Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

2495

Dodano: 26.03.2015

Zerówka w przedszkolu – zalety i wady c.d.

Zerówka w przedszkolu – zalety i wady

Wielu rodziców zastanawia się, czego można oczekiwać od zerówki przedszkolnej i jak wygląda opieka nad dzieckiem w tego typu placówce. Przedstawiamy najczęściej przytaczane zalety i wady oddziału przedszkolnego, wymieniane przez rodziców i pedagogów.

Za pozostawieniem dziecka w przedszkolu przemawia również fakt, że przez najbliższy rok nadal przebywać będzie w przyjaznym dla siebie środowisku, w towarzystwie doskonale znanych mu rówieśników i wychowawców. Kilkulatek zyska więcej czasu na przystosowanie się do nowej sytuacji i większej liczby godzin lekcyjnych, jaka czeka na niego w szkole podstawowej. Starszy, pewniejszy siebie i dojrzalszy emocjonalnie, szybciej zaakceptuje zmiany zachodzące w jego otoczeniu.

W zerówce przedszkolnej maluchy przebywają wyłącznie w gronie rówieśników. Nie obowiązują ich kilkunastominutowe przerwy i głośne dzwonki, zarezerwowane dla placówek szkolnych, a tym samym nie obcują ze starszymi od siebie uczniami szkół podstawowych. Za taką możliwość trzeba jednak zapłacić ponad 150 złotych miesięcznie, co dla wielu rodziców stanowi istotną przeszkodę. Umieszczenie dziecka w niepublicznym przedszkolu to wydatek rzędu 250-500 złotych miesięcznie, do czego doliczyć trzeba koszt wyżywienia. Szkolna edukacja jest bezpłatna w myśl najnowszej reformy oświatowej.

Zobacz także:
Brak snu u Rodziców Brak snu u Rodziców

▪ ▪ ▪

1764

24.06.2014

Sen regeneruje Nas fizycznie i psychicznie. Każdy chwilami myśli, aby wyspać się za wszystkie czasy.... Czy to jest możliwe?

Zabawki dla dziecka – jak mądrze je wybierać? Zabawki dla dziecka – jak mądrze je wybierać?

▪ ▪ ▪

1867

28.05.2015

Współcześni rodzice poszukując idealnego prezentu dla swojej pociechy, wybierają spośród interaktywnych i edukacyjnych gier. Klasyczne klocki, piłka, puzzle wydają się być staroświeckim przeżytkiem,...

Ubranka do wyprawki dla niemowlaka. O czym warto pamiętać? Ubranka do wyprawki dla niemowlaka. O czym warto pamiętać?

▪ ▪ ▪

1548

03.11.2016

Skompletowanie wyprawki niejednokrotnie jest sporym wyzwaniem dla młodych rodziców. W sieci znaleźć można mnóstwo różnych list pomocnych w jej zebraniu, ale często okazuje się, że zawierają...

22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 1 22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 1

▪ ▪ ▪

2168

26.03.2015

Piękna pogoda za oknem, a Ty nie wiesz, gdzie wybrać się na spacer? Oto kilka propozycji na spędzenie czasu z dzieckiem na powietrzu. Spacer, puszczanie latawców i gry zespołowe to dopiero początek.

Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem wspomagającym rozwój widzenia” Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem wspomagającym rozwój widzenia”

▪ ▪ ▪

1997

26.08.2015

24 września 2015 roku w Katowicach w Oku Miasta o godzinie 16:30 rozpocznie się konferencja pod tytułem „Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem wspomagającym rozwój widzenia”.

Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach – 4 strategie Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach – 4 strategie

▪ ▪ ▪

1522

03.04.2017

Twoje konto osobiste przedstawia opłakany stan, święta za pasem, a Twoje dziecko marzy o wakacyjnym wyjeździe i nowym gadżecie elektronicznym? Nie panikuj. Podpowiadamy, jak rozmawiać z najmłodszymi...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.