1966
Wypadanie włosów - wywiad z trychologiem.

Cierpisz z powodu wypadania włosów? Zła dieta, stres i zmęczenie to główne czynniki wpływające na ich kondycję. Jednak sami często nie jesteśmy w stanie sobie pomóc, a jedynym ratunkiem może być wizyta u specjalisty.
Trycholog to tzw. lekarz od włosów. Dokładniej mówiąc jest specjalistą zajmującym się schorzeniami związanymi ze skórą głowy oraz włosami. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym trycholog odpowie na najczęściej zadawane pytania.
Kim jest trycholog i co to jest trychologia?
Trycholog nazywany jest lekarzem od włosów. Tak naprawdę jest specjalistą zajmującym się skórą głowy oraz włosami. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy.
Trychologia jest nauką zajmująca się wszelkimi problemami związanymi z włosami oraz skórą głowy. W ostatnich latach ta dziedzina bardzo mocno się rozwinęła ze względu na pogłębiające się problemy ze skórą głowy oraz problem wypadania włosów. Trychologia zajmuje się przede wszystkim problemami związanymi z utratą włosów, ale również takimi problemami jak łuszczyca, łupież, łysienie czy łojotok. Na czym polega badanie trychologiczne?
Badanie najczęściej zaczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem. Po wstępnej konsultacji trycholog, używając mikrokamery pozwalającej na kilkusetkrotne powiększenie, ogląda zmienione przez chorobę miejsce. Pacjent przebieg badania i stan włosów oraz skóry obserwuje na ekranie monitora. Badaniu poddawana jest nie tylko skóra głowy, ale również mieszki włosowe oraz włosy, które wypadły. Jak przygotować się do badania trychologicznego?
Na wizytę u trychologa warto zabrać posiadane wyniki badań. Najlepiej wykonać morfologię oraz badania hormonalne takie jak TSH, FT3, FT4, ATPO i ATG. Kobiety mogą zostać poproszone o zrobienie badań hormonów płciowych: testosteronu, prolaktyny i progesteronu. 48 godzin przed badaniem nie powinno się myć głowy. Nie zaleca się również używania produktów do stylizacji. Na wizytę należy przygotować listę leków, które stosujemy.Trycholog może zapytać również o regularność cykli miesiączkowych oraz stosowanie antykoncepcji hormonalnej.
Z jakimi problemami zgłosić się na wizytę do trychologa?
Problemy z jakimi najczęściej pacjenci odwiedzają trychologa to: nadmierne wypadanie włosów, łysienia, łojotok, łupież, łuszczyca, podrażnienia skóry głowy, włosy zniszczone zabiegami chemicznymi i fryzjerskimi.
Dlaczego włosy wypadają?
Warto przeanalizować swój dotychczasowy styl życia. Na wypadanie włosów wpływ ma bardzo wiele czynników. Najczęściej są to: zła dieta, stres, nieprawidłowa pielęgnacja, zbyt częste farbowanie, stosowanie lokówki i prostownicy, palenie papierosów.
Jakie suplementy stosować na wypadanie włosów?
W tego typu preparatach należy zwrócić szczególną uwagę na składniki. Ważne, aby wybrane produkty zawierały odpowiednią zawartość biotyny, skrzypu czy krzemu, ponieważ są to składniki świetnie wpływające na stan oraz kondycję włosów.
Rozmowa z trychologiem Mariuszem Kur.
Polecane produkty:
BIOTYNA NA WŁOSY
MISIE NA ZDROWE WŁOSY
Agnieszka Matejek
Specjalista ds. social media

▪ ▪ ▪
2478
02.01.2016
Ochrona pociechy przed wirusami jest niezwykle trudna zwłaszcza wtedy, gdy dziecko uczęszcza do żłobka, przedszkola lub szkoły i ma codzienny kontakt z przeziębionymi rówieśnikami. Uchronienie...

▪ ▪ ▪
2802
24.04.2015
Niejedna ciężarna zadaje sobie pytanie - gdzie rodzić? Większość porodów w Polsce odbywa się w szpitalach, jednak niektóre kobiety decydują się na narodziny maleństwa w domu. Ważne, aby sprawdzić...

▪ ▪ ▪
2674
20.10.2014
Nieprawidłowa dieta jest jednym z czynników środowiskowych mających znaczący wpływ na większość chorób pojawiających się w późniejszym okresie życia. Można ją jednak najłatwiej zmienić,...

▪ ▪ ▪
5344
03.02.2017
Karmienie piersią niesie ze sobą liczne korzyści zarówno dla nowonarodzonego maluszka jak i jego mamy. Nie zawsze jest jednak łatwe, ponieważ narosło wokół niego wiele mitów, z którymi trzeba...

▪ ▪ ▪
2376
26.09.2015
W pierwszej klasie gimnazjum uczeń otrzyma darmowe podręczniki dofinansowane z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Rodzice starszych dzieci będą już musieli zapłacić za zestaw książek i...

▪ ▪ ▪
2344
27.08.2016
Szkoła muzyczna czy nauczanie indywidualne? Posłać dziecko jak najwcześniej czy poczekać aż samo o to poprosi? Motywować czy liczyć na to, że samo będzie pracowało systematycznie? Rodzice, którzy...