Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

4726

Dodano: 03.02.2017

Mity na temat karmienia piersią c.d.

Mity na temat karmienia piersią

Karmienie piersią niesie ze sobą liczne korzyści zarówno dla nowonarodzonego maluszka jak i jego mamy. Nie zawsze jest jednak łatwe, ponieważ narosło wokół niego wiele mitów, z którymi trzeba się rozprawić.

To, czy maluch ma mleka pod dostatkiem można sprawdzić w warunkach domowych, nawet nie posiadając wagi. Mama może zwrócić uwagę, czy:

Na wizytach kontrolnych w poradni, u pediatry, zwróćmy uwagę czy maluch przybiera na wadze zgodnie z określonymi normami:

Każda mama, która na tej podstawie określi, że maluch mieści się w normach przyrostów, jak również aktywnie ssie, może być spokojna, ze ma mleka pod dostatkiem dla swojego dziecka.

5. Powinnam kontrolować ilość mleka spożywanego przez dziecko, by zapobiec przejedzeniu

Ilość i skład Twojego pokarmu zmieniają się, dostosowując się stale do potrzeb dziecka. W pierwszych miesiącach życia zaleca się w związku z tym karmienie piersią na żądanie. Oznacza to, że dziecko może, a nawet powinno jeść tak często, jak chce. To ono także decyduje o czasie każdego karmienia – gdy już zaspokoi głód, samo wypuści pierś. Szacuje się, że aby ją opróżnić dziecko powinno ssać minimum 10 minut.

6. Po ukończeniu 6. miesiąca życia powinnam odstawić dziecko od piersi

Eksperci zalecają dążenie do wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze 6. miesięcy życia dziecka. Po tym czasie dziecko nie powinno być jednak od razu odstawiane od piersi – korzyści z karmienia naturalnego są tak duże, że zaleca się, by było ono kontynuowane tak długo, jak jest to pożądane przez mamę i dziecko. Jest to jednak czas, kiedy samo mleko mamy nie może już na ogół zaspokoić rosnącego zapotrzebowania niemowlęcia na składniki odżywcze, dlatego konieczne będzie wprowadzanie produktów uzupełniających, zgodnie z zaleceniami ekspertów, nie później niż w 26. tygodniu życia. Pomocą w rozszerzaniu diety mogą być: schemat żywienia dzieci w 1. roku życia.

1 2 3 4
Zobacz także:
Wypadki w trakcie WF - kiedy można ubiegać się o odszkodowanie? Wypadki w trakcie WF - kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

▪ ▪ ▪

3138

30.03.2016

Wypadek w placówce oświatowej to poważna sprawa – cierpi zarówno mały poszkodowany i jego rodzice, jak i nauczyciele oraz dyrekcja. Czasem wystarczy chwila nieuwagi podczas lekcji wychowania fizycznego...

Owocne zmiany owocowej propozycji od Marwit Owocne zmiany owocowej propozycji od Marwit

▪ ▪ ▪

2885

28.08.2015

Kiedyś Owocudo a teraz SMOOTHIE i nowy podział smakowy: Biały, Żółty, Czerwony i Zielony - te stworzone z soków oraz zmiksowanych owoców smoothie Marwit będą dostępne w zupełnie nowej, jeszcze...

Pierwsza miłość nastolatków Pierwsza miłość nastolatków

▪ ▪ ▪

5201

08.09.2015

Nastolatki nie raz dają popalić rodzicom, a ci dwoją się i troją próbując okiełznać młodzieńczy temperament. Jednak psycholodzy uspokajają, że na wszystko przyjdzie czas i nie ma potrzeby...

Mieć czy zjeść? Eksperyment z cukierkiem. Mieć czy zjeść? Eksperyment z cukierkiem.

▪ ▪ ▪

4239

02.08.2015

Nie tylko dzieciaki mają problem z oszczędzaniem. Ćwiczenie charakteru i cierpliwości to prawdziwe wyzwanie. Ważne, aby zacząć ten trening już od najmłodszych lat. Decyzje podejmowane w dzieciństwie...

Oryginał czy zamiennik – poznaj różnice. Oryginał czy zamiennik – poznaj różnice.

▪ ▪ ▪

2247

24.04.2016

Udając się do lekarza lub apteki często słyszymy propozycję zamiany oryginalnego leku na jego tańszy odpowiednik. Wówczas mamy dylemat, co wybrać? Czy decydując się na produkt odtwórczy kuracja...

Majówka z niemowlakiem Majówka z niemowlakiem

▪ ▪ ▪

3023

13.04.2015

Majówka już za chwile a Wy zastanawiacie się jak ją spędzić. Nowa rola rodzica nie oznacza rezygnowania z wyjazdów. Odpowiednie przygotowanie i wybór miejsca nie są wcale takie trudne.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.