Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1657

Dodano: 24.03.2015

33 pomysły na zabawy w domu - część 1. c.d.

33 pomysły na zabawy w domu - część 1.

Gdy aura za oknem nie dopisuje, a dzieciaki umierają z nudy mamy coś dla Ciebie. Kilka propozycji, jak ciekawie wykorzystać ten czas, a przy tym dobrze się bawić. Nie dość, że twórcze, to jeszcze nie wymaga wielkich pieniędzy.

Piłka i kolory

Zabaw z piłką jest wiele, tutaj proponujemy wam "kolory". Im więcej osób, tym większa frajda. Rzucamy do siebie piłeczkę mówiąc przy tym nazwy kolorów. Jeśli padnie kolor "czarny", to nie wolno złapać piłeczki. Zawsze można dodać kolejne zasady np. na kolor "różowy" trzeba podskoczyć na jednej nodze, czy słysząc "żółty" skakać jak żabka.

Kalambury

Zasad tej gry nie trzeba nikomu wyjaśniać. Warto jedynie pomyśleć nad formą zabawy. Zamiast standardowych zgadywanek spróbujcie naśladować ruch i odgłosy zwierzą, bohaterów ulubionych bajek, czy parodie znanych osób.

Własna bajka

Lubicie czytać bajki? To świetnie! A co powiecie na napisanie własnej bajki, której bohaterami będzie właśnie wasza rodzina. Wyobraźcie sobie, że żyjecie w zupełnie innych czasach, jesteście kim chcecie. Gdzie byście się przenieśli, co byście robili? Nie dość, że satysfakcja jest ogromna, to jeszcze pozostaje pamiątka na lata.

Babajaga

To zabawa, w którą warto zaangażować jak najwięcej osób. Najpierw jedna osoba stoi tyłem i mówi "raz, dwa, trzy Babajaga patrzy". Na te słowa pozostali zatrzymują się bez ruchu w najdziwniejszych pozycjach. Babajaga krąży wokół dzieci tak długo, aż któreś się poruszy. Kto pierwszy ruszy się, ten zostaje Babajagą.

1 2 3 4 5
Zobacz także:
Szczepienia nie tylko przed wyjazdem w tropiki Szczepienia nie tylko przed wyjazdem w tropiki

▪ ▪ ▪

774

13.06.2017

Mogłoby się wydawać, że o szczepieniach powinni pomyśleć przede wszystkim podróżnicy wybierający się na dalekie wyprawy. Tymczasem lekarze zwracają uwagę, że tego rodzaju ochrona jest potrzebna...

Świadoma mama - Bydgoszcz 10.02.2016 r. Świadoma mama - Bydgoszcz 10.02.2016 r.

▪ ▪ ▪

1718

04.02.2016

Zapraszamy na BEZPŁATNE konferencje i warsztaty praktyczne dla przyszłych i obecnych Rodziców z Bydgoszczy i okolic.

Jaki sport w ciąży? Jaki sport w ciąży?

▪ ▪ ▪

1467

05.11.2014

Jak to mówi lekarz: ciąża to nie jest choroba. Każda kobiety w ciąży powinny dbać o zdrowe odżywianie, ale także o formę fizyczną. Regularne ćwiczenia są niezwykle istotne; ruch poprawia krążenie,...

Świadoma mama -  kwietniowe spotkania Świadoma mama - kwietniowe spotkania

▪ ▪ ▪

1909

27.03.2016

Zapraszamy na BEZPŁATNE konferencje i warsztaty praktyczne dla przyszłych i obecnych Rodziców z Lublina, Rzeszowa, Kielce i okolic!

Rekrutacja do szkół podstawowych Rekrutacja do szkół podstawowych

▪ ▪ ▪

1538

17.03.2015

Czas nas goni, dopiero co wybieraliśmy przedszkole, a już kolej na kolejny etap edukacji. Czas płynie nieubłaganie, a w większości szkół podstawowych możliwość zapisu kończy się wraz z końcem...

Czy stres może wpłynąć na dziecko Czy stres może wpłynąć na dziecko

▪ ▪ ▪

1774

26.06.2014

Często się denerwujesz? Masz dużo stresujących sytuacji? Zastanów się jaki skutek może mieć stres na Twoje dziecko?

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.