Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

632

Dodano: 01.07.2017

Jakie owoce i warzywa są szczególnie korzystne dla naszego zdrowia? c.d.

Jakie owoce i warzywa są szczególnie korzystne dla naszego zdrowia?

Spożywanie naturalnych i nieprzetworzonych produktów jest jednym z kluczowych elementów prowadzących do zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Teraz mamy do nich jeszcze łatwiejszy dostęp, ponieważ rozpoczął się sezon na świeże warzywa i owoce, nie z dalekich zakątków świata, ale te najlepsze, lokalne. Które z nich dostarczą naszemu organizmowi najwięcej drogocennych składników podpowiadają eksperci programu Porcja Pozytywnej Energii.

Po wizycie na targu eksperci Porcji Pozytywnej Energii podsumowali jednogłośnie – nie da się wyznaczyć jednego warzywa czy owocu, które możnaby uznać za najzdrowsze. Każde z nich oferuje inne korzyści zdrowotne. Jednocześnie nieporównywalnym jest prozdrowotny wpływ różnych związków na organizm człowieka. Nie ma możliwości wydania ostatecznego werdyktu czy większy wpływ na zdrowie człowieka mają związki zawarte w brokule czy owocach jagodowych. Z tego względu należy starać się maksymalnie urozmaicać dietę, wprowadzając do niej szerokie spektrum warzyw oraz owoców, nie zapominając o tych dostępnym na polskim rynku.

Dzieci uwielbiają warzywa i owoce

Dzięki IV edycji programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii zalety warzyw i owoców poznało ponad 40 000 uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Przez ostatnie miesiące dowiedzieli się także o dobrych i złych bakteriach żyjących w naszym organizmie, a także jak to co jemy wpływa na nasze zdrowie. W sumie w programie wzięło udział ponad 770 szkół i 387 przedszkoli z całej Polski.

My natomiast przekonaliśmy się, że dzieci uwielbiają jeść owoce i warzywa. Świadczy o tym także ogromna popularność konkursu, polegającym na wykonaniu prac plastycznych, których temat przewodni brzmiał „Warzywa i owoce – spożywam codziennie”. Do konkursu zgłoszono 599 prac. W ich wykonanie zaangażowało się ponad 14 500 dzieci. Zwycięzcy otrzymali nagrody: 6 najlepszych placówek – granty finansowe, dla nauczycieli – tablety, a uczniowie karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.

Informacje o programie

PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII to program, organizowany od 2014 roku, skierowany do dzieci i nauczycieli szkół podstawowych, a tegoroczna edycja także do przedszkoli. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia. Organizatorem programu jest firma Crispy Natural, produkująca smaczne, chrupiące chipsy z polskich jabłek, truskawek, pomidorów, marchwi, buraków czy topinamburu.

Patronat honorowy nad programem PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII objął Rzecznik Praw Dziecka. Pozostali patroni to: Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos oraz czasopisma: Baby Junior, Życie Szkoły, Wychowanie w Przedszkolu, Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne.

Partnerem akcji jest Foods by Ann - marka Anny Lewandowskiej, która jest producentem zdrowych batoników bez dodatku cukru, opartych wyłącznie na naturalnych składnikach.

magdalena.lesisz@lesiszpr.pl
501 010 077
Porcja Pozytwnej Energii

1 2 3
Zobacz także:
Majówka z niemowlakiem Majówka z niemowlakiem

▪ ▪ ▪

1929

13.04.2015

Majówka już za chwile a Wy zastanawiacie się jak ją spędzić. Nowa rola rodzica nie oznacza rezygnowania z wyjazdów. Odpowiednie przygotowanie i wybór miejsca nie są wcale takie trudne.

Baśnie ponadczasowe Baśnie ponadczasowe

▪ ▪ ▪

1600

13.06.2015

O tym, że warto czytać nie trzeba nikogo przekonywać. Samo wąchanie książek nie wystarczy, czasem trzeba jeszcze nieco wytężyć umysł.

Fonoholicy – o dzieciach uzależnionych od telefonów komórkowych Fonoholicy – o dzieciach uzależnionych od telefonów komórkowych

▪ ▪ ▪

1363

11.12.2014

Niemalże w każdym domu dzieci mają styczność z telefonami komórkowymi. My, dorośli, sami wydajemy się być uzależnieni, a przecież dzieci bacznie nas obserwują. Mamy rozmawiają przez telefon...

Dbamy o mamy Dbamy o mamy

▪ ▪ ▪

1046

14.01.2016

Kierując się potrzebami zarówno przyszłych, jak i świeżo upieczonych mam Bielenda prezentuje nową odsłonę linii kosmetyków Sexy Mama. Wyjątkowe preparaty stworzone zostały z myślą o pielęgnacji...

Woda na Start dla Matki i Dziecka Woda na Start dla Matki i Dziecka

▪ ▪ ▪

1444

28.05.2015

Organizm człowieka to bardzo złożony system. Aby wszystkie komórki i narządy mogły prawidłowo funkcjonować, potrzebują odpowiedniej ilości wody. Zapotrzebowanie na nią zależy m.in. od wieku,...

Ważność opinii wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną Ważność opinii wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną

▪ ▪ ▪

1442

24.01.2019

Opinie są wydawane przez poradnie w określonych sprawach i ich aktualność jest więc uzależniona od celu i zakresu danej sprawy – inny będzie mieć opinia w sprawie odroczenia obowiązku szkolnego...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.