Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1464

Dodano: 11.08.2015

Otyłe dzieci

Otyłe dzieci

Problemy z wagą stają się coraz popularniejsze także wśród najmłodszych. Zamiast wyjść na podwórko i pograć w piłkę z kolegami wolą spędzać czas przed komputerem. Wirtualne znajomości zastępują realne spotkania z przyjaciółmi. Sport zamieniony zostaje na telewizor i wygodny fotel. Statystyki są nieubłagane, a taka sytuacja tylko pogłębia się.

Statystki są nieubłagane, a społeczeństwo ciągle tyje. Taka przypadłość dotyka nie tylko dorosłych, młodzież, ale także dzieci. Nadwaga to problem, który nierzadko bagatelizują rodzice. Wydaje im się, że maluch z tego wyrośnie, że dojrzewając ciało się zmieni. To wcale nie jest takie oczywiste. Okazuje się, że jeśli za młodu nie nauczy się pociechy właściwych nawyków tym trudniej będzie w przyszłości. Wpływ na otyłość ma przede wszystkim siedzący tryb życia i zła dieta.

Statystki bolą

Powszechnie występuje opinia, że Amerykanie to najbardziej otyły naród. A co myślimy o sobie samych? Okazuje się, że we własnych oczach Polacy nie wyglądają tak źle, często nawet nie dostrzegamy problemu. A problem jest, i to nie mały. Statystyki są nieubłagane i świadczą o tym, że z zawrotną prędkością gonimy otyłych zza oceanu. Wyniki raportu przeprowadzonego przez Światową Organizację Zdrowia mogą zaskakiwać, jednak gdy wyjdziemy na ulicę zauważmy gdzie jest problem. Społeczeństwo tyje i takie są fakty. Pomimo mody na bycie fit wciąż chętnie sięgamy po niezdrową żywność i zapominamy o aktywności fizycznej.

1 2
Zobacz także:
Dlaczego poczucie bezpieczeństwa jest tak ważne dla dziecka? Dlaczego poczucie bezpieczeństwa jest tak ważne dla dziecka?

▪ ▪ ▪

2434

15.08.2015

Niemal w każdym tekście parentingowym znajdziemy porady, które mają nam pomóc w zbudowaniu poczucia bezpieczeństwa u dziecka. Ten magiczny zwrot pojawia się niemal wszędzie. Dlaczego jednak bezpieczeństwo...

Ciepły śpiworek dla niemowląt na chłodne dni Ciepły śpiworek dla niemowląt na chłodne dni

▪ ▪ ▪

837

14.12.2016

Jesień i zima nie oznacza kresu podróży i spacerów z maluszkiem. I tu pojawia się problem każdego rodzica - zapinanie i rozpinanie, ściąganie i ubieranie, przykrywanie i odkrywanie, i sprawdzanie,...

Trądzik skóry dojrzałej – jak sobie z nim radzić? Trądzik skóry dojrzałej – jak sobie z nim radzić?

▪ ▪ ▪

790

30.01.2017

Skończyłaś już 25 lat, a pomimo tego problemy ze skórą dojrzałą spędzają Ci sen z powiek? Zastanawiasz się, jak pozbyć się trądziku? Poznaj domowe sposoby pielęgnacyjne, maseczki na trądzik...

Pieniądze dla rodziców Pieniądze dla rodziców

▪ ▪ ▪

1361

15.07.2015

Dzieci to niekończąca się inwestycja i wieczna skarbonka. Stąd warto wiedzieć, kiedy i za co można otrzymać dodatkowe pieniądze.

Karny jeżyk, time out, kąt - jak zamiast wychowywać krzywdzisz dziecko. Karny jeżyk, time out, kąt - jak zamiast wychowywać krzywdzisz dziecko.

▪ ▪ ▪

1622

06.08.2015

Od kilku lat znana przez niemal wszystkich metoda wychowawcza, zwana karnym jeżykiem okazuje się mieć bardzo szkodliwy wpływ na dziecko i nie rozwiązywać problemów a jedynie je zmienia.

Rekrutacja do szkół podstawowych Rekrutacja do szkół podstawowych

▪ ▪ ▪

1334

17.03.2015

Czas nas goni, dopiero co wybieraliśmy przedszkole, a już kolej na kolejny etap edukacji. Czas płynie nieubłaganie, a w większości szkół podstawowych możliwość zapisu kończy się wraz z końcem...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.