2929
Kaszel u dziecka. Jak leczyć?

Jesienią i zimą kaszel u dziecka może pojawić się nawet kilka razy. U rodziców wzbudza niepokój i zatroskanie. Może być zwiastunem poważniejszej choroby jak np. zapalenie oskrzeli, płuc, ale też być wynikiem zachłyśnięcia się, czy alergii. Kaszel to reakcja obronna organizmu, jednak nigdy nie należy go lekceważyć. Warto przeczytać jak skutecznie i szybko można temu zaradzić.
1. Odpowiednia diagnoza to klucz do sukcesu.
Rozpoznanie rodzaju kaszlu u dziecka jest często bardzo trudne. Suchy, mokry, po chorobie czy napadowy – to naprawdę ma znaczenie. Jeśli wiemy co dolega naszemu maluchowi, możemy mu pomóc podając odpowiednie preparaty. Przy kaszlu suchym można podawać preparaty przeciwkaszlowe, a przy mokrym te, które ułatwią odkrztuszanie.
2. Podawajmy leki.
Kaszel mokry pomogą wyleczyć leki, które rozrzedzają wydzielinę i ułatwiają jej odkrztuszanie. Do grupy tej należy Fluimucil. Jest odpowiedni już dla dzieci w wieku od 3 lat. Lek ten dostępny jest bez recepty, wspomaga odkrztuszanie i pozwala na szybszy powrót do zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nie można podawać go późnym popołudniem, ani tuż przed spaniem, aby nie zakłócać snu dziecka.
3. Często wietrzmy pokój malca.
Dziecko potrzebuje świeżego powietrza i odpowiedniej jego wilgotności. Również wtedy, gdy męczy je kaszel. Dlatego należy regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywa dziecko. Warto też rozwiesić na kaloryferach mokre ręczniki, pomogą nawilżyć pokój. Równie pomocne będą jonizatory czy zwykłe pojemniki z wodą.
4. Głowa do góry.
Wysoko uniesiona poduszka ułatwi dziecku odkrztuszanie i oddychanie, w szczególności w nocy. Zapobiegnie spływaniu wydzieliny z nosa do gardła. Pościel można też skropić olejkiem eukaliptusowym, sosnowym czy jodłowym. Dzięki temu malec będzie mógł swobodniej oddychać.
5. Nawilżajmy gardło.
Kaszel mocno podrażnia gardło. Dlatego pamiętajmy, aby je nawilżać. Małe ilości wody, ale często podawane przyniosą ulgę. Pomocne będą również herbatki np. z sokiem malinowym czy cytryną.
Fluimucil Muko to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego o pomarańczowym smaku. Lek ten może być stosowany już u dzieci w wieku od 7 lat. Substancja czynna podana w postaci roztworu bardzo dobrze się wchłania.
Dawkowanie: Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 1 saszetka 2 x na dobę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat – 1 saszetka 2-3 x na dobę.
Fluimucil Muko Junior o pomarańczowym smaku stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u dzieci w wieku od 3 lat z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Dawkowanie: Dzieci w wieku od 3 do 6 lat – 1 saszetka 2- 3 x na dobę. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 2 saszetki 2 x na dobę lub 1 saszetka 4 x na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: 2 saszetki 2-3 x na dobę.
Izabela Kok
BI Group

▪ ▪ ▪
2151
20.12.2016
Mieszkanie kupione, dziecko w drodze. Teraz jeszcze tylko urządzić pokoik dla dziecka i gotowe. Jak się jednak okazuje nie jest to takie łatwe i przygotowując kącik dla naszego malucha musimy zwrócić...

▪ ▪ ▪
2774
11.08.2015
Według aktualnych danych Centrum im. Adama Smitha koszt wychowania jednego dziecka w Polsce, do 19 roku życia, mieści się w przedziale od 176 tys. do 190 tys. zł, a dwójki – od 317 tys. do 350...

▪ ▪ ▪
2548
10.12.2015
Niepowtarzalny, korzenny smak, któremu nie oprze się żaden łasuch – to znak rozpoznawczy piernika. A gdyby tak aromatyczność tego ciasta połączyć ze lekkim i wygodnym chrupaniem ...

▪ ▪ ▪
4218
27.06.2015
Dziecko postrzega świat inaczej od osoby dorosłej. Zapewne zauważyliście że dzieci, szczególnie te najmłodsze bardzo lubią reklamy, u maluchów właśnie one przyciągają uwagę bardziej od docelowe...

▪ ▪ ▪
2620
09.04.2016
Wypowiedź: dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięca, ekspert programu edukacji finansowej dzieci „Cha-Ching”.

▪ ▪ ▪
3565
15.03.2017
Często rodzice wychodzą z założenia, że aby jedzenie dla ich dziecka było zdrowe, pożywne, pozbawione chemii i konserwantów, muszą je kupować w niebotycznie drogich sklepach ekologicznych. Okazuje...