Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

2278

Dodano: 19.01.2015

Bezpieczny maluch we własnym domu.

Bezpieczny maluch we własnym domu.

Dom ma kojarzyć się z bezpieczeństwem, bo to właśnie dom jest pierwszym i najważniejszym miejscem, gdzie dziecko uczy się podejmowania decyzji i wyzwań, a w dorosłym życiu będzie czerpało siłę z tego, czego doświadczy w dzieciństwie.

Ważne jest, aby stworzyć dziecku odpowiednią przestrzeń, w której mogłoby być jak najbardziej samodzielne w pokonywaniu przeszkód i odkrywaniu nowych rzeczy, a jednocześnie taką, która jest pozbawiona bezpośrednich zagrożeń dla malca. Są jednak szczegóły, o których nie myślimy na co dzień i istnieją sytuacje trudne do przewidzenia. I choć pomysłowość naszych małych odkrywców jest nieprzewidywalna, a ich temperament bywa nieokiełznany, możemy zapobiec przykrym wypadkom, po pierwsze wyjaśniając dzieciom w stanowczy, ale przyjazny sposób przyczyny i skutki sytuacji stanowiących zagrożenie, po drugie chroniąc nasze dziecko przez zastosowanie konkretnych rozwiązań, które pozwolą mu swobodnie odkrywać i poznawać świat. Poniższe wskazówki pomogą odpowiednio przygotować dom pod kątem bezpieczeństwa.

Chlapu, chlapu, chlap!

Kąpiel może być okazją do świetnej zabawy, a podczas energicznego chlapania, polewania się wodą, płukania pod prysznicem nie trudno o to by woda wydostała się poza domowy basenik. Na śliskich łazienkowych kafelkach dziecko może sobie zrobić krzywdę dlatego idealnym strażnikiem bezpiecznej kąpieli jest antypoślizgowy chodniczek, który dodatkowo będzie też chronił bose stópki przed zimną posadzką. Oprócz chodniczka, przyda się również mata do wanny lub kabiny prysznicowej ze specjalnymi przyssawkami, które utrzymują matę stabilnie w jednym miejscu.

Pali się, pali się!

Maluch, który zaczyna chodzić, odkrywa, że ma dostęp do wielu rzeczy, które wcześniej przyciągały jego uwagę, ale nie były w jego zasięgu. Nagle bez trudu może dosięgnąć kuchenki gazowej czy kominka. Aby zapobiec groźnemu wypadkowi możemy zabezpieczyć dostęp do ryzykownych sprzętów zastawiając je plastikowym płotkiem lub drewnianą barierką. Dobrze jest również wyposażyć mieszkanie w czujnik dymu, który zareaguje gdy sytuacja wymknie się spod kontroli. Warto zaopatrzyć gospodarstwo domowe w gaśnicę zapoznając się z jej obsługą i pamiętając o pilnowaniu terminu przydatności urządzenia do użytku.

1 2
Zobacz także:
Wasze kreatywne dziecko Wasze kreatywne dziecko

▪ ▪ ▪

2114

19.01.2015

Wasze dziecko z natury jest bardzo twórcze i kreatywne. Lecz w procesie wychowywania może napotkać przeszkody, które mogą niszczyć jego potencjał.

Przetestuj ze swoim Maluszkiem soki Gerber Przetestuj ze swoim Maluszkiem soki Gerber

▪ ▪ ▪

1551

28.09.2016

Które dziecko nie lubi soków? Gerber daje Maluszkom możliwość przetestowania 2 soków ze swojej oferty.

Małe anorektyczki Małe anorektyczki

▪ ▪ ▪

2481

09.02.2015

Anoreksja nie dotyka już tylko nastolatek czy młodych kobiet, marzących o idealnej sylwetce. Narażone są nawet dzieci! No ale jak? Czy typowy „niejadek” nie ma ochoty na jedzenie, czy raczej podłoże...

Jak rozwijać wrażliwość artystyczną u dzieci? Jak rozwijać wrażliwość artystyczną u dzieci?

▪ ▪ ▪

2010

12.05.2017

Rozwijanie zainteresowań i umiejętności dzieci sprzyja rozwojowi ich osobowości. Twórcze działania najmłodszych to również efektywne sposoby na zwiększenie wrażliwości artystycznej dziecka....

Spacer z dzieckiem - jak przygotować się do niego w chłodne dni? Spacer z dzieckiem - jak przygotować się do niego w chłodne dni?

▪ ▪ ▪

1585

23.10.2016

Zima to ciężki okres dla mamy i dziecka. Zimno, szaro, nieprzyjemnie. Najlepiej siedzieć w domu i nie wystawiać nosa zza koca…. Takie właśnie myśli przychodzą Ci do głowy, gdy patrzysz w kalendarz...

Siła polskich owoców tkwi w smaku Siła polskich owoców tkwi w smaku

▪ ▪ ▪

1374

02.08.2017

Nie przez przypadek nasze babcie od lat przygotowują najlepsze przetwory właśnie z polskich owoców, takich jak maliny, porzeczki, jeżyny czy jabłka. Nie bez przyczyny Ogrody Natury czerpią właśnie...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.