Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1308

Dodano: 20.04.2015

Rowerowe podboje c.d.

Rowerowe podboje

Piękne pogoda, aż prosi o wyprowadzenie rowerów i krótką (albo i nie) przejażdżkę. Problem polega na tym, że nasza pociecha nie ma jeszcze dziesięciu lat. Jak zatem poradzić sobie z dylematem rowerowym?

Co o dziecku na drodze mówią przepisy?

„Rowerzyści” do lat siedmiu muszą poruszać się po drodze w specjalnych fotelikach lub przyczepkach. Samodzielni młodzi rowerzyści do lat dziesięciu, muszą jeździć chodnikami wraz z opiekunami. W tym przypadku zarówno dziecko jak i rodzic korzystają z chodników. Bez znaczenia jest tutaj czy opiekun jest pieszym czy rowerzystom. Po osiągnięciu dziesięciu lat i zdobyciu karty rowerowej dziecko staje się pełnoprawnym użytkownikiem drogi.

Karta rowerowa - JEST, rower sprawny - JEST, i co dalej?

Twój mały rowerzysta zdobył już odpowiedni wiek i uprawnienia, może samodzielnie poruszać się po drogach. Karta rowerowa dumnie prezentuje się w jego portfelu. Przed samotnymi eskapadami musisz jeszcze zaopatrzyć go w kask i odblaski. Kask powinien być dobrany indywidualnie, nie kieruj się tylko wyglądem i ceną. Ważne aby posiadał certyfikat CEN EN 1078 lub CEN EN 1080, miał dobrą wentylacje i przede wszystkim był dopasowany. Dlatego zakup bez wcześniejszej przymiarki nie wchodzi w grę. Jeżeli chodzi o odblaski te przede wszystkim - musza być, a jakie to zależy tylko od Ciebie i dziecka. Wybór produktów odblaskowych jest bardzo bogaty. Możecie zainwestować w kamizelkę, tradycyjne odblaski, szelki, pokrowce na plecaki, naszywki, naklejki, nakładki na szprychy, opaski na włosy i wiele, wiele innych. Odblask może być również modnym w tym momencie gadżetem. Pamiętaj, że widoczność na drodze jest najważniejsza. Nie ma czegoś takiego jak nadmierna widoczność. Dlatego na rower dziecko powinno ubierać się jasno i kolorowo, tak aby wyróżniać się z otoczenia. Czym szybciej kierowca samochodu zobaczy rowerzystę, tym lepiej.

Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Paulina Józefowicz

1 2
Zobacz także:
Dziecięca bulimia Dziecięca bulimia

▪ ▪ ▪

2173

06.02.2015

Bulimia jako drugie, obok anoreksji, bardzo poważne zaburzenie odżywania, może dotyczyć także dzieci i nastolatków. Tutaj podłożem jest również lęk przed przybieraniem na wadze, ale ku temu...

Majówka z niemowlakiem Majówka z niemowlakiem

▪ ▪ ▪

1929

13.04.2015

Majówka już za chwile a Wy zastanawiacie się jak ją spędzić. Nowa rola rodzica nie oznacza rezygnowania z wyjazdów. Odpowiednie przygotowanie i wybór miejsca nie są wcale takie trudne.

Zadbaj o cerę podczas ciąży Zadbaj o cerę podczas ciąży

▪ ▪ ▪

1200

20.10.2016

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, który wiąże się z wieloma zmianami – zarówno tymi odbywającymi się w sferze osobistej, jak i przemianami zachodzącymi w ciele przyszłej mamy. Większość...

Kiedy zmienić fotelik samochodowy na większy? Kiedy zmienić fotelik samochodowy na większy?

▪ ▪ ▪

1432

13.07.2016

Wymiana fotelika ma swoje proste wytyczne a często decyzje o zmianie opiekunowie podejmują bardzo pochopnie. Pamiętaj najważniejszą rzecz - fotelik to bezpieczeństwo Twojego dziecka!

Owsiki - jak z nimi walczyć? Owsiki - jak z nimi walczyć?

▪ ▪ ▪

1815

29.10.2014

Owsiki powodują, że twoje dziecko jest niespokojne, rozdrażnione, ma podkrążone oczy, skarży się na bóle głowy, źle śpi i budzi się w nocy, narzekając na swędzenie w okolicach odbytu. Owsiki...

Pojemna, trwała, funkcjonalna. Taka powinna być torba dla mamy i taty. Pojemna, trwała, funkcjonalna. Taka powinna być torba dla mamy i taty.

▪ ▪ ▪

920

05.11.2016

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zajrzeć do torebki w poszukiwaniu kluczy, szminki, czy notesu z ważnymi zapiskami i nie mogąc ich znaleźć zorientowałaś się, że są w torbie do wózka? To bardzo...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.