Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

4900

Dodano: 26.03.2015

Zerówka w szkole – zalety i wady c.d.

Zerówka w szkole – zalety i wady

Zgodnie z obecnie obowiązującą reformą oświaty, pięciolatki zostały objęte obowiązkiem szkolnym. Rodzice stają przez trudnym wyborem – pozostawić pociechę w płatnym przedszkolu, czy wysłać dziecko do zerówki znajdującej się w budynku szkoły podstawowej? Przedstawiamy zalety i wady umieszczenia malucha w placówce szkolnej.

Istotną zaletą zerówek zorganizowanych w szkole podstawowej jest fakt, że zajęcia dla najmłodszych są tam praktycznie bezpłatne. Czynnik ekonomiczny nie jest najważniejszy, jednak często zaważa na decyzji rodzica, rozważającego wybór formy obowiązkowego wychowania przedszkolnego dla swojej pociechy.

Ważnym pomieszczeniem w budynku szkoły podstawowej jest świetlica, jednak nie w każdej placówce funkcjonuje ona tak samo. Dobrze zorganizowana klasa zerowa zapewnia dzieciom bezpieczeństwo po odbyciu obowiązkowych zajęć. Do czasu, aż nie odbierze ich rodzic, powinny znajdować się pod opieką nauczyciela lub świetliczanki. W praktyce nie każda szkoła zatrudnia osobę upoważnioną do sprawowania pieczy nad najmłodszymi uczniami w godzinach popołudniowych.

Grupy zerowe, w skład których wychodzą dzieci realizujące przygotowanie przedszkolne w budynku szkoły podstawowej, mogą liczyć do 25 osób. Zdaniem niektórych rodziców i pedagogów, klasy te są zbyt liczne, aby nauczyciel mógł poświęcić każdemu z podopiecznych wystarczają ilość czasu i uwagi. Grupy przedszkolne są zwykle mniej tłoczne, zwłaszcza te znajdujące się w placówkach prywatnych. Przedszkola niepubliczne funkcjonują na podstawie statutu ustanowionego przez osobę prowadzącą. Dokument ten zawiera zapis o ustalonej liczbie oddziałów i dzieci uczęszczających do jednej klasy.

Zobacz także:
Sylwester w domu – jak spędzić go ze starszym dzieckiem? Sylwester w domu – jak spędzić go ze starszym dzieckiem?

▪ ▪ ▪

2827

27.12.2016

Wszystko wskazuje na to, że tegorocznego sylwestra spędzicie w towarzystwie kilkuletniego lub nastoletniego dziecka? To wcale nie musi oznaczać, że nie będziecie się dobrze bawić! Witanie Nowego...

Baby blues Baby blues

▪ ▪ ▪

4285

26.03.2015

Około 50-80% młodych matek pada ofiarą Baby blues. Smutek poporodowy często jest mylony z depresją poporodową, której objawy są znacznie silniejsze i wymagają leczenia farmakologicznego i psychologicznego....

Podania składane podczas rekrutacji - zachować czy zniszczyć Podania składane podczas rekrutacji - zachować czy zniszczyć

▪ ▪ ▪

2673

25.06.2019

Co należy zrobić z podaniami uczniów do klas I gdy rekrutacja została zakończona a dane które były potrzebne są już pobrane. Czy należy je zabezpieczyć w archiwum czy zniszczyć?

Niematerialne prezenty dla dzieci Niematerialne prezenty dla dzieci

▪ ▪ ▪

3404

19.12.2016

Grudzień obfituje w okazje do obdarowywania najbliższych prezentami. Im dziecko jest starsze, tym kupienie mu zadowalającego upominku staje się coraz bardziej kłopotliwe. Pokoje nastolatka toną niekiedy...

Dlaczego zimą warto wychodzić z dzieckiem na spacer? Dlaczego zimą warto wychodzić z dzieckiem na spacer?

▪ ▪ ▪

2451

08.02.2017

Gdy za oknem mroźno, szaro i ponuro, większość rodziców wzdryga się na samą myśl o przechadzkach. Tymczasem zimowe spacery są doskonałą inwestycją w zdrowie malucha. Dlaczego?

Baśnie ponadczasowe Baśnie ponadczasowe

▪ ▪ ▪

4041

13.06.2015

O tym, że warto czytać nie trzeba nikogo przekonywać. Samo wąchanie książek nie wystarczy, czasem trzeba jeszcze nieco wytężyć umysł.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.