Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1528

Dodano: 17.11.2014

Dziecko w kuchni

Dziecko w kuchni

Dla małego dziecka kuchnia jest miejscem, w którym największą ciekawostką są garnki, pokrywki i przyrządy, które można wyciągać (bądź zrzucać) z półek. Im starszy szkrab tym kuchnia odkrywa coraz więcej tajników. Tak bardzo pasjonujące jest to, co robi mama - dodawanie składników, mieszanie, włączanie różnych urządzeń. Cudownie jest, gdy dorosły włącza smyka w różne czynności kuchenne.

Odważ się zaprosić dziecko do kuchni. Z pewnością będzie więcej sprzątania, ale przeżycia jedyne w swoim rodzaju. Co dziecko może robić w kuchni?

Nieraz nie mamy ochoty na gotowanie. Jednak czas spędzany w kuchni z dziećmi nabiera innej jakości. My robimy coś, co i tak musiałoby być przygotowane, a dla dziecka to wspaniała przygoda. Razem możecie też zmywać naczynia, wycierać je do sucha czy zamiatać podłogę. Oczywiście, chłopców włączamy do wspólnej pracy tak jak dziewczynki! Chłopcy również uwielbiają pomagać i nie pokazujmy im, że zajęcia kuchenne są tylko dla dziewczynek.

pedagog Anna Chmielewska
autorka wielu artykułów o tematyce parentingowej
prywatnie mama dwójki dzieci.

Zobacz także:
Warzywa i owoce w formie soku od Bobo Frut Warzywa i owoce w formie soku od Bobo Frut

▪ ▪ ▪

1011

28.10.2016

Dzieci lubią owoce, ale co zrobić, by podobną sympatią darzyły także warzywa? Bobo Frut proponuje podać je w formie soku.

Eleganckie torby dla mam Eleganckie torby dla mam

▪ ▪ ▪

1544

16.06.2015

Nowoczesne torby dla młodych mam to nie tylko garść funkcjonalnych rozwiązań, ale i niepowtarzalny design. Na co zwracać uwagę, wybierając tę jedną jedyną? Oto lista polecanych toreb dla mam.

O czym pamiętać przed słoneczną kąpielą O czym pamiętać przed słoneczną kąpielą

▪ ▪ ▪

966

22.06.2016

Lada moment zaczną się wakacje, a wraz z nimi przyjdzie fala urlopów, letnich dni spędzanych “pod chmurką”, a także niezliczonych rodzinnych słonecznych kąpieli. Niektóre z ulubionych, długo...

Urlop wychowawczy Urlop wychowawczy

▪ ▪ ▪

1166

25.05.2015

Każde chwile spędzone z maleństwem są cenne. Dlatego dziś podpowiadamy, jak można przedłużyć ten czas.

Szkoła rodzenia Szkoła rodzenia

▪ ▪ ▪

1320

02.04.2015

Denerwujesz się przed porodem? Nie wiesz, jak odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia? W tym artykule przedstawimy wam za i przeciw uczęszczania do szkoły rodzenia.

Dzisiaj dzieci dorastają szybciej Dzisiaj dzieci dorastają szybciej

▪ ▪ ▪

1573

30.06.2016

Rodzice przyznają, że w dzisiejszych czasach dzieci są o wiele dojrzalsze niż kiedyś. Zachowują się inaczej niż oni, gdy byli w tym samym wieku – mają inne zainteresowania, potrzeby, a nawet...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.