2953
Tantum Verde – gardłowe pogotowie

Czy wiesz, że gardło codziennie toczy walkę odpierając ataki bakterii, wirusów i grzybów? Dzięki temu chroni organizm przed infekcjami. Jednak przez wyziębienie, wahania pogodowe lub stres, gardło w swej codziennej walce zaczyna się poddawać. Pojawia się ból, powodujący trudności w przełykaniu pokarmów czy mówieniu. Nie pozwól sobie na taki dyskomfort - działaj szybko i skutecznie.
Babcia radzi
Łagodne objawy bólu gardła możesz zwalczyć domowymi sposobami. Po pierwsze dużo pij. Najlepsze są: woda z cytryną i/lub miodem, sok malinowy oraz ziółka: rumianek, kwiat lipy czy czarny bez. Po drugie - wprowadź odpowiednią dietę. Jedz dużo warzyw i owoców, bo są bogate w witaminy. Zalecane jest spożywanie czosnku, ma on działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i odkażające. Unikaj ostrych potraw, bo podrażniają błonę śluzową gardła. Po trzecie - przepłukuj gardło szałwią lub wodą z solą. Najlepiej robić to 3-4 razy dziennie.
Silniejsze wsparcie
Domowe sposoby są dobre, ale nie wtedy, gdy ból gardła utrudnia codzienne czynności życiowe np. mówienie. Kiedy dodatkowo pojawiają się inne dolegliwości: problemy z przełykaniem, obrzęki i zaczerwienienia - musisz działać natychmiastowo. Rozwiązanie problemu często jest łatwiejsze niż ci się wydaje – wystarczy wizyta w aptece. Formę leku możesz wybrać według własnych potrzeb i preferencji: pastylki do ssania, aerozole lub płukanki. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, by lek działał przeciwzapalnie i odkażająco – tak działa benzydamina. Substancja ta działa kompleksowo: przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwbakteryjne i miejscowo znieczulająco.
Leki OTC marki Tantum Verde są oparte na benzydaminie. Dbają o nasze gardła już od 20 lat. Szybko łagodzą ból, zmniejszają zaczerwienie i obrzęki wywołane infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi.
Sięgnij po Tantum Verde przy:
- zakażeniu bakteryjnym i wirusowym jamy ustnej,
- zapaleniu krtani,
- zapaleniu gardła,
- zapaleniu błon śluzowych po radioterapii,
- stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii, np. po wycięciu migdałków podniebiennych
- stanach po zabiegach w stomatologii,
- stanach po intubacji
Tantum Verde występuje w trzech formach:
Roztwór do płukania
Dzięki miejscowemu działaniu znieczulającemu przynosi natychmiastową ulgę, zmniejsza przekrwienie i obrzęk oraz ułatwia przełykanie. Ma bardzo szerokie zastosowanie: infekcje jamy ustnej, zapalenie gardła, zapalenie dziąseł, zapalenie migdałków.
Sugerowana cena det. za op. 30ml: ok. 24 zł
Aerozol
Zapewnia precyzyjną aplikację – prosto w miejsce zapalenia! Zaleca się szczególnie przy: zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, a także po intubacji. Może być stosowany nawet u najmłodszych dzieci! Ma wydajne opakowanie – wystarcza na 180 aplikacji!
Sugerowana cena det. za op. 30ml: ok. 24 zł
Pastylki do ssania
Wygodne w stosowaniu, szybko łagodzą ból i obrzęk gardła. Wystarczą tylko 3 pastylki dziennie! Dostępne są w czterech przyjemnych smakach do wyboru – miętowym, cytrynowym, pomarańczowo - miodowym i tegoroczna nowość – pastylki o smaku eukaliptusowym.
Sugerowana cena det. za op. 20 past. : ok. 18 zł
Więcej informacji na temat firmy oraz dystrybuowanych produktów na stronie: www.tantumverde.pl
Tantum Verde, 1,5 mg/ml Benzydamini hydrochloridum aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle.
Wskazania: Produkty lecznicze stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii a także po intubacji. Przeciwwskazania: Produkty lecznicze są przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w ich skład.
OTC – leki wydawane bez recepty
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
źródło: internet

▪ ▪ ▪
2817
01.11.2015
Ferie zimowe, jak zresztą wszystkie wolne dni, cieszą dzieci. Mniej zadowoleni są zwykle rodzice, którzy nie mogą przeznaczyć części urlopu na zimowy wypoczynek. Gdy maluch uczęszcza do przedszkola,...

▪ ▪ ▪
2818
16.02.2015
Niezależnie od pory roku, pogoda bywa kapryśna. Warto o tym pamiętać, zabierając malucha na spacer. Aby zimowe spacery czy pierwsze wiosenne wyjścia nie zakończyły się przemarznięciem lub przegrzaniem,...

▪ ▪ ▪
3007
07.06.2015
Widok rocznego dziecka, które nie potrafi utrzymać łyżki w dłoni, lecz doskonale radzi sobie z dotykowym ekranem telefonu przestaje dziwić, a zaczyna być społeczną normą. Co robić, gdy pociecha...

▪ ▪ ▪
2509
14.05.2016
Trudne warunki atmosferyczne nie sprzyjają ani zdrowym, ani tym bardziej przeziębionym maluchom. Ludzki organizm najbardziej niekorzystnie odbiera wysokie temperatury i parną pogodę. W centrach największych...

▪ ▪ ▪
2740
31.07.2014
Jesteś w drugim trymestrze ciąży? Przypilnuj aby lekarz wykonał badania USG. Badania te są bardzo ważne, dostarczają odpowiednich informacji dla lekarza o Twoim maleństwie.

▪ ▪ ▪
2950
31.03.2015
Kontakt matki z dzieckiem tuż po porodzie jest bardzo ważny dla rozwoju maleństwa. Ma szczególny wpływ na kształtowanie relacji macierzyńskich. Po porodzie najważniejsze jest, aby umożliwić obojgu...