2936
Kaszel u dziecka. Jak leczyć?

Jesienią i zimą kaszel u dziecka może pojawić się nawet kilka razy. U rodziców wzbudza niepokój i zatroskanie. Może być zwiastunem poważniejszej choroby jak np. zapalenie oskrzeli, płuc, ale też być wynikiem zachłyśnięcia się, czy alergii. Kaszel to reakcja obronna organizmu, jednak nigdy nie należy go lekceważyć. Warto przeczytać jak skutecznie i szybko można temu zaradzić.
1. Odpowiednia diagnoza to klucz do sukcesu.
Rozpoznanie rodzaju kaszlu u dziecka jest często bardzo trudne. Suchy, mokry, po chorobie czy napadowy – to naprawdę ma znaczenie. Jeśli wiemy co dolega naszemu maluchowi, możemy mu pomóc podając odpowiednie preparaty. Przy kaszlu suchym można podawać preparaty przeciwkaszlowe, a przy mokrym te, które ułatwią odkrztuszanie.
2. Podawajmy leki.
Kaszel mokry pomogą wyleczyć leki, które rozrzedzają wydzielinę i ułatwiają jej odkrztuszanie. Do grupy tej należy Fluimucil. Jest odpowiedni już dla dzieci w wieku od 3 lat. Lek ten dostępny jest bez recepty, wspomaga odkrztuszanie i pozwala na szybszy powrót do zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nie można podawać go późnym popołudniem, ani tuż przed spaniem, aby nie zakłócać snu dziecka.
3. Często wietrzmy pokój malca.
Dziecko potrzebuje świeżego powietrza i odpowiedniej jego wilgotności. Również wtedy, gdy męczy je kaszel. Dlatego należy regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywa dziecko. Warto też rozwiesić na kaloryferach mokre ręczniki, pomogą nawilżyć pokój. Równie pomocne będą jonizatory czy zwykłe pojemniki z wodą.
4. Głowa do góry.
Wysoko uniesiona poduszka ułatwi dziecku odkrztuszanie i oddychanie, w szczególności w nocy. Zapobiegnie spływaniu wydzieliny z nosa do gardła. Pościel można też skropić olejkiem eukaliptusowym, sosnowym czy jodłowym. Dzięki temu malec będzie mógł swobodniej oddychać.
5. Nawilżajmy gardło.
Kaszel mocno podrażnia gardło. Dlatego pamiętajmy, aby je nawilżać. Małe ilości wody, ale często podawane przyniosą ulgę. Pomocne będą również herbatki np. z sokiem malinowym czy cytryną.
Fluimucil Muko to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego o pomarańczowym smaku. Lek ten może być stosowany już u dzieci w wieku od 7 lat. Substancja czynna podana w postaci roztworu bardzo dobrze się wchłania.
Dawkowanie: Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 1 saszetka 2 x na dobę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat – 1 saszetka 2-3 x na dobę.
Fluimucil Muko Junior o pomarańczowym smaku stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u dzieci w wieku od 3 lat z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Dawkowanie: Dzieci w wieku od 3 do 6 lat – 1 saszetka 2- 3 x na dobę. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 2 saszetki 2 x na dobę lub 1 saszetka 4 x na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: 2 saszetki 2-3 x na dobę.
Izabela Kok
BI Group

▪ ▪ ▪
3244
04.02.2016
Zapraszamy na BEZPŁATNE konferencje i warsztaty praktyczne dla przyszłych i obecnych Rodziców z Bydgoszczy i okolic.

▪ ▪ ▪
2746
02.12.2014
Dzieciom nie tak łatwo jest przystosować się do zmian, jakby to mogło się nam wydawać. Mają swoje ulubione miejsca, do których z radością powracają. Przedszkolaki zdążyły się już zaadoptować...

▪ ▪ ▪
3547
26.03.2015
Piękna pogoda za oknem, a Ty nie wiesz, gdzie wybrać się na spacer? Oto kilka propozycji na spędzenie czasu z dzieckiem na powietrzu. Spacer, puszczanie latawców i gry zespołowe to dopiero początek.

▪ ▪ ▪
3903
20.08.2018
Zbyt ciężki tornister, garbienie się podczas odrabiania lekcji, za mało ruchu na co dzień – to tylko niektóre z przyczyn wad postawy u dzieci. O tym, jak do nich nie dopuścić i co zrobić, aby...

▪ ▪ ▪
2798
28.10.2016
Dzieci lubią owoce, ale co zrobić, by podobną sympatią darzyły także warzywa? Bobo Frut proponuje podać je w formie soku.

▪ ▪ ▪
2613
03.04.2015
Taniec jest niesamowitą i pełną niespodzianek formą aktywności dla każdego. Popularne od kilku lat programy telewizyjne, takie jak „You can dance” i „Taniec z gwiazdami”, oraz seriale i filmy...