Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1443

Dodano: 21.03.2016

Koniec z nudą w samochodzie! Czym zająć dziecko podczas podróży?

Koniec z nudą w samochodzie! Czym zająć  dziecko podczas podróży?

Podróż z dzieckiem, czy to samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem, jest nie lada wyzwaniem zarówno dla niego, jak i dla rodziców. Warto o tym pamiętać i odpowiednio wcześniej zaplanować zajęcie, które umili Wam wspólną podróż. Nie chcemy bowiem, aby nasza znudzona pociecha zestresowała nas oraz innych turystów. Pamiętajcie jednak, że wasza uwaga i cierpliwość będą najlepszym lekarstwem na monotonny przejazd.

Dobór odpowiedniego produktu, który umili Twojemu dziecku podróż, jest oczywiście uzależniony od jego wieku i indywidualnych preferencji. Warto zwrócić też uwagę na długość przejazdu oraz porę dnia. W przypadku małych dzieci odpowiednie będzie zaplanowanie podróży w nocy. Większość z nich spokojnie prześpi całą drogę, przez co uniknie nudy. Jeżeli jednak nie macie takiej możliwości, to zastanówcie się nad dobraniem odpowiedniej zabawki. Pamiętajcie jednak, aby podarować ją dziecku tuż przed przejazdem. Dzięki temu, będzie nią zafascynowana w przeciągu kilku najbliższych godzin. Równie istotne jest zabranie przekąsek – maluchowi trudno będzie przetrwać długą i ekscytującą podróż z pustym żołądkiem.

Wracając do zabawek – dla kilkulatków, których najczęściej rozpiera niespożyta energia, najlepsze będą:

Z uwagi na to, że Wasze dziecko szybko będzie się nudzić, równie interesującym rozwiązaniem są wspólne zabawy. Ponadczasowymi pomysłami są:

Pamiętajmy jednak przede wszystkim o tym, żeby pozwolić maluchowi cieszyć się ze wspólnego wyjazdu. Stanowi to bowiem ogromną wartość zarówno w oczach dzieci, jak i rodziców. Jeżeli Wasza pociecha jest niecierpliwa podczas podróży, to nie dajcie ponieść się emocjom. Czas w oczach dziecka płynie o wiele dłużej, ponieważ często nie potrafi ono znaleźć sobie konkretnego zajęcia. Właśnie dlatego zaprezentowaliśmy kilka prostych rozwiązań, które pomogą Wam wspólnie przebrnąć przez wielogodzinną podróż. Większość wymienionych przez nas produktów bez trudu znajdziecie na portalu PandaStyle.pl. Jest to serwis, który gromadzi najgorętsze oferty dostępne w sklepach internetowych z artykułami dla dzieci. Znajdziecie tam między innymi odzież, zabawki oraz akcesoria dodatkowe, a wśród nich m.in. łóżeczka turystyczne. Jeżeli zatem poszukujecie produktu, którym zabijecie samochodową nudę, to warto zapoznać się z zasobami dostępnymi na łamach serwisu.

pandastyle.pl

Zobacz także:
Moje dziecko niedosłyszy! Moje dziecko niedosłyszy!

▪ ▪ ▪

1598

16.10.2015

Diagnoza o wadzie słuchu u dziecka jest szokiem. Słuch jest przecież jednym ze zmysłów, tak bardzo potrzebnym nam przez całe życie. Niedosłyszenie lub całkowite niesłyszenie zmienia jakość...

Dysleksja, dysgrafia, dysortografia Dysleksja, dysgrafia, dysortografia

▪ ▪ ▪

1698

09.10.2014

Specjaliści często używają określenia „dysleksja rozwojowa” w odniesieniu do trudności w czytaniu i pisaniu. Charakterystyczne jest to, że trudności dotyczą dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym....

Egoista w piaskownicy Egoista w piaskownicy

▪ ▪ ▪

1555

24.06.2014

Czy Twój Maluch chętnie dzieli się zabawkami z innymi dziećmi? Jeżeli ma z tym problem, to nie zmuszaj go, a pokaż że można zawsze się z kolegą czy koleżanką wymienić.

Przygotowanie do przedszkola Przygotowanie do przedszkola

▪ ▪ ▪

996

13.09.2016

Jeżeli Twoje dziecko niedługo zostanie przedszkolakiem, warto je na to przygotować. Dla malucha jest to spora zmiana, która może okazać się nieprzyjemna.

Poród naturalny Poród naturalny

▪ ▪ ▪

2650

18.06.2014

Wśród wielu męczących kobiety pytań dotyczących porodu, na pewno jest i to, jak urodzić? Czym jest poród naturalny? Czy jest najlepszym sposobem rozwiązania ciąży, czy może jednak niebezpiecznym...

33 pomysły na zabawy w domu - część 2. 33 pomysły na zabawy w domu - część 2.

▪ ▪ ▪

1496

24.03.2015

Gdy aura za oknem nie dopisuje, a dzieciaki umierają z nudy mamy coś dla Ciebie. Kilka propozycji, jak ciekawie wykorzystać ten czas, a przy tym dobrze się bawić. Nie dość, że twórcze, to jeszcze...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.