Zgłoś pomysł lub błąd
FB
zaloguj się
utwórz konto

4421

Dodano: 26.03.2015

Zerówka w przedszkolu – zalety i wady

Zerówka w przedszkolu – zalety i wady

Wielu rodziców zastanawia się, czego można oczekiwać od zerówki przedszkolnej i jak wygląda opieka nad dzieckiem w tego typu placówce. Przedstawiamy najczęściej przytaczane zalety i wady oddziału przedszkolnego, wymieniane przez rodziców i pedagogów.

Na pierwszy rzut oka zerówki przedszkolne i szkolne więcej łączy, niż dzieli. W obu tych miejscach na dzieci czekają zabawki, gry edukacyjne, podręczniki, zeszyty ćwiczeń, a także pierwsze lekcje pisania, czytania i liczenia. Dużym atutem oddziałów przedszkolnych są z kolei kolorowe meble – niskie stoliki i krzesła z oparciem – dostosowane do wysokości podopiecznych i sprzyjające pracy w grupie, dzięki czemu spełniają swoją integracyjną funkcję.

Przedszkola najczęściej są otwarte dłużej, niż oddziały szkolne, przez co stają się przyjaźniejsze zapracowanym rodzicom, nie zawsze przybywającym wraz z końcem zajęć, by odebrać swoją pociechę. Tym sposobem nie naraża się dziecka na długie oczekiwanie pod opieką świetliczanki oraz w gronie dużo starszych uczniów. Wśród zerówek przedszkolnych znajdują się też takie, w których praca kończy się o godzinie osiemnastej.

1 2 3
Zobacz także:
Dlaczego dziewczynki marzą o lalkach bobasach? Dlaczego dziewczynki marzą o lalkach bobasach?

▪ ▪ ▪

2664

21.01.2017

Na rynku istnieje szeroki wybór zabawek dla dzieci w wielu wzorach i kolorach. Dostępne są lalki Barbie, szmaciane, jednak od wielu lat najbardziej popularne są lalki bobasy.

Jak rozwijać kreatywność u dziecka? Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

▪ ▪ ▪

2429

08.08.2018

Chcesz, by twoje dziecko rozwijało się, ale brakuje ci pomysłów na angażujące zabawy? Poznaj nasze sposoby na rozwijanie kreatywności u dzieci.

Dzieci wychowywane w rodzinach zastępczych Dzieci wychowywane w rodzinach zastępczych

▪ ▪ ▪

2400

25.08.2015

Nie wszystkie dzieci mają możliwość wzrastania i wychowywania w domach rodzinnych. W przypadku rodzin patologicznych może nawet lepiej… Szacuje się, że ponad 90 tys. dzieci żyje poza swoją rodziną...

Sposoby na odparzenia Sposoby na odparzenia

▪ ▪ ▪

3470

29.06.2015

Wraz ze zmianą pogody i nagłym ociepleniem, delikatna skóra malucha szybciej niż dotychczas ulega bolesnym obrażeniom. Wiosną i latem dziecko bardziej narażone jest na odparzenia wywołane wysuszeniem,...

Mali autyści – o autyzmie dziecięcym Mali autyści – o autyzmie dziecięcym

▪ ▪ ▪

2618

11.10.2015

Autyzm jest rozległym, poważnym zaburzeniem rozwoju, przejawiającym się licznymi symptomami. Choroba działa na małego człowieka całościowo, a więc obejmuje większość funkcji życiowych. Droga...

To be or not to be, czyli jak wspierać dziecko w nauce języka obcego? To be or not to be, czyli jak wspierać dziecko w nauce języka obcego?

▪ ▪ ▪

1995

30.04.2017

W pierwszych latach życia dziecko w sposób naturalny przyswaja nowe informacje. Większość dzieci jest ciekawa otaczającego ich świata oraz pełna entuzjazmu. Warto wykorzystać ten okres w życiu...

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.