3490
Zabiegana mama i zakupy spożywcze dla dziecka

Często rodzice wychodzą z założenia, że aby jedzenie dla ich dziecka było zdrowe, pożywne, pozbawione chemii i konserwantów, muszą je kupować w niebotycznie drogich sklepach ekologicznych. Okazuje się jednak, że wiele sklepów internetowych takich, jak Tesco, czy Frisco, opinie mają równie dobre, co sklepy eko, a żywność jest tak samo smaczna i zdrowa.
Szał na sklepy eko? Zacznij czytać etykiety
Lobby ekologiczne podnosiło wielokrotnie stan sprzedawanej żywności, którą oferują zwykłe sklepy spożywcze. Hasła, jak np. GMO zaczęły funkcjonować w społeczeństwie, mimo że wielu ludzi do dziś nie wie czym to jest. Wielu klientów zaczęło rezygnować z zakupów w zwykłych sklepach. Niestety nie oznacza to wcale wzrostu świadomości.
Zamiast więc w ciemno kupować dużo droższe produkty i jeść równie niezdrowo, co wcześniej, lepiej zacząć czytać etykiety, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na przykład na sport czy kulturę.
Piotr i Paweł, Tesco, Frisco – opinie klientów najlepszą walutą
Wiele stacjonarnych sklepów spożywczych obecnie mocno konkuruje z eko ofertą. Na przykład Piotr i Paweł lub Frisco, opinie klientów na temat jakości swoich produktów ma bardzo dobre. Klienci mogą w jasny sposób dowiedzieć się o pochodzeniu towaru. Produkty są świeże, a ich cena dostosowana do pochodzenia i preferencji klienta. A co najważniejsze, zakupów można dokonać online, co w przypadku rodziców małych dzieci powinno być jedną z najważniejszych wartości.
Zabiegany rodzic kupuje online
Przy małych dzieciach nie ma czasu na zakupy. Wielu rodziców już od dawna kupowało online zabawki, ubranka i inne akcesoria dziecięce, gdyż taka forma zakupów była znacznie tańsza i szybsza. Tak samo jest z zakupami spożywczymi. Możesz nie tylko zrobić dokładną listę zdrowych produktów, które chcesz kupić dla dziecka, lecz także same zakupy nie zajmą Ci więcej niż kilkanaście minut. Możesz je robić czekając aż dziecko wychlapie się w wannie, gdy ma drzemkę, a nawet podczas gotowania. Kilka klików dzieli Cię od pełnej pożywnych produktów lodówki.
Co interesuje rodziców w żywieniu dzieci?
Wiadomo, że chcemy, aby nasze dzieci jadły zdrowe jaja od kur, które biegają wolno i jedzą zdrowe ziarna. Mięso również powinno pochodzić od zwierząt odpowiednio karmionych. Warzywa najlepiej, aby były z Polski albo z Europy i nie były traktowane chemikaliami.
Wcale nie jest niemożliwe kupowanie takich produktów w zwykłych sklepach. Pamiętajmy – wystarczy czytać etykiety, by wiedzieć, że za mniejsze pieniądze możesz ugotować swojemu dziecku zdrowy i pożywny obiad. W przypadku warzyw, owoców, jaj, mięsa czy ryb, sklep powinien udzielać jasnej informacji, skąd pochodzą dane produkty. Wcale nie musisz kupować w miejscach z ekologiczną żywnością, aby Twoje dziecko było zdrowe. Wystarczy kupować mądrze.
materiał zewnętrzny
frisco.pl

▪ ▪ ▪
5246
01.04.2015
Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że nastolatkowie to indywidualiści chodzący własnymi drogami. Przestrzeń wokół nich musi więc odzwierciedlać ich buntowniczy charakter. Przemalowując...

▪ ▪ ▪
2296
26.04.2017
Ustawa o zakazie handlu w niedziele sprawi, że rodziny zamiast wspólnych zakupów zaczną szukać alternatywnych form spędzania wolnego dnia. Skrócenie czasu pracy sklepów o jeden dzień w tygodniu...

▪ ▪ ▪
1744
17.08.2017
Wakacje i gorące, letnie weekendy to idealny moment na relaks i odpoczynek. Wiele osób swój wolny czas wykorzystuje na wycieczki – dłuższe, krótsze, zagraniczne lub po malowniczej Polsce. Coraz...

▪ ▪ ▪
5510
08.02.2016
Wejście w nową rolę społeczną, jaką jest bycie rodzicem, jest zarówno bardzo fascynującym okresem dla młodej pary, jak i niezwykle stresującym. Pojawienie się nowego członka rodziny wpływa...

▪ ▪ ▪
2796
16.08.2016
W naszym kraju z roku na rok rośnie liczba osób, u których diagnozuje się choroby związane z ugryzieniem kleszcza. Te niepozorne owady przenoszą bowiem mnóstwo groźnych dla człowieka drobnoustrojów,...

▪ ▪ ▪
4511
06.01.2017
TRIMiD to JEDYNA seria suplementów diety przeznaczona dla kobiet w ciąży, której skład został opracowany przez ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka.