Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1419

Dodano: 12.01.2016

Jak odpowiednio przygotować łóżeczko dla malucha?

Jak odpowiednio przygotować łóżeczko dla malucha?

Każdy z nas chciałby przygotować się jak najlepiej na przyjście malucha na świat. Jest to bardzo trudne wyzwanie, zwłaszcza jeśli oczekujemy pierwszego dziecka. Wielu rodzicom kłopot sprawia odpowiednie przygotowanie łóżeczka. W poniższym artykule, przedstawimy parę rad, które z pewnością pomogą w odpowiednim przygotowaniu łóżeczka dla naszej pociechy. Każdy z nas chciałby przygotować się jak najlepiej na przyjście malucha na świat. Jest to bardzo trudne wyzwanie, zwłaszcza jeśli oczekujemy pierwszego dziecka. Wielu rodzicom kłopot sprawia odpowiednie przygotowanie łóżeczka. W poniższym artykule, przedstawimy parę rad, które z pewnością pomogą w odpowiednim przygotowaniu łóżeczka dla naszej pociechy.

Na sam początek ogólna zasada: „mniej znaczy lepiej”. Pewnie nie raz już większość z nas spotkała się z tym powiedzeniem. Niemniej jednak w przypadku przygotowania łóżeczka dla noworodka, zasada ta jest bardzo ważna i należy o niej pamiętać - zmniejszenie ilości tak zwanych bibelotów zwiększy bezpieczeństwo naszego maluszka.

Standardowe łóżeczko dla noworodka ma wymiary 120x60 cm lub 140x70 cm. Posiada drewniane szczebelki, aby dziecko nie wypadło. Warto jest zapamiętać, że w przyszłości dziecko będzie chciało wspinać się po szczebelkach, dlatego też warto zakupić łóżeczko z pionowymi szczebelkami, bez żadnych poziomych dodatków.

Istotnym elementem jest materac. Odpowiedni materac powinien być syntetyczny i twardy. Twardy materac jest najzdrowszy dla kręgosłupa oraz zmniejsza ryzyko na to, że maluszek zapadnie się, odwróci główkę i zacznie oddychać, wydychanym przez siebie powietrzem. Sztuczne materiały minimalizują możliwość uczulenia dziecka. Powłoczka materaca powinna być wykonana z bawełny. Najważniejszym elementem jest odpowiednie dobranie materaca do rozmiaru łóżeczka. Pomiędzy materac a szczebelki nie powinny zmieścić się dwa palce. Odpowiednia wielkość materaca, zmniejszy ryzyko, że rączka, czy nóżka naszego malucha utknie w szczelinie między szczebelkami a materacem. Pościel dla malucha również powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Najlepszym wyjściem jest prześcieradło na gumce. Dzięki wszytej dookoła gumce, mamy pewność, że prześcieradło zostanie na swoim miejscu. Możemy również dodatkowo pod prześcieradło położyć pokrowiec zatrzymujący wilgoć lub antybakteryjny. Niektórzy lekarze odradzają stosowanie pościeli. Maluszka można po prostu wygodnie i ciepło ubrać, ewentualnie zawinąć becikiem, albo miękkim kocykiem. Większość noworodków lubi, kiedy jest ciasno – to daje im poczucie bezpieczeństwa.

1 2
Zobacz także:
Czy stres może wpłynąć na dziecko Czy stres może wpłynąć na dziecko

▪ ▪ ▪

1704

26.06.2014

Często się denerwujesz? Masz dużo stresujących sytuacji? Zastanów się jaki skutek może mieć stres na Twoje dziecko?

Rodzicielstwo bliskości Rodzicielstwo bliskości

▪ ▪ ▪

1637

12.12.2014

Rodzicielstwo bliskości (ang. Attachment Parenting) to termin sformułowany przez amerykańskiego pediatrę Williama Searsa, określający filozofię wychowania opartą na zasadach teorii przywiązania odnoszącej...

Zalety grup mieszanych w przedszkolach i żłobkach. Zalety grup mieszanych w przedszkolach i żłobkach.

▪ ▪ ▪

1448

07.07.2016

Rodzice często sprzeciwiają się grupom mieszanym w przedszkolach. Chcą aby ich pociechy spędzały czas z równolatkami. Nie mniej jednak, dowiedziono, że dzieci młodsze szybciej się uczą podpatrując...

Warzywa i owoce w formie soku od Bobo Frut Warzywa i owoce w formie soku od Bobo Frut

▪ ▪ ▪

1129

28.10.2016

Dzieci lubią owoce, ale co zrobić, by podobną sympatią darzyły także warzywa? Bobo Frut proponuje podać je w formie soku.

Noszenie dziecka w chuście Noszenie dziecka w chuście

▪ ▪ ▪

1518

01.05.2015

To trend lansowany przez tzw. eko mamy. Jak każda moda ma zarówno entuzjastów, jak i krytyków. Szczególnie na początku wiązanie sprawia sporo problemów.

Poród bez bólu. Czy to możliwe? Poród bez bólu. Czy to możliwe?

▪ ▪ ▪

1458

25.01.2016

Polskie ciężarne mają się coraz lepiej. O dobre warunki ciąży, porodu i połogu dla kobiet walczy wiele rodzimych fundacji. Efekt ich pracy widać gołym okiem: rodzące mają coraz więcej praw....

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.