Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1440

Dodano: 08.04.2015

Dziecko i telewizor c.d.

Dziecko i telewizor

Telewizor włączany dziecku zawsze będzie przedmiotem sporów. Czy włączać, a jeśli tak, to na jak długo? Dziecku w którym wieku? Siadać z dzieckiem, nadganiać w tym czasie zaległe sprawy czy w spokoju napić się kawy?

Psycholodzy, pedagodzy i lekarze biją na alarm – dzieci zbyt często i za długo oglądają telewizję. Specjaliści wskazują na wiele niebezpieczeństw:

Z opiniami specjalistów można się zgadzać, bądź nie, ale zwrócili oni uwagę na jeszcze jedno negatywne zjawisko – na włączanie telewizora niejako „w tle”. Mimo że nikt z domowników przed nim nie siedzi, nie ogląda żadnego programu, telewizor jest włączony i towarzyszy codziennym czynnościom. Wydaje się nam, że dziecko jest zajęte zupełnie czymś innym, tymczasem jego uwaga jest przez cały czas absorbowana.

Czyli im mniej telewizji, tym lepiej

Nie musimy popadać w przesadę całkowitego zabraniania oglądania bajek lub pozbywania się telewizora z domu. Jednak wybierajmy bajki mądrze i my sami pilnujmy czasu przeznaczonego na ich oglądanie.

pedagog Anna Chmielewska
autorka wielu artykułów o tematyce parentingowej
prywatnie mama dwójki dzieci.

1 2
Zobacz także:
4 rzeczy, które warto wiedzieć przed ubezpieczeniem dziecka w szkole 4 rzeczy, które warto wiedzieć przed ubezpieczeniem dziecka w szkole

▪ ▪ ▪

1259

08.09.2015

Wrzesień to czas zawierania umów chroniących dzieci w szkołach w ramach polis grupowych. Koszt takiego ubezpieczenia jest niższy niż ubezpieczenie indywidualne, ale poza ceną warto też zwrócić...

Odwodnienie na wakacjach? Nie daj mu szans! Odwodnienie na wakacjach? Nie daj mu szans!

▪ ▪ ▪

1092

04.07.2016

Odwodnienie może rozwinąć się w wyniku biegunki, wymiotów lub przy nadmiernej aktywności fizycznej. A o te na wakacjach nie trudno! Aby im zapobiec należy przyjmować wystarczającą ilość płynów....

Od pieluszki do nocnika Od pieluszki do nocnika

▪ ▪ ▪

1527

24.06.2014

Czy już pora aby odstawić pieluszki i zaprzyjaźnić się z nocnikiem? A może nasz Bąbel jest jeszcze za mały? Pieluszka jest bardzo wygodnym wynalazkiem... nigdy nie jest mokro..., ale czy to dobrze?

Świadoma mama - Warszawa 27.01.2016 r. Świadoma mama - Warszawa 27.01.2016 r.

▪ ▪ ▪

1592

14.01.2016

Zapraszamy na BEZPŁATNE konferencje i warsztaty praktyczne dla przyszłych i obecnych Rodziców z Warszawy i okolic!

Jak chronić dzieci w Internecie? Jak chronić dzieci w Internecie?

▪ ▪ ▪

1458

13.05.2015

Aby uchronić twoje dziecko od internetowych zagrożeń przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik, dzięki któremu podróż przez sieciowe polany stanie się bezpieczniejsza.

Lato w cieniu dinozaura i LEGO Jurassic World™ Lato w cieniu dinozaura i LEGO Jurassic World™

▪ ▪ ▪

1913

06.08.2015

Upalne lato warto spędzić w Krasiejowie. Z myślą o odwiedzających przygotowano pełną atrakcji jurajską plażę. W Parku Nauki i Rozrywki nie brakuje także miejsc pełnych cienia i chłodu. W niedzielę...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.