Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1216

Dodano: 16.05.2016

Cykl ZDROWIE: Kuracje i naturalne leki dla dzieci

Cykl ZDROWIE: Kuracje i naturalne leki dla dzieci

Odpowiedzialni opiekunowie powinni dbać o urozmaiconą i pełnowartościową dietę najmłodszych domowników. Jadłospis dziecka musi być bogaty w warzywa i owoce. Z naturalnych składników należy również komponować kuracje służące poprawie stanu zdrowia pociechy.

W wielu domach receptury organicznych leków przekazywane są z pokolenia na pokolenie, zaś ich skuteczność wypróbowała na sobie niejedna rodzina. Preparaty domowej produkcji wzmacniają organizm dziecka, polepszają jego zdrowie i uwalniają najmłodszych od wielu dokuczliwych schorzeń. Zdaniem zwolenników medycyny naturalnej najpewniejszym zabezpieczeniem przez przeziębieniami jest silny układ odpornościowy, który w czasie pojawiających się zagrożeń potrafi samodzielnie zwalczać wirusy i bakterie. W dbaniu o zdrowie najważniejsze jest prawidłowe odżywianie.

Natura jest najlepszym lekarzem, zaś preparaty bazujące na roślinnych składnikach są najbezpieczniejsze dla młodego organizmu. Maluchy powinny spożywać regularne, proste i możliwie jak najmniej przetworzone posiłki. Dla niemowląt najodpowiedniejsze jest mleko matki, zaś dla kilkuletnich i nastoletnich pociech – niegazowana woda mineralna i niedosładzane soki. Niezależnie od wieku dziecka podawaj mu ekologiczne i pełnowartościowe produkty bez chemicznych pozostałości. Wybieraj lokalną i świeżą żywność, zaś dania dla całej rodziny przygotowuj od podstaw z surowców o krótkiej dacie przydatności do spożycia.

Czego należy unikać podczas karmienia podopiecznych? Zrezygnuj z przemysłowo wytwarzanych odżywek, przetworów i mieszanek. Przy wielu dolegliwościach zdrowotnych zalecana jest jarsko-mleczna dieta oraz ziołowe napary z suszonych lub świeżych ziół. Pamiętaj, by nigdy nie przekarmiać dziecka i nie martwić się, gdy pociecha od czasu do czasu odmawia jedzenia. Karmienie na siłę to nagminny błąd popełniany przez rodziców i dziadków. Zadbaj za to o radosny nastrój w trakcie spożywania posiłków.

Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Justyna Mejna

Zobacz także:
Gdy mały wampirek gryzie mame Gdy mały wampirek gryzie mame

▪ ▪ ▪

1695

31.03.2015

Karmienie piersią jest pięknym przeżyciem, jednak gdy nasz skarb gryzie, piękno zamienia się w ból. Jak poradzić sobie z takim małym wampirkiem?

Kłótnie z dojrzewającymi dziećmi Kłótnie z dojrzewającymi dziećmi

▪ ▪ ▪

1614

26.11.2014

Okres dojrzewania jest niezmiernie trudnym okresem rozwoju. To taki czas jak gdyby trochę przejściowy – już nie dziecko, ale jeszcze nie dorosły. I na tym tle najczęściej dochodzi do kłótni....

Cykl EDUKACJA: Sprawdzian szóstoklasisty Cykl EDUKACJA: Sprawdzian szóstoklasisty

▪ ▪ ▪

1446

25.09.2015

Na każdego szóstoklasistę czeka test sprawdzający wiedzę z sześciu lat nauki w szkole podstawowej. W ubiegłym roku zmianie uległy przepisy regulujące przeprowadzenie sprawdzianów w całej Polsce....

Za co kochamy? Za nic czy mimo wszystko? Za co kochamy? Za nic czy mimo wszystko?

▪ ▪ ▪

2165

11.08.2015

„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości – pisał Paulo Coelho. Teza ta jest niewątpliwie zasadna. Ale czy na etapie wybierania miłości jesteśmy zupełnie bezwolni i zdajemy...

Baśnie ponadczasowe Baśnie ponadczasowe

▪ ▪ ▪

1897

13.06.2015

O tym, że warto czytać nie trzeba nikogo przekonywać. Samo wąchanie książek nie wystarczy, czasem trzeba jeszcze nieco wytężyć umysł.

Dlaczego dziewczynki marzą o lalkach bobasach? Dlaczego dziewczynki marzą o lalkach bobasach?

▪ ▪ ▪

1802

21.01.2017

Na rynku istnieje szeroki wybór zabawek dla dzieci w wielu wzorach i kolorach. Dostępne są lalki Barbie, szmaciane, jednak od wielu lat najbardziej popularne są lalki bobasy.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.