1977
Jak i gdzie kupić szkolną wyprawkę dla dziecka?

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojej pociechy. W tym celu dba o jego edukację i rozwój. Aby dziecko mogło pogłębić swoją wiedzę oraz umiejętności, niezbędne są pomoce dydaktyczne. Ich ilość i ceny nierzadko przyprawiają o zawrót głowy. Co powinno się naleźć w plecaku małego ucznia?
Koniec sierpnia to okres dużych wydatków, głównie ze względu na wysokie ceny podręczników. A to przecież nie jedyne koszty. Dziecko musi mieć piórnik, zeszyty, strój na lekcje wychowania fizycznego, ołówki, kolorowe długopisy, pióra i inne artykuły papiernicze. Sklepowe półki kuszą maluchy pachnącymi mazakami, świecącymi kredkami, brokatem w kleju i nietypowymi formami temperówek. Czy to wszystko jest absolutnie potrzebne? Rodzice, znajdując się pośród wielu propozycji, muszą wybrać to, co jest faktycznie przydatne. Koszty szkolnej wyprawki są spore, więc warto poszukać różnych dróg oszczędzania finansów.
Najwięcej kosztują podręczniki. Cena jednej książki może wynieść nawet 40 zł! Jest to inwestycja na jeden rok, ponieważ w następnej klasie dziecko nie będzie jej już potrzebowało. Aby zaoszczędzić, rodzice postanawiają kupić używane książki. Najczęściej zaopatrują się w nie na szkolnych kiermaszach organizowanych w pierwszym tygodniu września. Decydując się na zakupy podczas kiermaszu, możemy być pewni, że sprzedawane podręczniki to te wymagane przez nauczycieli. Tanie książki można też znaleźć w antykwariatach i specjalnych skupach, ale ich cen nie da się negocjować. Są jednak nadal tańsze niż w księgarniach. Jeżeli nasi znajomi lub sąsiedzi mają starsze pociechy, możemy je od nich odkupić za ustaloną cenę. Innym pomysłem jest wypożyczenie potrzebnych podręczników z biblioteki. W praktyce nie jest to jednak tak proste, ponieważ chętnych jest sporo, a zasoby są ograniczone. W przypadku, gdy żadna z opcji nie wchodzi w grę, z pomocą przychodzi Internet. Za pośrednictwem portali sprzedażowych można za niską cenę nabyć potrzebne pozycje.
Niestety, są też wady zaopatrywania się w używane książki. Dziedziczone po innych podręczniki mogą być w złym stanie – pomalowane, pokreślone czy podarte. To niestety nie zachęca dziecka do nauki. Co więcej, używane podręczniki mogą być już nieaktualne w stosunku do najnowszych wydań. Ich zakup może skutkować, że dziecko będzie uczyło się czegoś innego lub w niepełnym wymierzę w stosunku do rówieśników.
Podręczniki to podstawowa kwestia, ale nie jedyna. Aby skompletować resztę niezbędnych rzeczy, warto przygotować listę i udać się do hurtowni, gdzie ceny zwykle są niższe. Detaliczne sklepy papiernicze oferują niewiele droższe produkty, jednak przy większych zakupach różnica może być spora. Warto też śledzić promocje poszczególnych supermarketów, ponieważ przed początkiem roku szkolnego oferują one sporo ciekawych okazji. Wyprawkę dla małego ucznia najlepiej rozłożyć w czasie i kompletować przez kilka miesięcy. W ten sposób nasz budżet nie zostanie zrujnowany za jednym razem.
Redakcja portalu AchTeDzieciaki.pl
Aleksandra Lisiecka

▪ ▪ ▪
2492
12.06.2014
Karmienie piersią najwspanialsza więź matki z dzieckiem. Nosisz swoje maleństwo pod sercem i gdy tylko się urodzi pragniesz mu dać wszystko co najlepsze....także pokarm.

▪ ▪ ▪
2244
22.10.2015
Jesień rządzi się swoimi prawami: choć bywa deszczowo, zimno, wietrznie, to nie brakuje też ciepłych, słonecznych, kolorowych dni. Taka pogodowa huśtawka to świetny trening dla rozwijającej się...

▪ ▪ ▪
2280
03.04.2015
Taniec jest niesamowitą i pełną niespodzianek formą aktywności dla każdego. Popularne od kilku lat programy telewizyjne, takie jak „You can dance” i „Taniec z gwiazdami”, oraz seriale i filmy...

▪ ▪ ▪
2381
23.06.2015
Poznaj nieograniczone możliwości przygotowywania zdrowych i pysznych owsianek, które są najlepszym wyborem na codzienne śniadanie i nie tylko…

▪ ▪ ▪
2016
14.10.2016
Szkoła może wywoływać lęk, z którym dzieci muszą się codziennie mierzyć. Wymyślają najróżniejsze wymówki, tylko po to, by zostać w domu. Co robią rodzice? Bagatelizują je myśląc, że...

▪ ▪ ▪
2623
05.02.2019
Niektórzy rodzice nie chcą kupować dziecku zbyt wcześnie komórki, ale gdy już cała klasa ma własny smartfon, coraz trudniej przekładać tą decyzję. Kiedy jest dobry czas na telefon i czy lepiej...