Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1632

Dodano: 15.11.2015

Wychowywanie w duchu gender c.d.

Wychowywanie w duchu gender

Gender jest obalaniem mitów, które w wychowywaniu dzieci narosły wokół płci żeńskiej i męskiej. Dzieciństwo jest najlepszym tego przykładem, choć mało kto może zdawać sobie z tego sprawę. Podział zadań według płci polega na wyznaczaniu dziewczynkom miejsca w kuchni, a chłopcom w zabawie samochodami.

Wychowanie w duchu gender nie narzuca schematów, w szczególności w odniesieniu do zachowań dziewczynek i chłopców. „Normy” są nieprawdziwe, bo jedynie od lat zostały przekazywane w stałym układzie. Niekiedy więc filozofia gender jest uznawana za działania feministek, które dążą do równouprawnienia płci.

W wychowaniu w duchu gender:

Ponadto zagorzali zwolennicy filozofii gender uważają, że dziecku nie można narzucać płci, że może ją samodzielnie wybrać. Narzucanie płci jest odbierane jako godzenie w wolność.

pedagog Anna Chmielewska
autorka wielu artykułów o tematyce parentingowej
prywatnie mama dwójki dzieci.

1 2
Zobacz także:
Uwaga, trwa sezon na rotawirusy Uwaga, trwa sezon na rotawirusy

▪ ▪ ▪

858

02.05.2017

Przebieg zakażenia rotawirusowego u osoby dorosłej może być całkowicie bezobjawowy, tymczasem mali pacjenci chorują bardzo burzliwie. W dodatku to właśnie najmłodsi zmagają się z tą dolegliwością...

Pierwsze wakacje z niemowlakiem Pierwsze wakacje z niemowlakiem

▪ ▪ ▪

963

13.08.2016

Pierwszy wyjazd z dzieckiem budzi wiele wątpliwości. Niemowlę na wakacjach wymaga większego zaangażowania i wysiłku niż w domu. Jak się przygotować, by urlop odbył się bez stresu?

Likwidacja gimnazjów – co to oznacza dla uczniów i nauczycieli? Likwidacja gimnazjów – co to oznacza dla uczniów i nauczycieli?

▪ ▪ ▪

973

14.01.2017

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o reformie edukacji, co oznacza, ze gimnazja w Polsce zostaną zlikwidowane. Wiąże się to także z powrotem do ośmioletnich szkół podstawowych,...

Egoista w piaskownicy Egoista w piaskownicy

▪ ▪ ▪

1570

24.06.2014

Czy Twój Maluch chętnie dzieli się zabawkami z innymi dziećmi? Jeżeli ma z tym problem, to nie zmuszaj go, a pokaż że można zawsze się z kolegą czy koleżanką wymienić.

Szczoteczki dla małych i dużych od CURAPROX - Animal Family Szczoteczki dla małych i dużych od CURAPROX - Animal Family

▪ ▪ ▪

716

25.08.2017

Jak zachęcić malucha do mycia ząbków i wyrobić w nim nawyk dbania o higienę jamy ustnej? Można sięgnąć po ultra delikatne szczoteczki CURAPROX, a jednocześnie dołączyć do nich element zabawy...

Ile jesteśmy skłonni wydać na halloweenowe zabawy? Ile jesteśmy skłonni wydać na halloweenowe zabawy?

▪ ▪ ▪

1030

28.10.2016

W kwestii wydatków na halloweenowe zabawy nie możemy się równać z Amerykanami. Jednak z roku na rok przeznaczamy coraz większe sumy na stroje, gadżety, dekoracje domu, a także imprezy poza nim....

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.