3424
Nebulizacja - nowoczesna metoda podawania leków

Podawanie leków dzieciom to nie lada wyzwanie! Dzieci często kapryszą, są niespokojne i odmawiają przyjmowania zaleconych przez doktora leków. Jest to problem wielu rodziców. Dotyczy on zarówno dzieci chorych przewlekle, jak i dzieci borykających się z sezonowymi infekcjami dróg oddechowych. Ale czy jest na to sposób?
Rodzice często zastanawiają się czy istnieje prosta, a jednocześnie skuteczna metoda podawania leków, która nie budzi oporów dziecka. Odpowiedzią może okazać się nebulizacja. Jest to metoda podawania leków bezpośrednio do dróg oddechowych, dzięki czemu znalazła zastosowanie w leczeniu zarówno ostrych, jak i przewlekłych chorób układu oddechowego. Jest to metoda nieinwazyjna, w pełni bezbolesna i przyjazna dla dziecka. Kiedyś nebulizacja przeprowadzana była jedynie w warunkach szpitalnych, obecnie na rynku dostępne są nowoczesne urządzenia do użytku domowego.
Dlaczego nebulizacja jest taka wyjątkowa?
Powodów takiego stwierdzenia jest przynajmniej kilka. Nebulizacja to metoda terapeutyczna, dzięki której podajemy lek bezpośrednio do miejsca gdzie jest on potrzebny. Zwiększa to szybkość działania leków i ich skuteczność oraz zmniejsza ryzyko działań niepożądanych. Co więcej nebulizacja to jedyna forma aerozoloterapii, czyli leczenia lekiem w postaci aerozolu, który nie wymaga synchronizacji oddechu z pracą inhalatora. Jest to niezwykle ważna cecha, umożliwiająca zastosowanie nebulizacji nawet u małych dzieci, a także u dorosłych niewspółpracujących. Zalety nebulizacji tłumaczą jej renesans w ostatnich latach.
Gra miejska i piknik rodzinny na Bemowie
▪ ▪ ▪
2780
16.08.2016
Kapitan Warszawa szuka właśnie Ciebie! Tajemnicza Komnata w Pałacu Kultury i Nauki – czy naprawdę istnieje?
Ruszamy z dzieckiem w podróż
▪ ▪ ▪
3184
07.07.2014
Posiadanie dziecka nie musi oznaczać rezygnacji z podróży. Maluch naprawdę potrafi być świetnym kompanem wojaży. Oczywiście, powinniśmy dostosować plany do dziecka, ale i tak może być świetnie!...
Choroby w przedszkolu - jak je zminimalizować
▪ ▪ ▪
3171
20.02.2016
Choroby w przedszkolu były, są i, niestety zawsze będą. Przedszkole to dużo emocji, nowi koledzy i... infekcje. Czy można się przygotować na to, że większość kolegów kicha i kaszle?
Witaminowy przysmak
▪ ▪ ▪
2850
29.09.2015
Dzieci uwielbiają łakocie! Żaden malec nie odmówi słodkiej przekąski, czy kolorowego lizaka!
Myjemy zęby
▪ ▪ ▪
4022
03.07.2015
Dzieciaki lubią małe i większe dramaty. Jednym z nich jest mycie zębów, które niektórym kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Udowadniamy, że wcale nie musi tak być, a szczotkowanie to świetna...
Cykl EDUKACJA: Test umiejętności trzecioklasisty
▪ ▪ ▪
3280
22.09.2015
Uczniowie trzecich klas szkoły podstawowej będą mogli wziąć udział w dobrowolnym Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. Takie testy odbywać się będą w drugim semestrze nauki...