Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

1767

Dodano: 17.06.2017

Wypadanie włosów - wywiad z trychologiem.

Wypadanie włosów - wywiad z trychologiem.

Cierpisz z powodu wypadania włosów? Zła dieta, stres i zmęczenie to główne czynniki wpływające na ich kondycję. Jednak sami często nie jesteśmy w stanie sobie pomóc, a jedynym ratunkiem może być wizyta u specjalisty.

Trycholog to tzw. lekarz od włosów. Dokładniej mówiąc jest specjalistą zajmującym się schorzeniami związanymi ze skórą głowy oraz włosami. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym trycholog odpowie na najczęściej zadawane pytania.

Kim jest trycholog i co to jest trychologia?

Trycholog nazywany jest lekarzem od włosów. Tak naprawdę jest specjalistą zajmującym się skórą głowy oraz włosami. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy.

Trychologia jest nauką zajmująca się wszelkimi problemami związanymi z włosami oraz skórą głowy. W ostatnich latach ta dziedzina bardzo mocno się rozwinęła ze względu na pogłębiające się problemy ze skórą głowy oraz problem wypadania włosów. Trychologia zajmuje się przede wszystkim problemami związanymi z utratą włosów, ale również takimi problemami jak łuszczyca, łupież, łysienie czy łojotok. Na czym polega badanie trychologiczne?

Badanie najczęściej zaczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem. Po wstępnej konsultacji trycholog, używając mikrokamery pozwalającej na kilkusetkrotne powiększenie, ogląda zmienione przez chorobę miejsce. Pacjent przebieg badania i stan włosów oraz skóry obserwuje na ekranie monitora. Badaniu poddawana jest nie tylko skóra głowy, ale również mieszki włosowe oraz włosy, które wypadły. Jak przygotować się do badania trychologicznego?

Na wizytę u trychologa warto zabrać posiadane wyniki badań. Najlepiej wykonać morfologię oraz badania hormonalne takie jak TSH, FT3, FT4, ATPO i ATG. Kobiety mogą zostać poproszone o zrobienie badań hormonów płciowych: testosteronu, prolaktyny i progesteronu. 48 godzin przed badaniem nie powinno się myć głowy. Nie zaleca się również używania produktów do stylizacji. Na wizytę należy przygotować listę leków, które stosujemy.Trycholog może zapytać również o regularność cykli miesiączkowych oraz stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Z jakimi problemami zgłosić się na wizytę do trychologa?

Problemy z jakimi najczęściej pacjenci odwiedzają trychologa to: nadmierne wypadanie włosów, łysienia, łojotok, łupież, łuszczyca, podrażnienia skóry głowy, włosy zniszczone zabiegami chemicznymi i fryzjerskimi.

Dlaczego włosy wypadają?

Warto przeanalizować swój dotychczasowy styl życia. Na wypadanie włosów wpływ ma bardzo wiele czynników. Najczęściej są to: zła dieta, stres, nieprawidłowa pielęgnacja, zbyt częste farbowanie, stosowanie lokówki i prostownicy, palenie papierosów.

Jakie suplementy stosować na wypadanie włosów?

W tego typu preparatach należy zwrócić szczególną uwagę na składniki. Ważne, aby wybrane produkty zawierały odpowiednią zawartość biotyny, skrzypu czy krzemu, ponieważ są to składniki świetnie wpływające na stan oraz kondycję włosów.

Rozmowa z trychologiem Mariuszem Kur.

Polecane produkty:
BIOTYNA NA WŁOSY
MISIE NA ZDROWE WŁOSY

Agnieszka Matejek
Specjalista ds. social media

Zobacz także:
Jakie marki samochodzików dla dzieci są najbardziej popularne? Jakie marki samochodzików dla dzieci są najbardziej popularne?

▪ ▪ ▪

2060

01.06.2018

Przeglądając asortyment różnorodnych sklepów z zabawkami, możemy odnaleźć naprawdę sporo propozycji samochodzików dla dzieci. Jedna są większe, inne mniejsze. Różnią się nie tylko sposobem...

Określamy termin porodu Określamy termin porodu

▪ ▪ ▪

2725

27.05.2015

Poród oznacza stres dla wielu kobiet. Sytuacja wydaje się tym bardziej trudna, gdy termin rozwiązania nie jest znany. Stąd warto wiedzieć jak oszacować datę przyjścia malucha na świat.

Niemowlak jest w cętki, co to może oznaczać? Niemowlak jest w cętki, co to może oznaczać?

▪ ▪ ▪

3629

10.05.2015

Wysypka, krostki, zaczerwienienia. Zmiany skórne u niemowlaka mogą mieć kilka przyczyn, nie wszystkie wymagają leczenia i wizyty u specjalistów, jednak niektóre mogą stanowić zagrożenie dla dziecka....

Nie należy karmić dziecka na siłę Nie należy karmić dziecka na siłę

▪ ▪ ▪

3446

10.04.2016

Niezależnie od wieku malucha – nie można zmuszać swojej pociechy do jedzenia. Odmowa spożywania pokarmu zawsze ma swoje podłoże, zaś chwilowy brak apetytu u malca nie powinien martwić rodziców.

Dziecięca rehabilitacja Dziecięca rehabilitacja

▪ ▪ ▪

2343

27.08.2015

Osiągnięcia, przypisywane określonym grupom wiekowym dzieci, są tylko ogólnymi wytycznymi. Gdyby każde dziecko spełniało określone normy, oznaczałoby, że rozwija się książkowo. Jednak nie...

Kompleksowy program dla dróg moczowych Kompleksowy program dla dróg moczowych

▪ ▪ ▪

2642

05.08.2014

Liczby mówią same za siebie: co trzecia z pań doświadczyła przykrych dolegliwości związanych z zapaleniem układu moczowego. Co więcej – aż jedna czwarta damskiej populacji z problemem tym boryka...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.