Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

2327

Dodano: 16.07.2016

Wyjazd w góry z maluchem

Wyjazd w góry z maluchem

Jeżeli zastanawiacie się, czy wybrać się w góry z małym dzieckiem, musicie przygotować się na sporo potępiających komentarzy. Bezpieczne otoczenie jest przecież najważniejsze, a góry wcale do takiego nie należą. Wbrew pozorom, nie ma żadnych przeciwwskazań, by zabrać na szlaki już półroczne dzieci

Jak przygotować się do wyjazdu? O bagażu należy pomyśleć odpowiednio wcześniej. Jeżeli dziecko jeszcze nie siada, noszenie go w nosidełku jest wykluczone i w grę wchodzi tylko wózek, niezbędna będzie folia przeciwdeszczowa. Konieczne będzie też zaplanowanie szlaków, które będą przystosowane do powadzenia wózka.

Trzeba pamiętać, że pogoda w górach ulega gwałtownym zmianom i należy być na to przygotowanym. Z tego względu, zapas ciepłych ubranek w plecaku będzie niezbędny. Przydadzą się ciepłe bluzy polarowe, kurtka przeciwdeszczowa i czapka, a także komplet ubranek na zmianę w przypadku, gdy np. dziecko się ubrudzi.

Koniecznie trzeba też wziąć ze sobą apteczkę, w której znajdzie się coś na katar, kaszel, oparzenia, przeziębienie, biegunkę, obstrukcję, gorączkę, komary, opatrunki, wodę utlenioną oraz krem z filtrem 50. Jest to uniwersalna zawartość apteczki, do tego każdy rodzic powinien indywidualnie dołożyć leki przyjmowane przez dziecko. Na wszelki wypadek, warto zabrać też koc ratunkowy, czyli srebrno-złotą folię, która przydaje się w warunkach nadmiernego przegrzania lub schłodzenia organizmu.

W przypadku bardzo małych dzieci, ważne jest, aby nie zaburzać rutyny dnia. Dlatego też należy zadbać o to, by maluch regularnie otrzymywał posiłki i odbywał swoje drzemki. Jeżeli spodziewamy się, że w małej górskiej miejscowości, do której jedziemy nie znajdziemy sklepu wyposażonego w mleko modyfikowane lub ulubione deserki naszego dziecka, warto zrobić wcześniej zapas. W przypadku matek karmiących piersią, przyda się chusta, którą będzie można się dyskretnie zasłonić – karmi się przecież w różnych miejscach.

Rodzic powinien przygotować się na każdą ewentualność. Z tego względu, najlepiej wcześniej porozmawiać o wyjeździe z lekarzem, nawet jeżeli dziecko jest całkowicie zdrowe. Jego wskazówki mogą okazać się pomocne w niektórych sytuacjach.

Czy warto poświęcić tyle czasu i energii na przygotowania, by zabrać małe dziecko w góry? Z całą pewnością! Górskie powietrze jest o wiele zdrowsze niż w zatłoczonym samochodami mieście, więc wyjazd wyjdzie maluchowi na zdrowie. Również rodzice będą mieli okazję do wypoczynku.

Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Aleksandra Lisiecka

Zobacz także:
Dieta w ciąży: obalamy mity Dieta w ciąży: obalamy mity

▪ ▪ ▪

2814

21.12.2017

Zakaz picia kawy, jedzenia słodyczy i przekąsek, konieczność rezygnacji z diety wegetariańskiej oraz „jedzenia za dwoje” to tylko niektóre z popularnych mitów na temat diety w ciąży. Czego...

Jak chronić dzieci w Internecie? Jak chronić dzieci w Internecie?

▪ ▪ ▪

2715

13.05.2015

Aby uchronić twoje dziecko od internetowych zagrożeń przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik, dzięki któremu podróż przez sieciowe polany stanie się bezpieczniejsza.

Odwodnienie na wakacjach? Nie daj mu szans! Odwodnienie na wakacjach? Nie daj mu szans!

▪ ▪ ▪

2302

04.07.2016

Odwodnienie może rozwinąć się w wyniku biegunki, wymiotów lub przy nadmiernej aktywności fizycznej. A o te na wakacjach nie trudno! Aby im zapobiec należy przyjmować wystarczającą ilość płynów....

Wypadki w trakcie WF - kiedy można ubiegać się o odszkodowanie? Wypadki w trakcie WF - kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

▪ ▪ ▪

3704

30.03.2016

Wypadek w placówce oświatowej to poważna sprawa – cierpi zarówno mały poszkodowany i jego rodzice, jak i nauczyciele oraz dyrekcja. Czasem wystarczy chwila nieuwagi podczas lekcji wychowania fizycznego...

Zakazane i zalecane badania w ciąży Zakazane i zalecane badania w ciąży

▪ ▪ ▪

2776

31.07.2014

Teraz musisz bardzo na siebie i maleństwo uważać. Jest pewna grupa badań, których dla dobra dziecka, jego rozwoju nie wolno wykonywać w ciąży...

Likwidacja gimnazjów – co to oznacza dla uczniów i nauczycieli? Likwidacja gimnazjów – co to oznacza dla uczniów i nauczycieli?

▪ ▪ ▪

2204

14.01.2017

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o reformie edukacji, co oznacza, ze gimnazja w Polsce zostaną zlikwidowane. Wiąże się to także z powrotem do ośmioletnich szkół podstawowych,...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.