Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

2274

Dodano: 03.06.2015

Plażowy mistrz odpowiedniego zachowania c.d.

Plażowy mistrz odpowiedniego zachowania

Wreszcie udaje się wyjechać na upragnione wakacje. Przed Wami perspektywa piasku, morza i odpoczynku. Zanim jednak rozłożycie swoje koce pamiętajcie o wpojeniu dziecku zasad wspólnego wypoczynku na plaży. Na ten wypoczynek wyjechaliście nie tylko Wy, a nie każdy jest cierpliwy. Na dodatek okazuje się, że nawet nie każdy lubi dzieci.

Rzucanie wodorostami – sytuacja identyczna jak w przypadku wody.

Zaglądanie – zaglądanie za parawany, do przebieralni i w inne miejsca nie jest odbierane jako zwykła dziecięca ciekawość, ale jako wścibskie wtykanie nosa tam, gdzie go być nie powinno. Dlatego pilnujcie dziecko, aby tego nie robiło. Bo może zostać tego nosa pozbawione.

Zmuszanie do rozmowy – niektórzy współplażowicze bardzo chętnie rozmawiają z dziećmi, są jednak też tacy, którzy będą oburzeni, że dziecko zakłóca ich spokój rozmową, a jeszcze inni nie będą wiedzieli jak je zbyć. Dlatego obserwujcie jak na rozmowę z Waszym dzieckiem reaguje sąsiad. Jeżeli istnieje potrzeba interwencji, nie czekajcie tylko zabierzcie dziecko.

Załatwianie potrzeb fizjologicznych – absolutnie NIGDY dziecko nie może załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych na plaży, nad brzegiem, ani do wody. Na każdej plaży są toalety i tam powinniście się udać, kopanie dołków czy wchodzenie w tym celu do wody jest niedopuszczalne. Wyobraźcie sobie jak wyglądałaby i pachniała plaża, gdyby każdy tak robił.

Pożyczanie – niektóre dzieci mają tendencje do pożyczania bez pytania rzeczy z innych koców. Przed wyjściem na plażę wytłumaczcie mu że nie można tak robić, a jeżeli ma do tego tendencję to bacznie go obserwujcie.

Gry z wykorzystaniem cudzych rzeczy – zabawa również powinna mieć swoje granice, wykorzystywanie cudzego parawanu jako bramki, parasola jako punktu odbijania piłki, lub „legowisk”jako idealne miejsce do chowania się, nie powinno wchodzić w grę.

Zobacz także:
Dbamy o dom ręka w rękę<br>Mamy na to sprytne patenty! Dbamy o dom ręka w rękę
Mamy na to sprytne patenty!

▪ ▪ ▪

2182

16.02.2016

Sprzątanie, gotowanie, opieka nad dziećmi – to codzienność dla większości kobiet. Wszelkie prace domowe, zwane też drugim etatem, są nadal domeną płci pięknej. W porządki warto jednak zaangażować...

Truskawkowe marzenie Truskawkowe marzenie

▪ ▪ ▪

1638

19.06.2017

Nareszcie przyszedł czas pachnących, soczysztych truskawek! Korzystajmy z niego, bo nie trwa zbyt długo. Przełom maja i czerwca to idealny moment, aby uruchomić nasze kulinarne fantazje i wypróbować...

Klasowy outsider Klasowy outsider

▪ ▪ ▪

5488

24.11.2014

Outsider (od angielskiego „outsider”, czyli „na zewnątrz) oznacza osobę, która stoi na uboczu społeczeństwa. Określenie przeszło do słownika szkolnego i jest używane w stosunku do ucznia,...

Jakie marki samochodzików dla dzieci są najbardziej popularne? Jakie marki samochodzików dla dzieci są najbardziej popularne?

▪ ▪ ▪

1822

01.06.2018

Przeglądając asortyment różnorodnych sklepów z zabawkami, możemy odnaleźć naprawdę sporo propozycji samochodzików dla dzieci. Jedna są większe, inne mniejsze. Różnią się nie tylko sposobem...

Naturalne kosmetyki – chwilowy trend czy przyszłość kosmetologii? Naturalne kosmetyki – chwilowy trend czy przyszłość kosmetologii?

▪ ▪ ▪

1937

01.02.2017

Kosmetyki powstałe z wykorzystaniem naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie produktów zawojowały rynek artykułów przeznaczonych do pielęgnacji, co sygnalizuje, że moda na prowadzenie zdrowego...

Witaminowy przysmak Witaminowy przysmak

▪ ▪ ▪

1962

29.09.2015

Dzieci uwielbiają łakocie! Żaden malec nie odmówi słodkiej przekąski, czy kolorowego lizaka!

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.