Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

3654

Dodano: 11.04.2016

Laptop dla gimnazjalisty - Na co zwrócić uwagę?

Laptop dla gimnazjalisty - Na co zwrócić uwagę?

Obecnie uczeń bez komputera jest jak żołnierz bez karabinu. Brak dostępu do Internetu znacznie utrudnia proces edukacji pociechy. O ile nasze dziecko jest jeszcze w podstawówce, nie wymaga komputera osobistego, a praktycznie wszystkie prace domowe można wykonać bez dostępu do sieci. Problem zaczyna się, gdy nasza pociecha zmierza do gimnazjum. Materiał staje się trudniejszy i często nawet rodzice nie do końca są w stanie pomóc dziecku w odrabianiu prac domowych. Poza tym dochodzi „ośli wiek” i burza hormonów. Odgradzanie naszego młodzieniaszka od cyber świata może się źle skończyć zarówno dla nas, jak i dziecka.

Warto więc odpowiednio wcześnie przygotować się na konieczność zakupu komputera naszemu gimnazjaliście. O wiele lepszym rozwiązaniem jest sprzęt mobilny niż stacjonarny. Młodzież potrzebuje prywatności i jest to zwykła, całkowicie zrozumiała potrzeba ludzka. Oczywiście wiadome jest, że nasz uczeń nie będzie wykorzystywał laptopa jedynie w celach edukacyjnych.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania laptopa?

Przede wszystkim sprzęt należy kupować przyszłościowo. Oznacza to, że powinien być wyposażony w odpowiednie, dobre podzespoły, które posłużą minimum parę lat. Dodatkowo laptop powinien mieć możliwość rozbudowy o kolejne kości pamięci operacyjnej RAM lub dedykowane układy graficzne.

Nie samymi edytorami tekstu i arkuszami kalkulacyjnymi uczeń żyje. Laptop dla gimnazjalisty powinien być możliwie wszechstronny. Zdolny odpalić film, gry, umożliwiać komfortowe surfowanie po sieci. Dodatkowo ze względu na mobilny charakter sprzętu, warto wybrać solidne urządzenie z odpowiednio mocną obudową, która zniesie młodzieńcze rozterki emocjonalne.

Laptopy dla ucznia powinny również być na tyle mocne, żeby umożliwić odpalenie nowszych gier. Nie musi to być od razu laptop gamingowy, który udźwignie najnowsze pozycje na najwyższych wymaganiach. Wystarczy sprzęt z solidną kartą graficzną, procesorem i odpowiednim zapasem pamięci RAM.

Parametry laptopa dla ucznia

Już na samym początku należy zdecydować o rozmiarze matrycy. O ile komputer będzie wykorzystywany głównie w domu, należy wybrać możliwie jak największą matrycę. Oczy naszego gimnazjalisty będą Ci wdzięczne. Dobrym rozwiązaniem są laptopy z matrycami powyżej 15 cali.

Jeżeli sprzęt będzie wykorzystywany w terenie i ciągle transportowany z miejsca na miejsce, lepiej postawić na mniejsze ekrany. Mniejsze gabaryty sprzętu znacznie podwyższą komfort transportu i mobilność komputera. Tutaj świetnie sprawdzą się laptopy z matrycami około 13 cali. Warto wybrać matową matrycę. Znacznie usprawni korzystanie z laptopa w mocno oświetlonych pomieszczeniach i na zewnątrz w słoneczne dni.

Warto postawić na stosunkowo mocny procesor. Dobrym rozwiązaniem będą czterordzeniowe propozycje od firmy Intel- Core i5 lub w przypadku zasobniejszego portfela- Intel Core i7. Odpowiednio szybki procesor przez długi czas zapewni odpowiednią szybkość przetwarzania.

Laptopy z dedykowanymi, zewnętrznymi kartami graficznymi o wiele lepiej poradzą sobie z nowymi grami. Mimo wszystko zintegrowane karty również pozwolą odpalić nowsze tytuły. W tym przypadku kupno laptopa z zewnętrzną grafiką nie jest konieczne.

Im więcej pamięci RAM, tym lepiej. Nie należy jednak przesadzać. Od 4 do 8 GB pamięci operacyjnej wydaje się złotym środkiem. Taka ilość zapewni swobodne wsparcie jednostce obliczeniowej zarówno w surfowaniu po sieci, jak i grach.

Pamięć wewnętrzna jest również istotnym parametrem. Zbyt mały dysk wywoła jedynie frustrację, a zbyt duży znacznie zwiększy finalną cenę laptopa. Tutaj warto postawić na dyski SSD. Umożliwiają szybki dostęp do danych, a także są o wiele trwalsze. Poszukiwania laptopa powinniśmy zaczynać od około 256 GB pamięci dyskowej.

Laptop dla gimnazjalisty powinien posiadać odpowiednią ilość portów. Parę interfejsów USB 2.0, a także obecność USB 3.0 jest bardzo wskazana. Do tego należy dołożyć wyjście jack audio 3,5 mm, wyjście HDMI, które umożliwi podłączenie do monitora lub telewizora, port RJ-45, do którego podłączymy kabel LAN, a także gniazdo na najpopularniejsze karty pamięci.

www.morele.net

Zobacz także:
Wychowywanie bliźniąt Wychowywanie bliźniąt

▪ ▪ ▪

2587

16.04.2015

Wszystkiego jest podwójnie, zarówno radości, jak i łez. Nie mówiąc już o podwójnej ilości pieluch, karmień, ciuszków, itd. W tym wszystkim łatwo jest wpaść pułapkę traktowania bliźniąt...

Angielski od podstaw – czy jego nauka jest trudna? Angielski od podstaw – czy jego nauka jest trudna?

▪ ▪ ▪

3222

24.01.2019

Angielski to wbrew pozorom nietrudny język. Wystarczy obrać konkretnego metody nauki oraz wyznaczyć sobie cel, który motywowałby do dalszego działania. W dodatku angielski możemy spotkać na każdym...

Joga dla najmłodszych Joga dla najmłodszych

▪ ▪ ▪

2690

18.03.2015

Obecność zajęć z jogi w ofercie dydaktycznej polskich szkół przestaje zaskakiwać, a coraz częściej budzi zainteresowanie wśród rodziców chcących przekonać swoje dzieci do nowych form aktywności....

Poród w wodzie – czy to dobry pomysł? Poród w wodzie – czy to dobry pomysł?

▪ ▪ ▪

3145

03.04.2018

Coraz więcej słyszy się o porodach w wodzie. Metoda ta ma być bardziej komfortowa i mniej bolesna dla przyszłej mamy. Jednak nie każda kobieta może sobie na to pozwolić.

Urodzinowy konkurs marki Lilla Lou Urodzinowy konkurs marki Lilla Lou

▪ ▪ ▪

2276

12.10.2016

Zapowiada się wyjątkowo różowy i wypełniony świętowaniem październik.Kreatywna, polska marka dla dziewczynek Lilla Lou obchodzi swoje 5 urodziny!

Przyjaciele do kąpieli Przyjaciele do kąpieli

▪ ▪ ▪

3916

08.07.2015

Kąpiel to świetna zabawa, jednak są dzieciaki, które nie przepadają za kontaktem z wodą i szamponem. Na słowo kąpiel uciekają i chowają się po szafach. Dbanie o higienę to podstawa i nie ma,...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.