Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

2878

Dodano: 28.01.2017

Kaszel u dziecka. Jak leczyć?

Kaszel u dziecka. Jak leczyć?

Jesienią i zimą kaszel u dziecka może pojawić się nawet kilka razy. U rodziców wzbudza niepokój i zatroskanie. Może być zwiastunem poważniejszej choroby jak np. zapalenie oskrzeli, płuc, ale też być wynikiem zachłyśnięcia się, czy alergii. Kaszel to reakcja obronna organizmu, jednak nigdy nie należy go lekceważyć. Warto przeczytać jak skutecznie i szybko można temu zaradzić.

1. Odpowiednia diagnoza to klucz do sukcesu.

Rozpoznanie rodzaju kaszlu u dziecka jest często bardzo trudne. Suchy, mokry, po chorobie czy napadowy – to naprawdę ma znaczenie. Jeśli wiemy co dolega naszemu maluchowi, możemy mu pomóc podając odpowiednie preparaty. Przy kaszlu suchym można podawać preparaty przeciwkaszlowe, a przy mokrym te, które ułatwią odkrztuszanie.

2. Podawajmy leki.

Kaszel mokry pomogą wyleczyć leki, które rozrzedzają wydzielinę i ułatwiają jej odkrztuszanie. Do grupy tej należy Fluimucil. Jest odpowiedni już dla dzieci w wieku od 3 lat. Lek ten dostępny jest bez recepty, wspomaga odkrztuszanie i pozwala na szybszy powrót do zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nie można podawać go późnym popołudniem, ani tuż przed spaniem, aby nie zakłócać snu dziecka.

3. Często wietrzmy pokój malca.

Dziecko potrzebuje świeżego powietrza i odpowiedniej jego wilgotności. Również wtedy, gdy męczy je kaszel. Dlatego należy regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywa dziecko. Warto też rozwiesić na kaloryferach mokre ręczniki, pomogą nawilżyć pokój. Równie pomocne będą jonizatory czy zwykłe pojemniki z wodą.

4. Głowa do góry.

Wysoko uniesiona poduszka ułatwi dziecku odkrztuszanie i oddychanie, w szczególności w nocy. Zapobiegnie spływaniu wydzieliny z nosa do gardła. Pościel można też skropić olejkiem eukaliptusowym, sosnowym czy jodłowym. Dzięki temu malec będzie mógł swobodniej oddychać.

5. Nawilżajmy gardło.

Kaszel mocno podrażnia gardło. Dlatego pamiętajmy, aby je nawilżać. Małe ilości wody, ale często podawane przyniosą ulgę. Pomocne będą również herbatki np. z sokiem malinowym czy cytryną.

Fluimucil Muko to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego o pomarańczowym smaku. Lek ten może być stosowany już u dzieci w wieku od 7 lat. Substancja czynna podana w postaci roztworu bardzo dobrze się wchłania.
Dawkowanie: Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 1 saszetka 2 x na dobę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat – 1 saszetka 2-3 x na dobę.

Fluimucil Muko Junior o pomarańczowym smaku stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u dzieci w wieku od 3 lat z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Dawkowanie: Dzieci w wieku od 3 do 6 lat – 1 saszetka 2- 3 x na dobę. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 2 saszetki 2 x na dobę lub 1 saszetka 4 x na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: 2 saszetki 2-3 x na dobę.

Izabela Kok
BI Group

Zobacz także:
Zabawa na świeżym powietrzu: dlaczego plac zabaw jest tak ważny dla rozwoju dziecka? Zabawa na świeżym powietrzu: dlaczego plac zabaw jest tak ważny dla rozwoju dziecka?

▪ ▪ ▪

922

26.06.2023

Chyba każdy z nas pamięta beztroskie zabawy na placu zabaw, dla wielu to jedne z najwyraźniejszych wspomnień z dzieciństwa. Zwykle jednak nie uświadamiamy sobie, jak dużą rolę to miejsce odegrało...

22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 2 22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 2

▪ ▪ ▪

2801

26.03.2015

Piękna pogoda za oknem, a Ty nie wiesz, gdzie wybrać się na spacer? Oto kilka propozycji na spędzenie czasu z dzieckiem na powietrzu. Spacer, puszczanie latawców i gry zespołowe to dopiero początek.

Dieta ucznia Dieta ucznia

▪ ▪ ▪

2555

06.10.2016

Żywienie dziecka w wieku szkolnym stanowi znaczącą rolę w jego rozwoju i prawidłowym wzroście. Dzięki odpowiednio skomponowanej diecie, unikniemy niebezpiecznych dla zdrowia niedoborów pokarmowych,...

Moja mama SUPERMENKA! Moja mama SUPERMENKA!

▪ ▪ ▪

2603

14.06.2016

Zapewne niejedna z mam zgodzi się z twierdzeniem, że macierzyństwo bardzo często przypomina „szkołę przetrwania”. Zmęczona, niewyspana, wyczerpana…rzadko kiedy przypominasz uśmiechniętą...

Określamy termin porodu Określamy termin porodu

▪ ▪ ▪

2918

27.05.2015

Poród oznacza stres dla wielu kobiet. Sytuacja wydaje się tym bardziej trudna, gdy termin rozwiązania nie jest znany. Stąd warto wiedzieć jak oszacować datę przyjścia malucha na świat.

Codzienne obowiązki a opieka nad dzieckiem. Codzienne obowiązki a opieka nad dzieckiem.

▪ ▪ ▪

2927

05.11.2015

Dużo młodych matek decyduje się na podjęcie tak zwanej „pracy zdalnej”, która pomaga na pogodzenie macierzyństwa z pracą zawodową. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie ze zsynchronizowaniem...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.