Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

2400

Dodano: 01.03.2016

Jak pomóc dziecku w nauce języka obcego? c.d.

Jak pomóc dziecku w nauce języka obcego?

Troska rodziców o dobre wykształcenie dziecka jest w pełni zrozumiała, ponieważ stanowi ona przepustkę do lepszej pracy i barwniejszego życia. Podstawą nowoczesnej edukacji są języki obce i, choć ich nauka jest powszechna, to okazuje się, że płynne opanowanie języka wcale nie jest takie oczywiste. Wiele zależy od samych rodziców, oto dlaczego.

Żaden kurs nie zwalnia od wspólnej nauki w domu

Dodatkowe lekcje w prywatnych szkołach językowych, szczególnie w większych miastach, stały się już w zasadzie nieodłącznym elementem nauki dla dzieci, młodzieży i studentów. Rodzice zainteresowani przekazaniem dziecku jeszcze większej wartości powinni spróbować stworzyć w domu środowisko sprzyjające nauce. Można to osiągnąć poprzez stosowanie kilku prostych metod, których wspólnym założeniem jest wsparcie potomka w procesie edukacji, towarzyszącym mu na co dzień przy całkiem zwyczajnych czynnościach.

W jaki sposób można to zrobić? Metody są bardzo proste i przyjemne, oto one:

Jeśli tylko sam potrafisz, ucinaj z dziećmi krótkie pogawędki w języku obcym, np. na temat ich samopoczucia, pogody czy wydarzeń w ciągu dnia. Na początku może być nieco dziwnie, ale dzieci szybko podchwytują takie zabawy i potem same zaczynają je inicjować.

Nauka nazw przedmiotów i urządzeń to jedno z podstawowych zadań, stojących przed dzieckiem. Możemy mu w tym pomóc, rozklejając po mieszkaniu karteczki z odpowiednimi nazwami w danym języku.

Nic tak nie sprzyja nauce języków obcych jak podróże zagraniczne oraz kontakty z obcokrajowcami. Jeśli mamy ku temu możliwości, warto podróżować jak najwięcej, a w planie wakacji uwzględnić poznawanie lokalnej kultury, a także angażować najmłodszych w komunikację z innymi, np. w hotelu, na lotnisku czy w sklepie.

Na koniec porada od MAŁA LINGUA: Warto sięgnąć po kolorowe książki dydaktyczne, np. ,,Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów, cz. I. The Blabbers go to France”, czytać je wspólnie z dzieckiem, a nawet razem odgrywać sceny i role bohaterów, co sprzyja rozwijaniu umiejętności językowych.

Źródło: Internet

1 2
Zobacz także:
W supermarkecie z dzieckiem, czyli jak przetrwać zakupy bez rodzinnej kłótni W supermarkecie z dzieckiem, czyli jak przetrwać zakupy bez rodzinnej kłótni

▪ ▪ ▪

2715

15.05.2015

Bezradni rodzice uganiający się za naburmuszoną pociechą, która kategorycznym tonem oznajmia, że potrzebuje kolejnej zabawki to dość częsty obraz widziany w hipermarkecie. Cotygodniowe wspólne...

Pieniądze dla rodziców Pieniądze dla rodziców

▪ ▪ ▪

2673

15.07.2015

Dzieci to niekończąca się inwestycja i wieczna skarbonka. Stąd warto wiedzieć, kiedy i za co można otrzymać dodatkowe pieniądze.

Zapisz malucha do przedszkola – harmonogram rekrutacji Zapisz malucha do przedszkola – harmonogram rekrutacji

▪ ▪ ▪

1877

01.03.2018

Prawo uczęszczania do przedszkola mają dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat. Sześciolatków obejmuje już obowiązek przedszkolny. Chcąc zapisać 2,5 rocznego malucha musimy jednak liczyć na dostępność...

Pokój dziecka: czy warto wybrać drewnianą podłogę? Pokój dziecka: czy warto wybrać drewnianą podłogę?

▪ ▪ ▪

2043

21.03.2017

Przed przyszłymi rodzicami staje wiele wyzwań. Jednym z nich jest urządzenie pokoju dziecka. Wiąże się to z dylematami takimi, jak wybór koloru ścian czy łóżeczka. Ważne jest także dobranie...

Majówka z niemowlakiem Majówka z niemowlakiem

▪ ▪ ▪

3215

13.04.2015

Majówka już za chwile a Wy zastanawiacie się jak ją spędzić. Nowa rola rodzica nie oznacza rezygnowania z wyjazdów. Odpowiednie przygotowanie i wybór miejsca nie są wcale takie trudne.

Stres pourazowy Stres pourazowy

▪ ▪ ▪

2902

07.04.2015

Zaburzenie stresu pourazowego kojarzone jest głównie z żołnierzami i ofiarami gwałtu. To w takim kontekście najczęściej słyszymy o jego istnieniu. Dotyczy on jednak również młodych matek.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.