Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1138

Dodano: 22.05.2016

Jak spełniać marzenia dziecka o aktorstwie i zapewnić mu spokojne dzieciństwo?

Jak spełniać marzenia dziecka o aktorstwie i zapewnić mu spokojne dzieciństwo?

Wywiad z zapowiadającą się młodą aktorką Weroniką Wachowską.

1. Weroniko, skąd wzięła się Twoja pasja do aktorstwa?

Zawsze chciałam być na scenie, a jak już tam weszłam to trudno mnie było ściągnąć. Jak były kiedyś występy to popłakałam się rodzicom, że nie chcę oglądać, tylko chcę występować.

2. W jaki sposób udaje Ci się łączyć castingi, pracę na planie, inne Twoje pasje, spotkania z rówieśnikami i oczywiście szkołę?

Lubię się uczyć, więc nie mam z tym większych problemów. Najgorsze są zaległości w lekcjach, które się pojawiają, kiedy mam dużo dni zdjęciowych. Wtedy muszę więcej czasu spędzić nad lekcjami i nie chodzę na castingi. Mieszkam daleko od moich ulubionych koleżanek, ale mam z nimi cały czas kontakt. Spotykamy się głównie w weekendy, w ciągu tygodnia wysyłamy smsy i gadamy na Facetimie.

3. Obecnie możemy oglądać Cię w roli Dusi w miniserialu komediowym „Dwoje we troje”. Jak pracuje Ci się z kolegami i koleżankami aktorami na planie?

Lubię ich, są bardzo sympatyczni, bardzo mi pomagają i dają cenne wskazówki. Mówimy sobie po imieniu i mamy bardzo fajną relację.

4. Weronika bardzo szybko zaczęła swoją przygodę z aktorstwem. Słyszymy czasem, że zbyt szybkie wejście w świat show biznesu może mieć negatywne skutki. W jaki sposób udało się Państwu uchronić przed nimi Weronikę?

Uważnie przyglądamy się Weronice i reagujemy, kiedy jest zmęczona. Jest bardzo dojrzała, skromna i udaje jej się łączyć życie zwykłej dziewczynki z popularnością. Na tę chwilę nie widzimy żadnych negatywnych skutków.

5. Co Pani zdaniem, dało Weronice aktorstwo?

Na pewno odwagę. Obracając się w świecie dorosłych, nieznanych osób Weronika musiała stać się bardziej otwarta, kontaktowa i samodzielna. Nauczyła się godzić szkołę z obowiązkiem i przyjemnością grania. Wyrobiła też sobie nawyk odrabiania lekcji od razu po powrocie ze szkoły do domu - dopiero potem zajmuje się swoimi zainteresowaniami czy uczy się sceny na następny dzień na plan.

6. Weroniko, czy w dorosłym życiu chciałabyś pracować jako zawodowa aktorka?

Jeszcze nie wiem, mam dużo planów. Chciałabym być aktorką, bo lubię grać i trochę już to poznałam, łyżwiarką, bo lubię jeździć na łyżwach, piosenkarką, bo lubię śpiewać albo tłumaczką książek z angielskiego na polski, bo lubię angielski i uważam, że jest wiele ciekawych książek po angielsku, które jeszcze nie zostały przetłumaczone. Chciałabym też mieć własną cukiernię, bo uwielbiam piec i jeść ciasta. Myślałam jeszcze o szkółce tresowania zwierząt i na pewno jeszcze sporo mi przyjdzie do głowy.

Weronika Wachowska pierwsze kroki przed kamerą stawiała już jako 5-latka w projektach reklamowych.  Poważniejsze wyzwanie aktorskie stanęło przed nią w 2012 roku, kiedy mając 7 lat zagrała Gabrysię w serialu dla dzieci „Opowieści Kota Śpiocha”. Zagrała w dwóch serialach: „M jak Miłość” i „Ojciec Mateusz”. Obecnie możemy oglądać ją w miniserialu „Dwoje we troje”. Na dużym ekranie pojawiła się w filmie „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja, jako Serdeczna i od Serca oraz w roli epizodycznej w  filmie „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Gra też w teatrze, od 2015 roku występuje na deskach Teatru Polskiego w roli Glumdalklitch w spektaklu „Podróże Guliwera” w reżyserii Jarosława Kiliana, pojawia się też w spektaklu „Kordian” w Teatrze Narodowym, gdzie śpiewa w jednej ze scen.

Źródło: internet

Zobacz także:
Języki obce a dysleksja - czy dyslektyk może nauczyć się dobrze języka obcego? Jak? Języki obce a dysleksja - czy dyslektyk może nauczyć się dobrze języka obcego? Jak?

▪ ▪ ▪

1140

26.03.2018

Mało kto nie zgodziłby się ze stwierdzeniem, że języki obce są niezwykle ważne i warto się ich uczyć. Niektórzy jednak rezygnują z nauki nie dlatego, że nie dostrzegają ich potencjału, ale...

Ile pieniędzy wydajemy na wyprawkę szkolną i dodatkowe zajęcia dzieci? Ile pieniędzy wydajemy na wyprawkę szkolną i dodatkowe zajęcia dzieci?

▪ ▪ ▪

979

29.08.2016

Początek roku szkolnego dla osób mających dzieci w wieku szkolnym to okres niemałych wydatków na wyprawkę. Ponadto ponad połowa rodziców finansuje dodatkowe pozalekcyjne zajęcia dla dzieci. Do...

Dziecko Harcerzem Dziecko Harcerzem

▪ ▪ ▪

1232

27.10.2015

Wielu z nas, dorosłych, z nostalgią wspomina przynależenie do harcerstwa w okresie dzieciństwa. To było takie dumne zajęcie, nie tylko sposób na spędzanie czasu wolnego. Chodziło o szkołę życia,...

Dlaczego dziewczynki marzą o lalkach bobasach? Dlaczego dziewczynki marzą o lalkach bobasach?

▪ ▪ ▪

1425

21.01.2017

Na rynku istnieje szeroki wybór zabawek dla dzieci w wielu wzorach i kolorach. Dostępne są lalki Barbie, szmaciane, jednak od wielu lat najbardziej popularne są lalki bobasy.

Smacznie, zdrowo i kolorowo Smacznie, zdrowo i kolorowo

▪ ▪ ▪

1303

19.12.2014

Zapewne każdy słyszał o negatywnym wpływie słodyczy na stan zdrowia. Mówiono nam o tym w szkole, na studiach, informują o tym gazety i programy telewizyjne. Zawarte w słodyczach barwniki, spulchniacze,...

Przy jednym stole - czyli znaczenie wspólnych posiłków Przy jednym stole - czyli znaczenie wspólnych posiłków

▪ ▪ ▪

1422

23.06.2015

Rodzinne posiłki są coraz mniej popularne, ma na to wpływ ciągły pośpiech, brak potrzeby spędzania czasu z rodziną i „zamykanie się” w świecie wirtualnym. Ze względu na wszechobecne sprzęty...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.