Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1106

Dodano: 29.08.2016

Do szkoły, gotowi? Start!

Do szkoły, gotowi? Start!

Perspektywa końca wakacji sprawia, że młodzież stara się maksymalnie wykorzystać każdą wolną chwilę przed powrotem do szkolnej ławki. Z kolei dla rodziców to ostatni moment na zakup wyprawki i przygotowanie dzieci na pierwszy dzwonek.

Co wiąże się z początkiem roku szkolnego? Spotkania z długo niewidzianymi przyjaciółmi, tabliczka mnożenia czy może wzmożone zakupy? Groupon postanowił sprawdzić, czym ekscytują się dzieci przed powrotem do szkoły, a co spędza sen z powiek rodzicom? W jaki sposób planujemy wydatki? Kiedy, gdzie i za ile kompletujemy wyprawkę szkolną? Okazuje się, że każdy ma swoje sprawdzone sposoby, aby początek roku szkolnego nie okazał się falstartem.

Przed pierwszym dzwonkiem

Może się wydawać, że wrzesień nie jest ulubionym miesiącem dzieci. Kończy się beztroska, a wracają długie godziny w ławce szkolnej i obowiązek odrabiania prac domowych. Jednak powrót do szkolnej ławki ma też swoje pozytywne strony. Z badań Groupon wynika, że zdecydowana większość dzieci – aż 69% - ekscytuje się spotkaniem kolegów i koleżanek, których nie widzieli podczas wakacji. Cieszy również fakt, że uczniowie nie mogą doczekać się nauki i poznawania nowych rzeczy (14%) oraz powrotu do zajęć pozalekcyjnych, takich jak taniec czy sport (14%).

Równie ciekawa jest perspektywa rodziców, których Groupon zapytał o zalety wiążące się z powrotem dzieci do szkoły. Prawie połowa (48%) odpowiedziała, że najważniejsze jest dla nich obserwowanie, jak dziecko się rozwija i podejmuje nowe wyzwania. Inną dogodnością, którą wskazało 24% ankietowanych, jest powrót do ustalonego trybu dnia. Wśród respondentów znalazła się także duża grupa osób (23%), która dostrzega więcej niż jeden pozytywny aspekt powrotu dzieci do szkoły – obok dwóch wyżej wymienionych, ważne okazują się także czas na odpoczynek, inne aktywności oraz chwila spokoju.

Początek szkoły oznacza także troski. Według przeprowadzonego badania, rodzice najbardziej martwią się relacjami swoich pociech z rówieśnikami (23%), wydatkami (20%) oraz ocenami dziecka w szkole (18%).

Kompletując wyprawkę

Plecak, podręczniki, przybory szkolne i nowa garderoba – to tylko niektóre z elementów szkolnej wyprawki. Jej kompletowanie to nieodłączny element przygotowań do pierwszego dzwonka, które jednorazowo mogą znacznie obciążyć domowy budżet. Respondenci wydają najczęściej od 300 zł do 500 zł (37% wskazań), a 68% z nich stwierdziło, że kwota ta będzie wyższa niż przed rokiem.

Groupon zapytał też, jak rodzice radzą sobie z tymi wydatkami. Okazuje się, że tylko 15% ankietowanych planuje budżet szkolny przed rozpoczęciem wakacji. Jedna piąta zabiera się do tego w lipcu, a zdecydowana większość respondentów (47%) wskazała sierpień.

A jak szukamy oszczędności? Ponad połowa respondentów (53%) stawia na promocje i kody rabatowe – Te świetnie się sprawdzają, jeśli wyruszamy na zakupy krótko przed początkiem roku szkolnego. Jednak wśród rodziców dużą grupę stanowią także ci, którzy kupują rzeczy etapami – na takie rozwiązanie decyduje się 43% badanych. Co ciekawe niemal trzy czwarte rodziców zadeklarowało, że zakupy związane ze szkołą realizują przez Internet. Dlaczego? Większość wybiera to rozwiązanie z powodu niższych cen (47%). Kolejnym argumentem, który przemawia za zakupami online jest też wygoda – odpowiedziało tak 35% ankietowanych. Dzięki temu unikniemy długich kolejek i poszukiwania poszczególnych przyborów w kilku różnych miejscach.

Początek roku szkolnego bywa ekscytujący. Obok aspektów emocjonalnych – zarówno po stronie dzieci jak i rodziców – pojawiają się także te stresujące, czysto materialne. Nie dając się zwariować tuż przed pierwszym dzwonkiem, warto poszukać tańszych ofert online, skorzystać z rabatów i promocji by bezstresowo przygotować się na nowe wyzwania.

Badanie przeprowadzono na przełomie lipca i sierpnia 2016 r. na próbie 477 respondentów z Polski.

Więcej informacji:

Head of PR and Communications Groupon w Polsce

Karolina Wojdecka

kwojdecka@groupon.com

Tel. 728 433 072

PR Manager Publicis Consultants

Zuzanna Seredyn

zseredyn@groupon.com

Tel. 784 600 223

grupon.pl

Zobacz także:
Bezpieczne plażowanie Bezpieczne plażowanie

▪ ▪ ▪

1319

17.05.2015

Gorące słońce, plaża, morze lub jezioro. Już za kilka tygodni wszystkich porwie wakacyjny wir. Wreszcie pogoda pozwoli Wam na zadłużony plażowy wypoczynek. Plażowanie z dziećmi wiąże się...

Przepis na udane zakupy z dzieckiem Przepis na udane zakupy z dzieckiem

▪ ▪ ▪

1564

20.05.2015

Im dziecko jest starsze – tym rosną jego potrzeby konsumpcyjne. Nie wystarcza już zakup niemowlęcych ubranek dla wciąż rosnącego malucha, wyposażenie lodówki w produkty dla danej grupy wiekowej...

Zdrowe przekąski w noworocznych postanowieniach Zdrowe przekąski w noworocznych postanowieniach

▪ ▪ ▪

1001

12.01.2017

Nowy rok to czas wielu postanowień i wyznaczania sobie nowych celów w życiu. Zaczynamy baczniej przyglądać się swojemu ciału, wsłuchiwać w swój organizm i dbać o ogólne zdrowie. Większą wagę...

Cykl EDUKACJA: Podręczniki dla czwartoklasisty Cykl EDUKACJA: Podręczniki dla czwartoklasisty

▪ ▪ ▪

1159

23.09.2015

Czwartoklasiści podobnie jak uczniowie pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej otrzymają podręczniki i ćwiczenia opłacone z budżetu państwa. Książki zostaną im wypożyczone na rok ze szkolnej...

Serowe love, czyli kluseczki leniwe jak kiedyś Serowe love, czyli kluseczki leniwe jak kiedyś

▪ ▪ ▪

843

07.02.2017

Prosta, pyszna kuchnia naszych mam i babć to kulinarne wspomnienia, których smak pozostaje z nami przez całe życie. Jednym z najbardziej lubiany, polskich przysmaków bez wątpienia...

Wypadanie włosów - wywiad z trychologiem. Wypadanie włosów - wywiad z trychologiem.

▪ ▪ ▪

761

17.06.2017

Cierpisz z powodu wypadania włosów? Zła dieta, stres i zmęczenie to główne czynniki wpływające na ich kondycję. Jednak sami często nie jesteśmy w stanie sobie pomóc, a jedynym ratunkiem może...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.