2539
Dziecko w restauracji. Jak sobie poradzić?

Pierwsza wizyta dziecka w restauracji to nie lada przeżycie zarówno dla malucha, jak i świeżo upieczonych rodziców. Co zrobić, aby rodzinny wypad na obiad nie okazał się być horrorem? Jak uczyć pociechę właściwych zachowań od małego?
Pytań moc
Rodzinne wyjście do restauraji to świetny pomysł na wspólne popołudnie. Pozostaje tylko jedno pytanie: jak się odpowiednio przygotować do wspólnego obiadu na mieście? O czym zapominać nie wypada? I wreszcie: który moment jest najlepszy na pierwsze wspólne wyjścia?
Vademecum małego smakosza
Każdy moment jest dobry na restauracyjny debiut szkraba. Ważne jednak, aby miejsce, w którym zamierzacie spożyć posiłek, było przyjazne najmłodszym. Dobra atmosfera w lokalu jest tak samo ważna jak jakość i smak serwowanych dań. Dlatego zwarajcie uwagę na opinię innych i wybierajcie te miejsca, które szczycą się życzliwym, przyjaznym, uśmiechniętym personelem, strefą zabaw dla najmłodszych (np. kącikiem zabaw czy biblioteczką) i specjalnym, dziecięcym menu. To suma czynników, która bez wątpienia dobrze wpłynie na atmosferę waszego pierwszego, wspólnego wyjścia i sprawi, że debiut dziecka w restauracji będzie niezwykle udany.

Najważniejszy przy stole
O komfort malca należy dbać w każdej sytuacji. I chociaż standarem nowoczesnych restauracji są foteliki dla dzieci, to jednak trzeba pamiętać o tym, że i zapotrzebowanie na nie jest ogromne. Zwykle na wyposażeniu restauracji jest od jednej do – maksymalnie- kilku sztuk. A to nie daje nam pewności, że dziecko zje posiłek w odpowiednich warunkach. Chyba, że zabierzemy ze sobą specjalne, przenośne krzesełko (np. przenośne krzesełko TULI ze sklepu www.babymama.pl). A takie krzesełka z materiału mają wiele zalet. Są wygodne, lekkie, łatwe w montażu i bezpieczne w użyciu. Szybko i bezproblemowo można je przymocować do dowlonego krzesła i tym samym zapewnić dziecku wygodę w czasie posiłku poza domem. A i w domu sprawdzają się doskonale. Regulowane zapięcia to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu w każdej sytuacji.
Krzesełko przenośne TULI przeznaczone jest dla dzieci, które potrafią utrzymać się w pozycji siedzącej: dla niemowląt od 6. miesiąca życia do lat 2.
Przenośne krzesełko TULI cena: 119 pln www.babymama.pl
www.babymama.pl

▪ ▪ ▪
2900
04.05.2015
Dziecko krzyczy, jest niegrzeczne, nie słucha poleceń, kopie, bije i wykorzystuje całą swoją kreatywność w misji „doprowadzę Cię do szału”? Nie Wiesz jak sobie z tym już poradzić? Zwracasz...

▪ ▪ ▪
1931
12.02.2017
Warszawa, 30 stycznia 2017 - Laboratorium Iwostin wzbogaciło serię Iwostin Capillin®, dedykowaną skórze naczynkowej o specjalistyczny preparat - Serum przeciwzmarszczkowe na naczynka Iwostin Capillin®....

▪ ▪ ▪
3270
07.12.2015
Okres dojrzewania jest jedną, wielką zmianą. Dziecko staje się nastolatkiem, przygotowując się powoli do wkroczenia w dorosłe życie. Towarzyszą temu zmiany fizyczne, hormonalne, emocjonalne. Czasami...

▪ ▪ ▪
4349
23.04.2015
Co roku pojawia się ten sam problem i pytanie „co robimy na majówkę”. Majowy weekend pełen jest słońca, ciepła i wolnego czasu. Jak go zatem wykorzystać?

▪ ▪ ▪
2545
16.06.2016
Operacja plastyczna u dziecka? „Fanaberia”, „niebezpieczna moda”, „chwilowe widzimisię” – takie komentarze na ten temat można usłyszeć bardzo często. Czy rzeczywiście tego rodzaju zabiegi...

▪ ▪ ▪
2798
24.07.2015
Rozmowa to podstawa budowania relacji między rodzicami a dziećmi. Niestety coraz częściej jest ona zastępowana przez tłumaczenie świata lub elektronikę.