Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1686

Dodano: 28.06.2015

Nowy Tata?

Nowy Tata?

Nowy członek rodziny jakim jest nowy partner jest dla dziecka dużą zmianą. Jednak nie należy się jej bać, każdy ma prawo być szczęśliwym. Dlatego rozmawiaj z dzieckiem i jeżeli jesteś pewna, że razem będziecie szczęśliwą, silną rodziną walcz o nią.

Jest wiele czynników, które mają wpływ na wprowadzenie nowego członka rodziny do Waszego dwuosobowego układu. Jednym z nich jest czas. Wiele jest zależne od tego od jakiego czasu nie jesteś związana z biologicznym ojcem dziecka. Czy maluch cały czas tęskni za znanym mu domowym ogniskiem i jest przekonany, że brak ojca jest stanem przejściowym? Może jesteście już we w dwójkę tyle czasu, że taki stan rzeczy postrzega jako zupełnie naturalny? Mama jest tylko jego i nie widzi powodu, żeby się nią z kimkolwiek dzielić. Jest to kwestia indywidualna Waszej relacji i, w każdym z tych przypadków należy odrobinę inaczej wprowadzać nowego partnera do Waszego życia.

Najważniejsza jest rozmowa z dzieckiem. Nie pozwól mu zamykać się w sobie. Wiele dzieci pojawienie się kogoś nowego w życiu mamy odbiera jako zagrożenie dla swojej pozycji. Musisz udowodnić i przekonać dziecko, że nadal jest dla Ciebie najważniejsze. Jeżeli dziecko jest również mocno związane z ojcem, może mieć ono obawy, że akceptacja twojego nowego partnera jest przejawem zdrady w stosunku do ojca. Dzieci maja problem z poradzeniem sobie z nadmiarem emocji, z mówieniem o nich. Wyjdź dziecku naprzeciw i sama mów o uczuciach. Wytłumacz mu, że kochasz je najbardziej na świecie i nigdy to się nie zmieni. Wyprzedzaj jego obawy wyjaśnieniami, które go uspokoją. Najczęstsze obawy to:

1 2 3
Zobacz także:
22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 2 22 pomysły na zabawy na świeżym powietrzu - część 2

▪ ▪ ▪

1508

26.03.2015

Piękna pogoda za oknem, a Ty nie wiesz, gdzie wybrać się na spacer? Oto kilka propozycji na spędzenie czasu z dzieckiem na powietrzu. Spacer, puszczanie latawców i gry zespołowe to dopiero początek.

Kobieto, ćwicz mięśnie Kegla Kobieto, ćwicz mięśnie Kegla

▪ ▪ ▪

3081

07.05.2015

Kobiety dbają o siebie cały czas, a zdrowie to podstawa. Co powiecie na trening mięśni, które potrafią zwiększyć doznania seksualne i obniżyć ból porodowy? Dowiedzcie się jakie ćwiczenia wykonywać,...

Czy telefon komórkowy naprawdę zapewnia dziecku bezpieczeństwo? Czy telefon komórkowy naprawdę zapewnia dziecku bezpieczeństwo?

▪ ▪ ▪

1525

29.10.2015

Aż 83%* polskich 10-latków posiada telefon komórkowy. Wysuwa to nasz kraj na prowadzenie pod kątem liczby dzieci korzystających z telefonów komórkowych na co dzień. Wyprzedzamy m.in. Niemcy, Wielką...

Wszawica - jak pozbyć się wszy u dziecka? Wszawica - jak pozbyć się wszy u dziecka?

▪ ▪ ▪

6896

23.10.2014

Wszy kojarzą się z brudem i zaniedbaniem. Niesłusznie, bo mogą zaatakować każde, nawet najbardziej czyste dziecko. Co zrobić, gdy wszy pojawią się u naszego dziecka? Wszawica pojawia się najczęściej...

Jak nosić niemowlę? Jak nosić niemowlę?

▪ ▪ ▪

1675

26.06.2015

Te małe istoty są bardzo kruche. Nie raz zastanawiamy się jak złapać maleństwo, aby nie zrobić mu krzywdy. Poznajcie kilka podstawowych zasad.

Opryszczka u dzieci Opryszczka u dzieci

▪ ▪ ▪

5930

10.10.2015

Infekcja wirusem Herpes simplex virus u małych dzieci może być bardzo niebezpieczna, a nawet śmiertelna, na szczęście z wiekiem jest ona coraz mniej groźna, a nawet nie wymaga leczenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.