Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1153

Dodano: 13.08.2016

Pierwsze wakacje z niemowlakiem

Pierwsze wakacje z niemowlakiem

Pierwszy wyjazd z dzieckiem budzi wiele wątpliwości. Niemowlę na wakacjach wymaga większego zaangażowania i wysiłku niż w domu. Jak się przygotować, by urlop odbył się bez stresu?

Lekarze są zgodni co do tego, że nie należy wyjeżdżać z dzieckiem przed ukończeniem przez nie 3-4 miesięcy. Wówczas jego odporność wzrasta i nie męczą go już liczne kolki. Wakacje z niemowlęciem najlepiej odbyć poza sezonem. W lipcu i sierpniu miejscowości turystyczne są zatłoczone, a temperatury najwyższe. Warto też zdecydować się na ciche i spokojne miejsce, gdzie poruszanie się z wózkiem nie będzie utrudnione, a Wy będziecie mogli się zrelaksować.

Lepiej zrezygnować z dalekich wyjazdów. Długa podróż stanie się dla malucha bardzo męcząca. Najbardziej komfortowym środkiem lokomocji będzie samochód. Należy jednak pamiętać o odpowiednim foteliku wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, w którym wygodnie przewieziecie dziecko. Podczas słonecznego dnia, warto osłonić szyby roletami, by ochronić malca przed silnymi promieniami.

Wybierając miejsce noclegowe, należy sprawdzić czy zostało ono przystosowane do pobytu z małym dzieckiem. W hotelu czy pensjonacie, który oferuje udogodnienia, łatwiej będzie zająć się niemowlęciem. Oto lista pytań, które dobrze jest zadać przed dokonaniem rezerwacji:

Przed wyjazdem, dobrze jest sprawdzić okolicę i zorientować się, jak daleko znajduje się zakwaterowanie od interesujących Was obiektów. Musicie wiedzieć, jak długo przyjdzie Wam wędrować z wózkiem, by dostać się do sklepu, parku czy nad morze.

Od razu po odebraniu kluczy od pokoju, trzeba też poprosić recepcję o trasy dojazdu na pogotowie, do szpitala oraz do najbliższej apteki. W nieprzewidzianej sytuacji, posiadanie takich informacji ułatwi szybsze działanie.

Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Aleksandra Lisiecka

Zobacz także:
Gra miejska i piknik rodzinny na Bemowie Gra miejska i piknik rodzinny na Bemowie

▪ ▪ ▪

1290

16.08.2016

Kapitan Warszawa szuka właśnie Ciebie! Tajemnicza Komnata w Pałacu Kultury i Nauki – czy naprawdę istnieje?

Jak uniknąć nietrafionych prezentów? Jak uniknąć nietrafionych prezentów?

▪ ▪ ▪

1674

21.11.2017

Często zastanawiamy się, co komu dać w prezencie urodzinowym, imieninowym, co kupić na mikołajki, na gwiazdkę lub inne okazje. Pragniemy, aby prezent sprawił radość obdarowywanej osobie, jednocześnie...

Gdy mały wampirek gryzie mame Gdy mały wampirek gryzie mame

▪ ▪ ▪

1646

31.03.2015

Karmienie piersią jest pięknym przeżyciem, jednak gdy nasz skarb gryzie, piękno zamienia się w ból. Jak poradzić sobie z takim małym wampirkiem?

Podstawowe błędy w wychowaniu dziecka Podstawowe błędy w wychowaniu dziecka

▪ ▪ ▪

1797

21.01.2015

Błędy są rzeczą ludzką. Wszyscy je popełniamy. Błędy w dziedzinie wychowania popełniają nawet specjaliści od wychowania, czyli pedagodzy. Ważne jest jednak, abyśmy mieli świadomość, że...

Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci - popełniasz je? Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci - popełniasz je?

▪ ▪ ▪

1625

12.05.2016

Prawidłowo kształtowane nawyki żywieniowe już od pierwszych lat życia dziecka to kluczowy warunek zdrowia w przyszłości. Odpowiednia masa ciała, dobrze zbilansowana dieta dostarczająca wszystkich...

Konferecja Świetlikowo.pl Konferecja Świetlikowo.pl

▪ ▪ ▪

1569

30.09.2015

Niemal 100 uczestników wzięło udział w konferencji „Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem wspomagającym rozwój widzenia”, która odbyła się w Katowickim Oku Miasta 24 września 2015 roku....

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.