▪

2921

12.06.2014

Co to jest konflikt serologiczny? Czy bardzo może zaszkodzić mojemu maleństwu? Kiedy występuje? Jeżeli znasz swoją grupe krwi i partnera to wszystkie informacje na ten temat są dla Was bardzo ważne....

Pielęgnacja niemowlęcia Pielęgnacja niemowlęcia

▪ ▪ ▪

3228

13.11.2014

Przy pierwszym dziecku każdy rodzic wpada lekko w panikę - ciągle zastanawia się, czy uda mu się odpowiednio zadbać o pielęgnację swojego maleństwa. Prawdą jest iż pielęgnacja niemowlęcia...

Wady słuchu - jak je wykryć? Wady słuchu - jak je wykryć?

▪ ▪ ▪

4031

13.07.2015

Dzieci nie zawsze powiedzą nam, co im dolega. Czasem jest to zwykły katar innym razem problemy ze słuchem. Warto od samego początku obserwować rozwój malucha. Jeśli zauważymy coś niepokojącego...

Wychowywanie dzieci wczoraj i dziś Wychowywanie dzieci wczoraj i dziś

▪ ▪ ▪

3616

30.06.2015

Bezstresowe wychowanie czy dyscyplina? Porady mamy i babci czy wirtualnych przyjaciółek? Jedno, dwoje, troje dzieci...a może siedmioro? Modele rodziny zmieniały się przez lata. Niektóre widać już...

Mamo, chcę spać u koleżanki! Mamo, chcę spać u koleżanki!

▪ ▪ ▪

4104

29.05.2015

Któż z nas nie pamięta nocowania u koleżanek lub kolegów w czasach dzieciństwa? To wyjątkowa forma zawiązywania przyjaźni, o której pamięta się przez długie lata. Czym innym jest jednak wspominanie...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.