Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1477

Dodano: 16.05.2015

Niesamowite urodziny

Niesamowite urodziny

Urodziny dziecka to okazja do dużego świętowania. Coraz częściej rodzice od najmłodszych dziecięcych lat wyprawiają je w restauracjach i zatrudniają animatorów zabaw. Wiąże się to z dużymi nakładami pieniędzy, które nie zawsze są w zasobach ich portfela. Mamy dla Was kilka pomysłów jak wyprawić niesamowite urodziny, nie wydając zbyt wiele, a sprawiając dzieciom niezapomnianą przygodę.

Bajkowe przyjęcie – Jako rodzice doskonale orientujecie się w ulubionych postaciach z bajek Waszego dziecka. Wykorzystajcie tę wiedzę planując przyjęcie urodzinowe. Wybierzcie ulubiona bajkę i trzymajcie się jej jako głównego nurtu.

Załóżmy, że ulubioną bajką jest „Kraina Lodu”.

Przyozdóbcie mieszkanie niebieskimi i białymi szarfami (z materiału lub bibuły) i powieście jak największa ilość gwiazdek (płatków śniegu) z papieru (Film instruktażowy jak wykonać gwiazdkę: https://www.youtube.com/watch?v=doIwHiGKRiE ) oraz balonów (też białe i niebieskie). Jeżeli macie taką możliwość, wykorzystajcie również zastawę w tych kolorach lub z postaciami z bajki (jednorazowe talerzyki ) nich wszystko przypomina lodowe królestwo. Tort także powinien być tematyczny. Możecie wykonać go w postaci głównej bohaterki (jak zrobić tort Elsę znajdziecie miedzy innymi tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=LH4ZNxjmp_g) lub po prostu w odpowiednich kolorach dodając do ciasta barwniki spożywcze.

Mamy już wystrój i główną atrakcje kulinarna jaką jest tort. Co dalej? Przydałyby się jeszcze jakieś przekąski i zabawy. Jako przekąskę możecie przygotować ciastka w kształcie płatków śniegu (śnieżynki Elsy), małe marchewki (nos Olafa), małe kanapki, na których z plasterków jajka ułożycie bałwanka (Olafowe kanapki), ogranicza Was tylko wyobraźnia. Dodając do zwykłego posiłku kilka element stylizowanych na bajkę i odpowiednią nazwę zrobicie nieprzeciętna przekąskę.

1 2 3
Zobacz także:
WYGRAJ DOM Z NATURY – rusza wielka loteria promująca ALMETTE! WYGRAJ DOM Z NATURY – rusza wielka loteria promująca ALMETTE!

▪ ▪ ▪

1300

01.09.2016

Już 1 września startuje niezwykle atrakcyjna promocja dla konsumentów puszystych serków Almette. W loterii do zdobycia są nagrody, których łączna wartość to ponad MILION złotych!

Jak rozmawiać o śmierci z dzieckiem Jak rozmawiać o śmierci z dzieckiem

▪ ▪ ▪

1296

10.08.2015

Temat śmierci jest trudny dla wszystkich. W Polsce jest on często traktowany jako temat tabu. Rodzice uważają, że rozmowa z dzieckiem o śmierci jest nieodpowiednia do jego wieku, gdy tak naprawdę...

Jesienne zabawy na dworze Jesienne zabawy na dworze

▪ ▪ ▪

1426

24.10.2015

Wakacje dobiegły końca, dni stają się coraz krótsze, temperatury na dworze niższe, a obowiązków szkolnych przybywa z każdym tygodniem. Jesień daje się we znaki także dzieciom, choć dla najmłodszych...

Pielęgnacja pępka u noworodka Pielęgnacja pępka u noworodka

▪ ▪ ▪

1915

21.06.2015

Po wypisaniu ze szpitala wracacie już całą rodzina do domu. Już teraz każde kwilenia odbieracie jako dzwonek alarmowy. Nic więc dziwnego, że gojący się pępek maleństwa wzbudza w Was lekki niepokój....

Wady wzroku u dzieci Wady wzroku u dzieci

▪ ▪ ▪

1539

28.08.2015

Coraz więcej małych dzieci nosi okulary. Zdarza się, że już nawet niemowlaki dołączają do grona okularników. Można ich spotkać niemalże wszędzie – na spacerach, w żłobkach i w przedszkolach.

Cykl ZDROWIE: W owocach siła! Cykl ZDROWIE: W owocach siła!

▪ ▪ ▪

1104

24.05.2016

Nie jest tajemnicą, że owoce zrywane wprost z krzaka podnoszą naszą odporność i dodają siły. Doskonałą formą podnoszenia wydajności układu immunologicznego jest jadanie surowych owoców, warzyw...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.