Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1329

Dodano: 02.09.2015

Aplikacje dla uczniów i studentów c.d.

Aplikacje dla uczniów i studentów

XXI wieku nikogo już nie dziwi dzieciak biegający z telefonem. Być może niektórych jeszcze denerwują młodzi gadżeciarze, ale jest na to sposób. Rok szkolny to doskonała okazja, aby wypróbować najnowsze aplikacje. Kto z nas nie chciałby ułatwić sobie nauki? Z tymi rozwiązaniami to jest możliwe.

Gadżety dla uczniów

WIELOJĘZYCZNY SŁOWNIK

Nauka języków obcych dla jednych może być przyjemnością, dla innych przykrą koniecznością. Czasami musimy coś na szybko przetłumaczyć, a nie mamy przy sobie słownika. Dzisiaj nie ma potrzeby, by nosić kilkuset stronicowy słownik ze sobą. Wystarczy niewielki telefon, czy tablet by mieć dostęp do wielu słów i związków frazeologicznych. Taka aplikacja stanie się ułatwieniem nie tylko dla uczniów, ale także dla podróżujących za granicę.

WIKIPEDIA

Chyba nie istnieje student, który choć raz nie skorzystał z tej skarbnicy wiedzy. Młodsi właśnie ją poznają, starsi wciąż dziękują. Wikipedia, czyli wirtualna encyklopedia tworzona jest przez jej użytkowników. Ściągając tę aplikację musimy pamiętać, że treści mogą posiadać błędy, więc powinniśmy brać pewną poprawkę na to, co przepisujemy.

STRESZCZENIA LEKTUR

Osobiście jestem wielką przeciwniczką sięgania po lektury, zamiast czytania książek. Są jednak osoby, dla których czytanie lektur to strata czasu. Nie ukrywajmy, że czasem lektura dłuży się i już nie możemy doczekać się, gdy sięgniemy po ulubionego autora. W takiej sytuacji sprawdzą się streszczenia, które są dostępne jako mobilna aplikacja. W bazie dostępnych jest ponad 120 pozycji.

BUDZIK

O ile każdy telefon wyposażony jest w budzik, o tyle nie każdy potrafi skutecznie obudzić. Sama jestem szczególnym rodzajem śpiocha, a budzik mam ustawiony na 6:30, 6:40, 6:45, 7:00, 7:01. Wygląda absurdalnie? Do tego jeszcze każdy z nich, gdy zostaje uśpiony po 10 minutach budzi się z drzemki. Wiem doskonale, że nie jestem sama stąd aplikacja "Puzzle Budzik", "Zagadka Budzik", czy "Szczególny Budzik" mogą okazać się pomocne. W zależności od tego, jaką formę wybierzemy mamy do wykonania pewne zadanie: ułożenie puzzli, odpowiedź na pytanie, czy rozwiązanie działania. Dopóki nasze zadanie nie zostanie ukończone budzik będzie dzwonił. Już zapisuję na liście aplikacji do pobrania.

PRACA DOMOWA

Komu z nas zdarzyło się choć raz zapomnieć o pracy domowej? Z tą aplikacją unikniemy takiego chaosu. Home Work pozwala użytkownikowi na segregowanie jego zadań i planu dnia. Możemy także ustawić przypomnienie o pracy, którą musimy wykonać. Ponadto możemy dodawać do niej własne notatki i spotkania.

KALENDARZ

Istnieją świetne aplikacje, które gromadzą w sobie funkcje planu zajęć, pracy domowej oraz kalendarza. Przykładem może być chociażby inCLASS, dzięki któremu dowiemy się gdzie i o której godzinie mamy zajęcia. Ponadto wystarczy na bieżąco zapisywać wszystkie kartkówki, a telefon będzie nam o nich przypominał.

1 2 3 4 5 6
Zobacz także:
Jak wybrać najlepsze zajęcia dla dziecka? Jak wybrać najlepsze zajęcia dla dziecka?

▪ ▪ ▪

1718

09.04.2015

Zajęcia pozalekcyjne mogą rozwijać pasje i kreatywność dziecka. Zaszczepić w nim miłość do pewnej dziedziny nauki, sztuki lub sportu. Jak wybrać najodpowiedniejsze zajęcia, gdy oferta jest tak...

Najmodniejsze imiona dla dzieci Najmodniejsze imiona dla dzieci

▪ ▪ ▪

1702

20.01.2015

Jakie imiona najczęściej nadawano małym Polakom w 2014 roku? Okazuje się, że miniony rok był kontynuacją trendów znanych od lat. Znów królowały imiona rodzime, swojsko brzmiące, tradycyjne. Zofia...

4 rzeczy, które warto wiedzieć przed ubezpieczeniem dziecka w szkole 4 rzeczy, które warto wiedzieć przed ubezpieczeniem dziecka w szkole

▪ ▪ ▪

1259

08.09.2015

Wrzesień to czas zawierania umów chroniących dzieci w szkołach w ramach polis grupowych. Koszt takiego ubezpieczenia jest niższy niż ubezpieczenie indywidualne, ale poza ceną warto też zwrócić...

Depresja poporodowa – nie jesteś złą matką! Depresja poporodowa – nie jesteś złą matką!

▪ ▪ ▪

1120

26.11.2018

W społeczeństwie wciąż pokutuje mit Matki Polki, która ze wszystkim da sobie radę. Nie ma prawa być smutna, wyczerpana czy zła po urodzeniu dziecka. Tak właśnie się czujesz? Przyczyną może...

22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 2 22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 2

▪ ▪ ▪

1364

26.03.2015

Piękna pogoda za oknem, a Ty nie wiesz, gdzie wybrać się na spacer? Oto kilka propozycji na spędzenie czasu z dzieckiem na powietrzu. Spacer, puszczanie latawców i gry zespołowe to dopiero początek.

Kolka u niemowląt Kolka u niemowląt

▪ ▪ ▪

10783

25.06.2014

Czy Twoje maleństwo krzyczy, podkurcza nóżki? Jest duże prawdopodobieństwo, że to kolka. Nie martw się co drugie dziecko to przechodzi i tylko spokój może Ciebie uratować.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.