2534
Cykl EDUKACJA: Kompletujemy szkolną wyprawkę c.d.

Według obowiązującej ustawy – dzieci, które pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej, korzystać będą z rządowego elementarza. Pierwszoklasiści dostaną za darmo podręcznik i ćwiczenia. Ten pierwszy zostanie uczniom wypożyczony na rok z zasobów szkolnej biblioteki. Jeżeli dziecko zniszczy elementarz – rodzice będą musieli za niego zapłacić.
O ile bloki rysunkowe i techniczne, kolorowy papier oraz zeszyty kupuje się bez dłuższego zastanowienia, to wybór odpowiedniego tornistra i pasującego piórnika potrafi przysporzyć problemów. Oba te przedmioty muszą pomieścić wszystko, co potrzebne dziecku, ale jednocześnie nie powinny stanowić zbędnego balastu. Nie wszystkie produkty dostępne w sklepach wyposażone są w to, czego dziecko faktycznie będzie używało. Piórnik pierwszaka powinien zawierać dobrze wyprofilowane pióro na naboje lub długopis. Dla leworęcznych maluchów najlepsze są pióra kulkowe z szybkoschnącym atramentem. Miękki ołówek, temperówka, nożyczki z okrągłym czubkiem i klej w sztyfcie to kolejne niezbędne elementy. Przydadzą się też kredki świecowe i ołówkowe, choć zestaw składający się z sześciu lub dwunastu kolorów w zupełności wystarczy maluchowi na zajęciach plastycznych. Większe zestawy stanowić będą niepotrzebne obciążenie. Warto zachować umiar przy zakupie mazaków, farb plakatowych, plasteliny czy kolorowych bloków. Podwajanie ilości potrzebnych odcieni podniesie koszt wyprawki, a pod koniec roku niezużyte artykuły i tak wylądują w kosztu, ponieważ większość z tych produktów ma określony termin przydatności do użycia. Wielu producentów ma w swojej ofercie gotowe zestawy szkolne zawierające wszystko, czego standardowo potrzeba na lekcjach plastyki. Często taka wyprawka jest tańsza niż kupowanie każdego z przedmiotów osobno.
Przed rozpoczęciem roku szkolnego nie można zapomnieć o stroju gimnastycznym i sportowym obuwiu. Dobrą inwestycją jest zakup trampek lub tenisówek z antypoślizgową podeszwą. Dziecku potrzebny będzie jeszcze worek do przechowywania odzieży na zmianę, śniadaniówka i bidon. Nie oszczędzaj na produktach o wysokiej jakości, które posłużą uczniowi przez kilka lat. Zwróć uwagę, czy plastikowe wyroby mają szczelne zamknięcia, a strój na wuef jest przewiewny i uszyty z bawełny.
Przeczytaj także: Plecak, tornister czy torba na kółkach?
Przeczytaj także: Kompendium wiedzy rodzica
Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Justyna Mejna

▪ ▪ ▪
2539
20.07.2016
W ostatnich latach zrobiło się głośno o cennych właściwościach witaminy D. Jest to spowodowane tym, że według badań aż 90% Polaków cierpi na jej niedobór! Korzyści jakie daje jej przyjmowanie...

▪ ▪ ▪
2167
08.11.2016
Gdy dziecko nie chce jeść, rodzice uciekają się do różnych sposobów, które zachęcą je do skończenia obiadu. A może by tak zamienić kuchnię w plac zabaw?

▪ ▪ ▪
3304
05.04.2015
Przygotowanie pokoju dziecięcego jest przemyślanym prywatnym projektem każdej mamy. Śliczny pokoik czeka na swojego małego lokatora dopracowany w każdym detalu. Jesteśmy nim zachwyceni, jest słodki...

▪ ▪ ▪
2809
26.06.2015
Te małe istoty są bardzo kruche. Nie raz zastanawiamy się jak złapać maleństwo, aby nie zrobić mu krzywdy. Poznajcie kilka podstawowych zasad.

▪ ▪ ▪
3788
04.09.2016
Współcześnie książki zostały odsunięte na dalszy plan. Mimo rozpowszechnienia się telewizji i komputerów, nadal są jednak najważniejszym środkiem w dziedzinie przekazywania wiedzy. Korzyści...

▪ ▪ ▪
2806
25.04.2015
Pierwsza komunia to duże wydarzenia dla dziecka. Niestety jej religijne znaczenie jest przyćmiewane przez prezenty i formę przyjęcia.