Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1661

Dodano: 12.06.2015

Niebezpieczne słonce c.d.

Niebezpieczne słonce

Słoneczne dni napawają optymizmem, chętnie wystawiamy twarze ku słońcu. Takie dni idealne są też na dziecięce zabawy. Niestety słonce może być też bardzo niebezpieczne. Szczególnie dla niemowląt.

Krem z wysokim filtrem (im wyższy tym lepszy) należy nakładać 15 minut przed wyjściem z domu. Czynność tę powtarzać co dwie, trzy godziny. Jest to niezbędne, ze względny na ścieralność kremu. Wiercący się maluch pozbawia się ochrony. Krem należy nakładać na cale ciałko. Pomimo ochrony w postaci ubranka, promienie słońca przedostają się również przez tkaninę. Szczególnie grubą warstwę kremu, należy nakładać na nosek, uszka i kark niemowlaka, gdyż te miejsca są najczęściej miejscami poparzeń.

Sam krem to dopiero połowa ochrony. Dziecięcy wózek powinien być zaopatrzony w daszek oraz specjalna parasolkę. Jeżeli maluch już stawia kroczki, jego główka i ciało powinny być chronione dodatkowo lekkim ubrankiem i odpowiednim nakryciem głowy.

W przypadku biegającego małego urwisa, nie jesteśmy w stanie ograniczyć jego przestrzeni, do tej zacienionej. Maluch zatem, powinien mieć na główce czapeczkę z szerokim rondem, lub z daszkiem i osłoną na kark. Tak aby najbardziej narażone na poparzenia miejsca były osłonięte. Te odrobinę większe berbecie chętnie spędzają też czas w wodzie, postaraj się zatem o dużą parasolkę nad dziecięcym basenikiem i po każdym wyjściu z wody ponownie nałóż krem ochronny.

Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Paulina Józefowicz

1 2
Zobacz także:
Po co wykonywać badania USG Po co wykonywać badania USG

▪ ▪ ▪

1499

31.07.2014

Jesteś w drugim trymestrze ciąży? Przypilnuj aby lekarz wykonał badania USG. Badania te są bardzo ważne, dostarczają odpowiednich informacji dla lekarza o Twoim maleństwie.

Jak poradzić sobie z zazdrością dziecka o niemowlaka? Jak poradzić sobie z zazdrością dziecka o niemowlaka?

▪ ▪ ▪

1831

22.05.2015

Nowy członek rodziny to dla starszego dziecka zawsze duża zmiana. Nawet najlepiej przygotowane na to dziecko będzie odczuwało zazdrość względem noworodka. Bo w oczach dziecka, mimo tego co mówili...

Znajdź spokój brzucha Znajdź spokój brzucha

▪ ▪ ▪

1034

05.04.2017

Warszawa, Polska - 05.04.2017 r. – Współczesna kobieta musi sprostać wielu wyzwaniom. Nadmiar obowiązków często powoduje stres, który jest jedną z najczęściej wymienianych przez Polaków przyczyn...

Śpij kochanie, czyli spokojny sen Śpij kochanie, czyli spokojny sen

▪ ▪ ▪

1780

19.04.2015

Gdy rodzi się dziecko spokojny sen odchodzi w sferę marzeń. Który rodzic nie chciałby, aby jego aniołek przesypiał całą noc. Poznajcie dobre i złe nawyki podczas usypiania.

Świątecznie i aromatycznie z Tovago - NOWOŚĆ Świątecznie i aromatycznie z Tovago - NOWOŚĆ

▪ ▪ ▪

1326

10.12.2015

Niepowtarzalny, korzenny smak, któremu nie oprze się żaden łasuch – to znak rozpoznawczy piernika. A gdyby tak aromatyczność tego ciasta połączyć ze lekkim i wygodnym chrupaniem ...

Kto odpowiada za otyłóść wsród dzieci? Kto odpowiada za otyłóść wsród dzieci?

▪ ▪ ▪

1230

12.07.2016

Zaraz po złej diecie, drugą główną przyczyną nadwagi u najmłodszych jest brak aktywności fizycznej. Czy piękna pogoda za oknem i rozpoczynające się wakacje będą wystarczającą motywacją...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.