Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1233

Dodano: 02.09.2015

Aplikacje dla uczniów i studentów c.d.

Aplikacje dla uczniów i studentów

XXI wieku nikogo już nie dziwi dzieciak biegający z telefonem. Być może niektórych jeszcze denerwują młodzi gadżeciarze, ale jest na to sposób. Rok szkolny to doskonała okazja, aby wypróbować najnowsze aplikacje. Kto z nas nie chciałby ułatwić sobie nauki? Z tymi rozwiązaniami to jest możliwe.

Gadżety dla uczniów

WIRTUALNY ATLAS

Czasy, gdy do szkoły trzeba było nosić wielkie i ciężkie atlasy przechodzą w zapomnienie. Dzisiaj dzieciaki, w telefonach mogą mieć dosłownie wszystko. Sprawa ta dotyczy także pomocy naukowych na zajęcia geografii. Tutaj propozycja jest National Geographic World Atlas. To świetnie wykonana aplikacja, która pozwala z niezwykłą precyzją oglądanie i opisywanie nawet najdalszych zakątków świata.

WIRTUALNY ZESZYT

Nie twierdzimy, że tradycyjne zeszyty odchodzą do lamusa, ale czasem potrzebujemy zanotować coś na szybko. Notablity to aplikacja, która z pewnością ułatwi nam notowanie. Użytkownik może nie tylko pisać komputerowo, ale także tworzyć odręczne notatki i rysunki. Do jej instalacji potrzebny jest tablet, bądź telefon z ekranem dotykowym.

KONWERTER

Zmiana jednostek miar, czy wagi to utrapienie nie jednego ucznia. Zresztą problem ten dotyka także dorosłych. Ostatnio doświadczyłam tego problemu, gdy chciałam upiec ciasto. Niestety składniki były podane w gramach, nie szklankach. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą właśnie konwertery. Wystarczy wpisać liczbę i wybrać jednostkę, którą pragniemy otrzymać. W prosty sposób będziemy mogli zmieniać nie tylko wagę, ale także walutę, prędkość, powierzchnię, temperaturę i wiele więcej.

POMOC ORTOGRAFICZNA

Ta aplikacja pomoże wszystkim, którzy nie są orłami z języka polskiego, a ortografia to prawdziwa zmora. Jeśli nie widzisz różnicy między "może" i "morze" to koniecznie wypróbuj tę aplikację. Pomoże ona poprawić umiejętności nawet najbardziej opornych uczniów. Dyktanda i pisanie rozprawek stanie się przyjemnością.

SŁOWNIK

W sieci dostępnych jest wiele rodzajów słowników. W zależności od potrzeby możemy znaleźć słownik języka polskiego, słownik synonimów, czy słownik bohaterów literackich. Dzięki obszernym opisom dowiemy się co znaczą dane słowa oraz jak ich poprawnie używać.

TABLICE MATURALNE

Choć to już ostatnia pozycja, to z pewnością nie mniej ważna. Taka aplikacja może okazać się niezwykle pomocna dla tych, którzy uczą się do egzaminów. Nie muszą mieć przy sobie wszystkich tablic, wystarczy telefon i dana aplikacja. Wybór jest ogromny, wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Mamy do dyspozycji tablice matematyczne z wzorami, funkcjami i figurami geometrycznymi; tablice chemiczne z wzorami i tablicą Mendelejewa; biologiczne; fizyczne; historyczne.

Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Maria Mnich

1 2 3 4 5 6
Zobacz także:
Poród rodzinny – pomoc, czy przeszkoda? Poród rodzinny – pomoc, czy przeszkoda?

▪ ▪ ▪

950

15.02.2018

Mężczyzna obecny przy porodzie? To chyba jeden z najbardziej popularnych tematów, dotyczący wszystkich par, które spodziewają się przyjścia na świat swojej pociechy. Dla jednych jest to sprawa...

Radzę sobie z problemami żyletką… Radzę sobie z problemami żyletką…

▪ ▪ ▪

2030

24.05.2015

Coraz więcej nastolatków się okalecza. Żyletki, cyrkle, noże, wszelkie ostre przedmioty zamiast sprawiać im ból dają ulgę. Krzywdzenie siebie, obserwowanie całego procesu i płynącej krwi jest...

Cykl EDUKACJA: Test umiejętności trzecioklasisty Cykl EDUKACJA: Test umiejętności trzecioklasisty

▪ ▪ ▪

1232

22.09.2015

Uczniowie trzecich klas szkoły podstawowej będą mogli wziąć udział w dobrowolnym Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. Takie testy odbywać się będą w drugim semestrze nauki...

Psycholog i pedagog szkolny – do kogo zwrócić się po pomoc Psycholog i pedagog szkolny – do kogo zwrócić się po pomoc

▪ ▪ ▪

1799

27.11.2014

Niby pracują w jednej szkole, a nawet w jednym gabinecie. Niby ogólnie jest wiadomo, jaką pełnią funkcje w placówkach edukacyjnych, jednak większość osób miałaby trudności w wyliczeniu poszczególnych...

Dziecięce ADHD – jak pomóc dziecku i otoczeniu Dziecięce ADHD – jak pomóc dziecku i otoczeniu

▪ ▪ ▪

1567

07.07.2014

Określenie „nadpobudliwość psychoruchowa” jest często nadużywane. Wystarczy, że dziecko jest ruchliwe, aktywne, szybko nudzi się jakąś czynnością, a już pojawia się podejrzenie o ADHD....

Dlaczego zimą warto wychodzić z dzieckiem na spacer? Dlaczego zimą warto wychodzić z dzieckiem na spacer?

▪ ▪ ▪

794

08.02.2017

Gdy za oknem mroźno, szaro i ponuro, większość rodziców wzdryga się na samą myśl o przechadzkach. Tymczasem zimowe spacery są doskonałą inwestycją w zdrowie malucha. Dlaczego?

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.