Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1889

Dodano: 23.03.2015

Zwierzątko dla dziecka, także alergika c.d.

Zwierzątko dla dziecka, także alergika

Niejedno dziecko marzy o zwierzątku w domu. Dzieciaki wręcz błagają rodziców o pupila. Czasem rodzice zgodzą się na nowego domownika, innym razem nie są przekonani do tego pomysłu. Piesek, kotek, czy świnka morska wpływają pozytywnie na rozwój malucha.

Piesek, kotek

Do najpopularniejszych pupili należą właśnie czworonogi. Są to odpowiednie zwierzęta dla mieszkających w bloku, jak i domku. Należy jednak pamiętać, że wymagają one najwięcej opieki. W przypadku psów spacer trzy razy dziennie to podstawa. Ponadto pamiętajmy, że małe kociaki i szczeniaki często niszczą meble i sofy. Dlatego bardzo ważne jest, by zwierzę miało swoje miejsce i wiedziało, czego nie wolno robić w domu. Gdy o futrzanym przyjacielu marzy mały alergik czasami rodzice nawet nie chcą na ten temat rozmawiać. To niekoniecznie musi być bariera nie do przeskoczenia. Są zwierzęta, których sierść jest dobrze tolerowana przez chorych. To m.in. kot sfinks, czy portugalski pies wodny. Ten ostatni zamieszkał nawet w Białym Domu, gdyż najmłodsza córka prezydenta Obamy jest alergiczką.

Chomik, świnka morska

W konkursie popularności plasują się tuż za czworonogami. Jeśli zaś chodzi o pielęgnację, to wymagają podstawowej opieki, do której zalicza się karmienie i czyszczenie klatki. Na rynku mamy wiele rodzajów tych gryzoni, a ich cena plasuje się od 8-20 PLN. Poza tym ze względu na niewielką przestrzeń życiową polecane są także alergikom. Zwykle trzyma się je w specjalnej klatce, czy akwarium.

1 2 3 4 5 6
Zobacz także:
Zostaniesz starszym bratem/ starszą siostrą Zostaniesz starszym bratem/ starszą siostrą

▪ ▪ ▪

1480

07.07.2014

Rodzice oczekujący narodzin dziecka przygotowują się pod wieloma względami: kompletują wyprawkę, urządzają pokój dla maluszka, uczestniczą w zajęciach szkoły rodzenia, w licznych badaniach...

Wasze kreatywne dziecko Wasze kreatywne dziecko

▪ ▪ ▪

1336

19.01.2015

Wasze dziecko z natury jest bardzo twórcze i kreatywne. Lecz w procesie wychowywania może napotkać przeszkody, które mogą niszczyć jego potencjał.

Cykl ZDROWIE: Naturalne antybiotyki Cykl ZDROWIE: Naturalne antybiotyki

▪ ▪ ▪

986

20.05.2016

Już nasze babcie wierzyły w uzdrawiającą moc herbaty z berberysu, soku z buraka, miodu i czosnku, które znane są jako naturalne antybiotyki. Wzmacniające działanie charakteryzuje również mikstury...

Czy stres może wpłynąć na dziecko Czy stres może wpłynąć na dziecko

▪ ▪ ▪

1519

26.06.2014

Często się denerwujesz? Masz dużo stresujących sytuacji? Zastanów się jaki skutek może mieć stres na Twoje dziecko?

Dieta dla karmiącej matki Dieta dla karmiącej matki

▪ ▪ ▪

1868

26.10.2016

Nie od dzisiaj wiadomo, że karmienie piersią korzystnie wpływa zarówno na malucha, jak i na matkę. Wokół karmienia piersią urosło pełno mitów. Świeżo upieczona mama dostaje setki rad i zakazów,...

Baśnie ponadczasowe Baśnie ponadczasowe

▪ ▪ ▪

1518

13.06.2015

O tym, że warto czytać nie trzeba nikogo przekonywać. Samo wąchanie książek nie wystarczy, czasem trzeba jeszcze nieco wytężyć umysł.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.